Jump to content
Guest .TinKode.

Obtineti access FTP aici [Challenge]

Recommended Posts

Guest .TinKode.
Tinkode marimile nu sunt cele originale :)) esti trist si intri pe portu 22 :) acolo de pe SSH :), faci fie un exploit fie un buffer overflow.

Si daca iti fac film ca te poti connecta la FTP prin alt port ? :))

Haide ma, fa-i video cum te conectezi tu la FTP-ul asta prin port 22, sau oricare altul, vuvuzelo.

Apropo de curiozitate, ai 13 ani? Daca da, ma fac naiba de ras.

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
Esti trist, te poti conecta la FTP si prin portul 22 :) incearca sa intrebi google.

Ratat, stiu si eu ce inseamna SFTP (dar trebuia sa specifici portul in "screen-ul" tau sa para mai real) , fa-mi video si arata-mi cum te-ai conectat tu prin port 22 la FTP asta. =)) Date & Size sunt reale intotdeauna. Si nu mai face offtopic ca esti patetic!

A mai reusit careva ceva?

Link to comment
Share on other sites

Ba copil ratat, stiu si eu ce inseamna SFTP (dar trebuia sa specifici portul in "screen-ul" tau sa para mai real) , fa-mi video si arata-mi cum te-ai conectat tu prin port 22 la FTP asta EXACT CA IN SCREEN-ul tau anterior. =)) Data & Size sunt reale intotdeauna. Si nu mai face offtopic ca esti patetic!

A mai reusit careva ceva?

Da sunt reale daca le lasi reale, nu si daca le modifici O_o in GIMP, la fel cum acoperi tot. Si daca sti ce e SFTP si sti ca asa te conectezi ce mai comentezi ?

Link to comment
Share on other sites

Ma poti gasi XSS, SQLi, ce vrei tu. Nu ma intereseaza. Challenge-ul e sa iei FTP Access.

Si am incheiat discutia.

de ce te facusi fa rea?!

cine e stapânuuu cine e jupânuuuuuu

shai ri pi pap ..shai rip shai ri pap ...

TinKode e numaaaaaaaruu 1!

Luati ma voi FTP ca mie parca mi-e lene sa ma duc la puscarie

http://samhouston.army.mil/dpw/RFS/rfsPrintF.asp?rfsID=1+and+1=convert%28int,%28select+top+1+table_name+from+information_schema.tables+where+table_name+not+in+%28FUCK_THIS_SHIT%29%29%29--

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
de ce te facusi fa rea?!

cine e stapânuuu cine e jupânuuuuuu

shai ri pi pap ..shai rip shai ri pap ...

TinKode e numaaaaaaaruu 1!

Luati ma voi FTP ca mie parca mi-e lene sa ma duc la puscarie

http://samhouston.army.mil/dpw/RFS/rfsPrintF.asp?rfsID=1+and+1=convert%28int,%28select+top+1+table_name+from+information_schema.tables+where+table_name+not+in+%28FUCK_THIS_SHIT%29%29%29--

Bv fa, nu stiam de el, oricum pana la sf challenge-ului mai e mult :))

Link to comment
Share on other sites

da ma nebunule, misto challange. dar nu inteleg 2 lucruri:

1. de ce'n gheara masii army.mil , nu ai gasit si tu unu mai "friendly fire"?

si

2. daca vreti sa va testati skill-urile, de ce va tot frecati atat pe razatoare. executati cerinta fara atata scandal. Omu a zis simplu. Vrea FTP , fara sa se demonstreze daca era batman sau popa.

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
daca el nu stie decat sa puna paie pe foc, sa-i fie de bine.

Eu sunt ala cu paiele? :)) In caz ca nu ai observat, pe RST e numai offtopic si useri care flameaza incontinuu. Trist dar asta a ajuns comunitatea nr 1 din Romania (in cazul de fata, devin indecis). Cineva incearca sa puna ceva interesant, apoi vin cativa offtopicari (care isi permit cam orice, stiind ca nimeni nu le face nimic) si strica tot.

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca sikness a facut niste imagini in Paint, si s-a laudat ca a reusit, cand de fapt el crede ca se pot deschide porturi asa aiurea la un server? Si in plus, serverula cela mai stie si un anume protocol daca deschizi un anumit port...

Tinkode: Nu iti convine, esti liber sa pleci, nu stiu ce cauti aici. Nu stiu ce ai descoperit tu, dar intre a gasi lista cu fisiere, chiar cu posibilitatea de a descarca/urca fisiere si File Transfer Protocol e o diferenta foarte mare. Oricum, serverul FTP poate folosi orice port. Asadar, Tinkode, daca tu nu te-ai conectat la server pe portul x care apartine intervalului 1-65535, printr-un protocol de File Transfer Protocol ca: FTP, TFTP, SFTP, FTPS, atunci consider challenge-ul prost pus.

A, cine mai face offtopic sau comenteaza aiurea are ban direct. Mue

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
Sa inteleg ca sikness a facut niste imagini in Paint, si s-a laudat ca a reusit, cand de fapt el crede ca se pot deschide porturi asa aiurea la un server? Si in plus, serverula cela mai stie si un anume protocol daca deschizi un anumit port...

Tinkode: Nu iti convine, esti liber sa pleci, nu stiu ce cauti aici. Nu stiu ce ai descoperit tu, dar intre a gasi lista cu fisiere, chiar cu posibilitatea de a descarca/urca fisiere si File Transfer Protocol e o diferenta foarte mare. Oricum, serverul FTP poate folosi orice port. Asadar, Tinkode, daca tu nu te-ai conectat la server pe portul x care apartine intervalului 1-65535, printr-un protocol de File Transfer Protocol ca: FTP, TFTP, SFTP, FTPS, atunci consider challenge-ul prost pus.

A, cine mai face offtopic sau comenteaza aiurea are ban direct. Mue

Nu imi convine ca e SPAM, FLAMMING, OFFTOPIC. Restul nu ma intereseaza.

Revenid la challenge, poate am deschis acel folder cu Mozilla direct de pe acel comp unde e hostat. Am dat indiciu cu port-urile din cauza sa isi de-a seama astia ca nu e vorba de bruteforce, sau orice altceva legat de porturi (poate e altul mai bun si gaseste sa ia access prin metoda asta).

Metoda nu conteaza, ci rezultatul.

Iar in legatura cu sickness: yeah!

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
In concluzie, cererea e formulata extrem de prost. Asadar, nu e vorba de nici un FTP. Cerinta este practic sa... Obtineti acces la acel server?

A, da, sickness are putin ban :)

Am specificat, dar nu ca sa bata la ochi!

Obtineti access FTP / sau prin alte mijloace aici:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...