Jump to content

Recommended Posts

salut nu stiu daca am postat unde trebuia, problema o am cu svchost.exe mai exact imi utilizeaza procesorul 100%, am citit undeva pe net ca daca fac update cu Windows XP (KB927891) as scapa de problema dar treaba e ca nu imi merge site-ul microsoft ca sa downloadez Windows XP (KB927891)...daca stie cineva de unde sa downloadez acel update ias multumi pe net am gasit 2 versiuni una de 1mb si cealalta de 2mb dar nu sunt bune,sau daca stie cineva sa ii mai fac fara reinstall ar fi ok. Daca ii dau end process nu mai imi merge sunetul,sa fie din cauza la driver problema ?

Link to comment
Share on other sites

@iulian_ionut88 mersi pt program acum il iau si dau un scan,iar in "windows" nu e svchost,e doar in "system32" unde si trebuie sa fie din cate stiu eu

@CrYsTy4N mersi de link dar cum am si spus in primul post nu imi merge site-ul de la microsoft

edit: am scanat si nu mi-a gasit nimic o sa caut si alt driver pentru placa audio poate e de la el

Link to comment
Share on other sites

mersi loki pentru upload si da numai site-ul microsoft nu imi merge iar cu problema aseara am dezinstalat driverul audio si pana acum nu am mai avut probleme ,poate era de la driver...am dat un scan la pc dar nu mi-a gasit nimic

edit: am gasit un pack cu toate update-urile la windows daca vrea cineva il poate lua de aici http://194.97.2.68/pub/.disk3/filepilot/fpt/sicherheit/updates_patches/windows_xp_update_pack/

Link to comment
Share on other sites

Problema asta cu svchost am avut-o si eu.Se manifesta exact cum ai zis tu cu sunetu.Daca inchideam svchost-ul care utiliza cel mai mult nu mai aveam sunet.Am scapat cu un scan su eset nod32.E Confiker.Nu mai am rezultatele scanului dar cred ca e pe undeva in "c:\windows\system32\x".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...