Jump to content
Krisler12™

De ce nu folosesti linux ? Sau NUMAI linux ? Sa de ce NU MAI folosesti linux ?

Recommended Posts

Iti dai seama ca prin faptul ca ai raspuns in aceelasi mod nu ai facut nimic altceva decat , un cacat mai mare.Ce vreau sa spun este ca odata ce vor observa vor sarii toti sa-si etaleze injuraturiile..

Can't waith......FLAME FTW....

Ma gandeam eu ca asta se va intampla dar nu am ce face. Ce vrei, sa nu zic nimic ? Le raspund cu aceeasi moneda, sa fim chit !

Acuma, daca tot suntem chit poate inchide cineva topicu' asta ca s-a transformat in altceva decat ce ar fi trebuit sa fie. :(

Link to comment
Share on other sites

Nu vad nici un sens ca aceste 2 sisteme operative diverse sa fie comentate intrun asemenea fel

Ar trebui folosit un sistem operativ unde reusesti sa iti faci treba repede si bine

Este bine sa cunosti cum functioneaza multe sisteme operative diverse

Fiecare lucreaza unde reuseste mai bine

Cel mai desgustator lucru e sa vezi cand multi comenteaza aiurea fara sa cunoasca cum functioneaza un anumit sistem

Pot fi facute diferente si asemanari intre aceste 2 sisteme operative dar in primul rand trebuie cunoscute bine

Nu vad nici un sens in :

"Linux nu imi place pt ca daca am o problema trebuie sa formatez"

Sau:

"Windows este mai bun pt ca vine folosit chiar si de cele mai mari corporation "

Vad doar persoane care inca nu inteleg cum functioneaza nici unul dintre aceste sisteme operative

Link to comment
Share on other sites

^ Ai dreptate! V-am fragmentat un citat de pe forumul Ubuntu România:

Eu am prieteni care lucreaza pentru Microsoft. Dar daca ne intalnim nu ne scuipam doar pentru ca unul nu impartaseste opiniile celuilalt. Eu pot fi la fel de prieten cu un om care lucreaza pentru o firma ce produce software closed-source, la fel cum si ei pot fi prieteni cu cei care imbratiseaza mai degraba open-source. Tot de la unul din prietenii mei de la Microsoft am primit o "lectie" despre cum ar trebui sa ne respectam reciproc. In timpul unei prezentari despre avantajele si dezavantajele sistemelor closed/open-source a avut o precizare care pe mine m-a marcat: "Asa cum eu am putut sa scriu Open Source cand m-am referit la miscarea cu acelasi nume cu litere mari si fara sa o denaturez in vreun fel, mi-ar placea sa vad si eu scris in listele de discutie/forumurile comunitatilor Open Source numele Microsoft. Fara $ sau alte denumiri."

Este vorba doar de respect. Pana la urma cu totii suntem determinati de un scop in ceea ce facem. Scopul Microsoft este sa faca bani, dar asta nu face compania respectiva sa fie o companie mai rea decat orice alta companie. Scopul final al Canonical, Redhat, SuSe (Novell) este acelasi, daca stati sa va ganditi un pic. Faptul ca noi utilizam sau promovam Open Source este o chestie de optiune si nu ne face pe noi mai buni decat pe cei care utilizeaza sau promoveaza closed-source. Da, e dificil sa vezi ca exista oameni care nu stiu ca exista optiuni, dar pentru asta trebuie sa luptam noi cei care stim, fara sa aruncam cu noroi in cei care promoveaza celelalte optiuni.

Link to comment
Share on other sites

Genu de om caruia daca-i vorbesti frumos incepe sa faca capu mare

@ratatu de a facut postu asta: cred ca te-am injurat mai mult pentru faptu ca esti ratat,postezi ceva fara sti macar lucrurile ementare (cand exista atatea locuri de unde te poti documenta inainte sa scri asa ceva),dupa care incepe sa injuri in stanga si in dreapta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...