Jump to content
SLK

Microsoft Windows SP 2 RST Edition

Recommended Posts

Okay este un proiect mare .

Am nevoie de voluntari care sa poate face urmatoarele :

- O tema ORIGINALA , nu style XP and other shits

- Un om cine sa caute fiecare zii ultimele update-uri pentru windows

- Un om care sa faca rost de program Anti Wga Tray

____________________________

Va rog oameni buni spuneti aici parerea voastra ce nume sa-i dam , ce trebuie adaugat / scos + alte pareri . Pentru oameni capabili sa indeplineasca cerintele mele de mai sus va rog trimiteti un private mail cu mail-ul vostru / id- de mess sa putem discuta .

stage 1: testnr9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Okay dar ar fii fain sa ne facem si noi una , exclusiv RST .

____________________________

Avem nevoie de un designer bun capabil sa faca cateva modicari la orice ora si sa aiba mult timp

PS : Am uitat sa mentionez ca numele acelor care ne vor ajuta vor aparea la o pagina speciala la instalare :

Link to comment
Share on other sites

Ce program folosesti pentru editare Windows ? Nu mi se pare o chestie prea cine stie ce , cu mot ..

Wallpaperuri , tutoriale de AdobePhotoshop , Gaim , sunt cu caru , boot-screenrui la fel , programe incluse gasim sa-ti dam ce vrea matale , facem pe DVD , can nu cred ca incape , dar ce e asa mare tam tam ?.. Nu mi se pare un proiect prea mare.

Daca vroiai ceva adevarat , ne uneam programatori , designeri , etc si scriam de la 0 un Unix like ceva , sau stiu eu ce , macar o varianta Pico cu niste mici spoofere , posenere , bogusri , etc incluse..

Dar sa modifici cu porograme contrafacute , ceva ce a fost facut cu greu , doar ca sa ai tu un wallpaper , sau sa imiti style xp ?Vrei sa faci o tema nu ? Pai nu e asa mare proiect.

Btw eu ma pricep cat de cat bine  la Windows XP , Windows 2003 server , Windows 2000 server,Windows 98 ,Microsoft Virtual  PC 2004  ( nu e Windows ) , si ti le intorc pe toate partile.

Hai bafta !

Link to comment
Share on other sites

Da ai dreptate , dar eu zic o chestie , sa fi atent unde si cum il faci public ca Wingozu are si el legile lui de moficare si chestii .. cel putin asa stiu si daca ajunge in mainile cuiva , drq stie ..

Merge si un Linux  , dar la ala e mult de munca , dar de modificat e usor ( daca stii ) , st poti sa-0l faci public linistit tinand cont ca e open-source.Ar mere mai bine un Unix like decat .. Cum stiti !

Link to comment
Share on other sites

!_30 ai dreptate, dar stii ca doar o parte se pricep unix, ma refer modificat si restul. eu unul pot sxa ma ocup de partea de design, cel putin o parte din ea, dar la randul meu de ex, degeaba stiu sa fac unele chestii in photoshop atat timp cat nu stiu sa le integrez. asta e...cu timpul cine stie. pe cat, cum spunea si Kw3rLn, un start ar fi si o versiune de win, cat despre modificari aduse in win, ar trebui umblat mai mult decat de adaugat programe, wallpapere si boot screen-uri aici ma refer la optimizari si altele.  :- edit: fara optimizari, oricine poate sa-si faca (majoritatea care ami au cate o idee) win xp "gigi" edition  ;)

pana la urma, nu sunt eu manager de proiect :D si nici nu intorc windozele chiar pe dos  ::)

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am gandit ca Windowsul ne-ar aduce faima . Multi folosesc Windows . Parerea mea nu cu WIN 3.1 ne-am face renume ci cu XP SP 2 , sau poate un Vista look . Ar fii ceva sa ne facem un Windows XP SP 2 RST Edition cu Vista look .

Apoi dupa ce ne facem usor cunoscuti sa facem linux de la 0 sau alte proiecte ..

Parerea mea .

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am gandit ca Windowsul ne-ar aduce faima . Multi folosesc Windows . Parerea mea nu cu WIN 3.1 ne-am face renume ci cu XP SP 2 , sau poate un Vista look . Ar fii ceva sa ne facem un Windows XP SP 2 RST Edition cu Vista look .

Apoi dupa ce ne facem usor cunoscuti sa facem linux de la 0 sau alte proiecte ..

Parerea mea .

Ca bine zici . Abia astept sal terminati :D . Ma duc la liceu , aia toti windows Xp SP2 nustiu ce .. io Win XP SP2 RST Edittion . :D

Link to comment
Share on other sites

imi place ideea cu Windoze RST ..cred ca ar fii frumos sa fie o versiune live, nu te mai chinui cu instalari... vrei sa hackui? nu ai programe instalate?, ai Windoze RST Live, bagi disku si faci treaba... si asa nu am auzit ink de un Wingoze Live modificat ...ce zicetzi?

bafta

da ar fi o idee de LIVE CD ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...