Jump to content
gamer

Ce idee mi-a venit :D:D!!!

Recommended Posts

Nu-i prea buna. Cum spunea si Maverick:

cum se dau invitatiile userilor? Pe ce criteriu?

Daca vine unu cat de cat priceput si vrea sa se inregistreze, si cand vede ca-i trebuie invitatie, de unde face rost? De la DoamneDoamne? Nu prea cred, ci o sa inchida pagina. Deci, un membru bun pierdut.

Link to comment
Share on other sites

si cu cei actuali ce veti face ? Ideea e cat de cat buna ,dar in loc de invitatii sa se faca niste teste la inregistrare ,gen cum sunt warmupurile de la haxtorhu sau asa ceva .Asa va fi mai restrictionat accesul userilor care nu fac nimic ci doar schimba passuri la conturile gasite prin showoff . Pt toate categoriile in afara de cereri si tutoriale ar trebui sa se dea un test . Parerea mea .

Edited by sese
Link to comment
Share on other sites

ce te face sa crezi ca nu exista deja o parte a forumului rezervata pt cei "initiati"?

*ideea de selectarea a userilor dupa numaru de postu dpmdv e aiurea, sunt sigur ca exista useri pe aici care probabil viseaza in cod binar si nu au macar 1 post:) (daca e careva sa ridice 2 degete sus:)) )

... dorinta asta de a face parte dintr-o clasa superioara...

p.s.

propun realizarea de embleme pt fiecare user cu logoul forumului si un nr de identificare unic al fiecarui user+o hartie de autentificarea a acesteia semnata si parafata de notar

Edited by Usr6
:)
Link to comment
Share on other sites

sa fie o sectiune unde se fac cereri de invitatii, pe baza cunostintelor . sa nu se mai inregistreze toti retardatii ca sa umple forumul de idiotenii. nu mai streseaza moderatorii, care se pot ocupa de noua sectiune. userii care sunt deja pe forum si vor sa invite pe cineva fac cerere la un moderator si, daca au posturi de calitate moderatorul sa ii dea o invitatie.

Link to comment
Share on other sites

sa fie o sectiune unde se fac cereri de invitatii, pe baza cunostintelor . sa nu se mai inregistreze toti retardatii ca sa umple forumul de idiotenii. nu mai streseaza moderatorii, care se pot ocupa de noua sectiune. userii care sunt deja pe forum si vor sa invite pe cineva fac cerere la un moderator si, daca au posturi de calitate moderatorul sa ii dea o invitatie.

sunt de scord la faza asta.

Link to comment
Share on other sites

Eo am sugestia sugestiilor sa lasam inregistratu userilor cum e dar sa facem o sectiune speciala unde numai anumiti useri care au dat un test sau au un anumit numar d post-uri sa intre unde s vor gasi programe hackuri exploit-uri ink nedetectabile etc. asa le vom putea tine fud si toata lumea care stie c face se va bucura d ele .

Link to comment
Share on other sites

Invitatiile le-ati putea da pe "rep" (butonul de la reputatie....): 1 punct = 5 inv... etc...

EDIT:

Cel mai bine ar fi:

-sa se restrictioneze total accesul guest;

-membru, fara nici un post, acces doar la "Bine ai venit"...

-dupa 1 post (dupa ce se prezinta) acces la offtopic (read/post)

-dupa 5 posturi (read tutoriale/showoff...doar read)

-dupa 10 posturi (post & read tutoriale/showoff...si read & download programe..)

-dupa 20 posturi [post & read tot forumul, in afara de "Bine ai venit" ("Bine ai venit" doar read. fara reply, pt a evita spamu)]

-dupa 50 posturi (post & read tot forumul + "Bine ai venit")

--------------------------

Asa ar fi un pic de ordine...:D

Bine ca astea le-am scris la repezeala, dar eo ceva de genu as face.. :D

Edited by ZeroCold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...