Jump to content
yceman

Excursie la Cernobil

Recommended Posts

intotdeauna m-au interesat chestiile astea si am gasit acum pe google povestea unor tipi din Romania care chiar au fost in excursie acolo..

uitat si link`u http://skywalker.ablog.ro/2007-07-09/excursie-la-cernobil.html

-voi v-ati risca sa mergeti ?

-parca ma mananca sa fac o tura pe acolo, ucraina e in U.E ?

L.E deci nu sunt in U.E si mai au si vize

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

Yceman, eu am fost in Ucraina, intradevar pe baza de o imputernicire a parintilor, deoarece sunt inca minor.Daca esti major, cum ai zis si tu iti trebuie viza pentru trecerea in Ucraina, dar in celelalte tari din U.E treci doar pe baza buletinului. Excursie placuta daca te hotarasti sa pleci !

PS. Eu nu consider un pericol excursia in Cernobil, dar fiecare cu parerea lui.

Edited by informatician
Link to comment
Share on other sites

nu prea ati citit ce povestea tipu din excursie...erau locuri in care radiatile cresteau ametitor si enorm...

riscuri nu sunt instant...no sa stralucesc in intuneric urmatoarea seara da pe la 30 de ani nu as vrea sa imi cada dintii

-radiatii sunt si vor fi (cca 100.000 de ani) altfel era repopulat orasu...

Cititi ce poveste tipu ala din excursie cum a fost si ce au facut.

Link to comment
Share on other sites

good good.vad ca va plac si voua "experientele astea".am o intrebare mai straight:buncare is in romania?e mai horror dar cred ca merita senzatia.in legatura cu Cernobal in locul tau as face un album daca ai vizitat mai multe "locatii interesante".fratemeo a aplicat chestia asta insa la nivel de teeneger pe langa voi.natura,campuri,maci :X totusi republica moldova e mai aproape si acolo gasesti si fete tinere dispuse la conversatie..si nu doar.

EDIT:http://webecoist.com/2010/04/15/ghost-towns-places-abandoned-due-to-disasters-pics/

Link to comment
Share on other sites

Yceman:Nu pateti nimic , nici pe termen lung.

Mai mult patesti acasa mancand Mcdonalds ,facand plaja ,plimbandute prin orase pline de masini si pline de cacati toxici.Nu e mancare care sa nu contina vreun cacat daunator , nici macar apa plata dela magazin :|

Deci eu nu as fii prea ingrijorat oricum de radiatiile alea am fost probabil deja afectati toti la momentul exploziei.....sa raspandit in toata europa(aproape)

Si mai pot sa dau o gramada de alte exemple de genu :D

PS:Joaca Stalker toate....as geniale si mie imi plac imaginilie/filmele/jocuriile apocaliptice/post- apocaliptice

Si iti mai recomand si fallout 3 ;)

^_^

Link to comment
Share on other sites

@ROFL prea monoton ...plec in grecia turcia italia si stau pe plaja ... sau plec la munte si fac aceleasi lucruri peste tot... si pana mea merge o aventura asa cu prietenii sa stai un pic cu frica in fund ca sunt radiati si cum paraie aparatu ala... plus de asta ca e sinistru...mai pui inima in miscare.

Daca tot dau $ pe o excursie...macar sa fie unicata sa simt ca am facut ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...