Jump to content
Screech

freepage.ro Scam Page

Recommended Posts

nu e nevoie sa fii ironic...spune-mi si mie..ce poti afla cu pagina asta? la ce mi-ar folosi?

Facem asa:

1. Ma prefac ca nu am citit ce-ai scris

2. Te mai gandesti si postezi iar

3. Iti dau un indiciu "La el lx.ro parola datei de baze este acelasi cu parola contului [db default] nu se exclude posibilitatea sa fie si aici la fel si chiar daca nu e tot afli ceva folositor"

4. Al doilea indiciu: "Parola FTP-ului poate fi aceasi cu cea a contului (ex: ftp://sad_dreamer_nu_picepe.freepage.ro)"

5. Nu exista al 5-lea lucru.

Link to comment
Share on other sites

tot nu intzeleg...spune ca la proshtii ....daca tu ai siteul lor...ala isi face un simplu cont la tine pe pagina ! nu ii afli parola la nimic ! doar ca poti incerca parola aia la mailul lui si unde mai are cont...atat tot...

Nu esti prost asa ca nu are rost sa-ti explic la ca prosti.

Nu se inregistreaza nimeni la tine pe pagina, se inregistreaza pe www.freepage.ro iar la tine doar se logheaza, in felul asta tu i-ai aflat: user/parola/subdomeniu.

Link to comment
Share on other sites

:)))) m-am oprit din ras...deci...omu' isi face cont pe freepage.ro ..si se logheaza de pe host.freepage.ro ? :) eu am avut cont acolo mai demult...si sincer...dupa ce mi-am facut cont nu mam logat ...mi se pare deloc pe freepage.ro...iti da datele pe mail..de la http://ftp..ce iti mai trebuie? ce le zici la fraieri? mi se pare foarte idioata ideea
Link to comment
Share on other sites

Doamne ma Sad_Dreamer, dar ai inebunit sau te-ai prostit rau. Crezi ca-mi pasa pe cine prostesti?

Poti face in felul urmator ca sa pacalesti (nu numai pusti): Te uiti pe site la contact sau vezi pe unde are o adresa de mail, ii trimi tmail cum ca:

Salut X,

Din cauza unor probleme am fost nevoiti sa ne mutam pe www.host.freepage.ro, esti rugat sa-ti intri cont si sa iti reactivezi contul ptr. a functiona in continuare.

Oamenii la asa ceva reactioneaza foarte prost si nu mai tin seama de nimic, asa ca se va loga.

ATENTIE! Acel text este un " pamfle" si trebuie luat dar ca un exemplu. Nu sunt rezponsabil ptr. actiunile lui, in cazul in care este folosit.

Link to comment
Share on other sites

hai sa iti zic si parerea mea..un scam la yahoo e un scam la yahoo...dai un mass pe mess si cativa tot se "ard" ca mai toti au cont pe yahoo...dar de unde plm faci tu rost de emaiurile utilizatorilor de pe freepage.ro ? de asta zic ca nu inteleg ce rezolvi? got it? cui ii dai email?

@iti apreciez munca...dar nu e o idee prea buna..

@spiridushu...nu vb de prostie cu mine ca sincer..nu vreau sa te fac de cacao aici :)..te vede lumea

Link to comment
Share on other sites

hai sa iti zic si parerea mea..un scam la yahoo e un scam la yahoo...dai un mass pe mess si cativa tot se "ard" ca mai toti au cont pe yahoo...dar de unde plm faci tu rost de emaiurile utilizatorilor de pe freepage.ro ? de asta zic ca nu inteleg ce rezolvi? got it? cui ii dai email?

@iti apreciez munca...dar nu e o idee prea buna..

@spiridushu...nu vb de prostie cu mine ca sincer..nu vreau sa te fac de cacao aici :)..te vede lumea

te uiti pe site la contact sau vezi pe unde are o adresa de mail

Iar la chestia cu Spiry... nu stiu ce anume ai avea de spus despre el, poate faptul ca i-ai spart ID-ul odata? Treaba de n00b, asta nu este o mandrie (acel mail este gratuit), ba chiar venind cu o asemenea amenintare te-ai dovedid foarte josnic.

Link to comment
Share on other sites

encoded nu trebuie sa te mai bagi si tu...a muncit...foarte mult...

1.deschis browserul

2.scris adresa

3.intrat pe site

4.click dreapta

5.view source

6.copiem sursa

7.adaugam mici modificari

8.gata "scamu"

daca se poate numi asha...ca e cam greu...sa faci rost si de emailurile userilor de la freepage.ro si nah..

LATER EDIT: xavier si spiridushu nu v-am vazut posturile...decat dupa ce am postat

@Xavier...la contacts apare emailul de la FREEPAGE.RO nu al utilizatorilor

Link to comment
Share on other sites

encoded nu trebuie sa te mai bagi si tu...a muncit...foarte mult...

1.deschis browserul

2.scris adresa

3.intrat pe site

4.click dreapta

5.view source

6.copiem sursa

7.adaugam mici modificari

8.gata "scamu"

daca se poate numi asha...ca e cam greu...sa faci rost si de emailurile userilor de la freepage.ro si nah..

LATER EDIT: xavier si spiridushu nu v-am vazut posturile...decat dupa ce am postat

@Xavier...la contacts apare emailul de la FREEPAGE.RO nu al utilizatorilor

Daca ai gasit solutia "perfecta" de ce nu te apuci sa faci ceva scam-uri? Nu adaugi mici modificari, nu uita ca trebuie sa redirectionezi fiecare buton catre locatia lui (cea de pe site-ul "origina"), in unele cazuri si la imagini la fel. Trebuie sa sti cand cum sa introduci codurile.

Ca sa fiu sincer mai mult de 30 min nu-ti ia ptr. asa ceva. Dar nu conteaza timpul, ci faptulc a am facut ceva ptr. ceva useri de pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

da...dar ca nu ai de unde sa le iei mailurile..de asta nu mi se pare scamul folositor..in fine...

Site-ul acestam care ofera hosting gratuit este in crestere, pe viitor va fi de folos, pana atunci vezi ca mai e si la lx.ro (aici nu se poate sa nu gasesti, am dovezi  >:()

Link to comment
Share on other sites

sad vad ka u critici pe toata lumea parka ai fi un mare hacker... aku fara suparare da dc ataci pe toata lumea ?! akuma puteai sa TACI si totul era OK si nu incepe cu comentarii dinalea de juma de pagina ... vad ka`ti place sa faci posturi ... nu`ti convine forumul dute inapoi pe enigma team ... am vz ka ejti moderator akolo ... hackeri kare nu jtiu sa`si securizeze siteul ... you got OWNED ... ajea ka ciocu mic si mai putine posturi facute aiurea ... RESPECT CE FACI PT FORUM  DAR NU MAI ATAKA USERII PT TOT FELUL DE NIMIKURI SAU KA TI SE PARE KA E PREA SIMPLU ... PUTEAI SA ADAUGI SI U KA PUTETI SA MAI FACE`TI O CASUTA UNDEH SA BAGATI TAMPITUL DE MAIL PTR CONFIRMARE SI NIMENI NU`SI DADEA SEAMA ... DEODATA CE ZICI CA S`A MUTAT AKUMA CERE SI MAIL`UL DE CONFIRMARE ... deci daka ejti putin mai inteligent decat ceilalti poti sa te descurci si singur trebuie doar sa vii cu idei nu cu critici ka vezi domne nu e folositor ... ajea ca PACE ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...