Jump to content
jorik

Yahoo Scam!

Recommended Posts

likudio wrote: Dude... u must be kidding! Ce e asa greu sa iti urci o pagina pe un server??? Un program de FTP, si un server free... dupa care iti iei pagina din calc si o urci pe server... daca nu incearca cu clientul de Win (ftp://numeserver.domeniu.extensie) - in IE, sau daca nu cu FTP-ul din DOS (mai dificil)... What do u find dificult in this ???

Ok(ms) dar puteai sa dai su un exemlpu!!!

Link to comment
Share on other sites

amp3r wrote:

Ok(ms) dar puteai sa dai su un exemlpu!!!

Oke dude.... uite! Mot - a - mot!

Iti alegi un server de internet free! O sa-ti bage banner ca asa sunt majoritatea. Sa luam unul strain! Intra pe http://www.phpnet.us/signup.php si iti faci un cont! Dupa care downloadezi Smart FTP Client 2.0 (destul de usor de folosit). Uite aici un link de unde il poti folosi: ftp://ftp.lx.ro/pub/www.smartftp.com/SFTPMSI.exe . Dupa ce il dai jos, il instalezi, si din meniul file, ai optiunea New Remote Browser. Dai click acolo! La Host scrii: phpnet.us (daca acolo ti-ai facut cont, daca ti-ai facut altundeva informatiile iti vor fi furnizate acolo unde iti faci cont), Path-ul eu zic sa-l lasi liber, iar la Username si la Password iti scrii datele furnizate de cei la care ti-ai facut cont.Dupa care ii dai OK, si ti se va connecta pe server. Mergi iar in meniul file si dai New Local Browser, si ti se deschide un soi de Explorer... si iti iei pagina de pe calculator, si o tragi (drag & drop) pe server in directorul www.Dupa ce ai facut uploadarea paginilor pe server in totalitate, poti sa inchizi Smart FTP-ul! Acum intra pe username.phpnet.us, si vei vedea ca totul functioneaza. Sorry ca nu ti-am zis de la inceput, dar nu credeam ca e asa de difficult! :P

Multa Bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
extazy69 wrote: likudio ar trebuii sa te faci profesor pe bune :P ...sau chiar esti si te-ai infiltrat in forumu asta :@ just fucking with ya man :@

Sincer nu vad rostul acestor remarci. Observ un mic posting hunter pe aici. Abtine-te te rog de la comentarii ce nu pot completa intr-un fel sau altul postarile importante de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Nemessis wrote:
extazy69 wrote: likudio ar trebuii sa te faci profesor pe bune :P ...sau chiar esti si te-ai infiltrat in forumu asta :@ just fucking with ya man :@

Sincer nu vad rostul acestor remarci. Observ un mic posting hunter pe aici. Abtine-te te rog de la comentarii ce nu pot completa intr-un fel sau altul postarile importante de pe forum.

Ce rau esti :|

Link to comment
Share on other sites

oameni buni si nebuni , ala era un lik catre un SCAM PUS , ce nu av eclar nu era nimic de dowlandat :|:|:|:|:|:| era un demo la un scam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gandeste putzin logic : http://www.forumul.com.md/yahoo.html ... .html , itzi zice ceva de dowland ? :(( , daca era , trebuia sa fiue .exe .rar .zip ...... ! Ala era un cont free facut de el , si a urcat scamu sus ... ! sa vedetzi cum arata ..... :| eu unu folosesc geocities.com ex: http://www.geocities.com/internationalsstar , inca funtzioneaza si-l am de mult , vedetzi ca nu-mi tre injuraturi pls ! ok ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...