Jump to content
Guest Mosad

[Petitie]Sectiune privata

Sunteti de acord?  

87 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord?

    • Da
      66
    • Nu
      21
    • Indecis
      5


Recommended Posts

Si daca vad pe acolo numai hi5-uri? Bun, postati si loguri de Firefox, poate ajuta pe cineva, dar nu numai astfel de loguri.

Propun asta: Sa primeasca la inceput acces cine are ce posta cand se deschide sectiunea. Apoi, cei "implicati" vor hotari cine sa mai primeasca acces.

Link to comment
Share on other sites

ba da...dar sansele ca niste "capete sparte" ,cum zicea cineva mai sus, sa puna mana pe ele scad considerabil cred eu.

Da, scade sansa ai dreptate, dar apar anumite intrebari:

1. Criteriul dupa care se vor alege.

Majoritatea spun sa se aleaga dupa numarul de posturi, aia e aiurea deoarece oricine stie sa posteze degeaba.

2. Pe baza de invitatii sau bani.

Nu prea cred ca va merge. Trebuie sa te ocupi de modalitati de plata in primul rand, dupacare cum se vor repartiza invitatiile ? Cat va costa ? Se va merita ? De exemplu poate eu il stiu pe Nytro (doar un exemplu) care a fost ales sau a platit sa aiba acces la aceasta sectiune. Cand va aparea un script nou sau ceva, pot doar sa il rog sa mi-l trimita si mie ... si eu sa il dau mai departe.

3. Punem pe cineva sa aleaga.

Daca cativa membrii din staff vor alege oameni poti fi sigur ca vor aparea threaduri de genu "Eu de ce nu am primit acces?", etc.

4. Ce se va posta acolo ?

Ok nu se posteaza loguri ca nu ajuta, se posteaza scripturi/programe etc. dar cat de des se pot posta chestii de genul acesta ? Nu e ca si cum apare cate un program bun la fiecare minut.

5. Cati vor contribui, si cati vor beneficia doar ?

Crezi ca ii convine cuiva sa isi ia din timpul lui sa faca un script sau ceva sau sa gaseasca un 0day, sa caute pe net chestii, etc. sa le puna aici si uni dintre ei doar sa intre sa le ia si gata ? (se exclud cazurile in care si acei membri posteaza lucruri de calitate).

6. Se poate debalansa forumul (nu stiu exact cum sa ma exprim)

Ca sa intelegeti dau un exemplu:

Oameni care posteaza acuma tutoriale, stiri, exploituri, programe ... vor posta chestiile acestea acolo pentru ca useri normali sau aia "batuti in cap" cum specificati voi sa nu aiba acces la ele. In restul sectiunilor cine va mai posta chestii de genu ?

Scuzati greselile gramaticale ... am scris in graba.

Link to comment
Share on other sites

1. Nu cred ca oricine se inregistreaza azi face 400 posturi ca sa vada ce e pe acolo nici daca face spam....

2. Pe baza de bani nu cred ca merge, orice "hacker" care se inregistreaza azi poate sa dea 2-3 euro si sa vada acolo, pe cand altii care se perinda pe forumul asta de 2-3 ani sa nu poata? Pe baza de invitatii cred ca ar merge....

3. Cred ca topicuri de genul "eu de ce nu am primit acces" sa fie interzise si sa fie specificat in regulament ca nu tu alegi sa ai acces acolo ci 'administratorii' decid pentru tine.

4. Eu zic ca asta e cea mai mica problema si mereu sa vor gasi chestii interesante de postat.

5. Pai daca toata lumea ar pastra ceea ce descopera doar pentru ei crezi ca ar mai face lumea vre-un avans tehnologic sau de care o fi?

6. Pai doar acuma nu o sa postezi numai acolo si dincolo nu:)) nu poti posta stiri acolo...cred ca astea sunt pentru toata lumea ,sau tutoriale cum sa iti ascunzi partitiile... dar unul cum a fost cel al lui Neme cu vulnerabilitatile din postarea commenturilor la hi5 cred ca merita mutat acolo.

scuzati daca sunt greseli de scriere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...