Jump to content
sharkyz

Un video ce merita promovat.

Recommended Posts

Nu ganditi asa ca sunteti victime .

"Ce rost are un lamborghini daca nu avem autostrazi " - i-auzi pula mea .Lasa ma sa am eu lamborghini ,ca ma plimb cu el in Ungaria .

Desteptarea , tre sa mergi pe burta si sa faci contu gros , nu sa visezi la eroisme .

E frumos sa te numesti "erou" dar nu e practic .Pierzi un tempo si mori erou sarac .

Pana la eroisme invatati mai bine sa ganditi ca ei si sa furati cum fura ei .Asta e realitatea din pacate .

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce eroisme crezi ca visez eu.

Casa si familie te-a fortat cineva sa-ti faci? E vina ta ca te-ai bagat in asa ceva, daca nu erai increzator ca poti sa te descurci usor nu trebuia sa te bagi.

Si faza cu furatul, da sunt de acord sa furi de la cei de la putere .. dar ca sa faci asta nu e la fel de usor precum sa furi de la popor. Eu chiar incurajez furtul de la cei care au prea mult dar daca te bazezi pe furt si ajungi la concluzia ca e prea greu sa furi de la aia care trebuie o sa te apuci sa furi de la aia care si-asa o duc de pe-o zi pe alta.

Crezi ca ce fac baietasii acuma cu al de furat carduri, paypaluri etc. au o tinta sigura? Majoritatea fura de unde apuca , fie ca e de la ala care daca nu plateste factura ajunge pe strada fie ca-i de la ala cu 4 vile.

Link to comment
Share on other sites

Mai omule eu nu ma vait .Ii urasc pe cei care se vaita .

Nu stiu ce cauta Chirila sa dea sfaturi tinerilor cand el sta toata ziua in carciuma , freaca manganu' si mediteaza .

Suna bine ce zice el ,dar de la vorbe pana la fapte e drum lung .Tinerii n-au nevoie de vorbe .E simplu ,nu-ti convine ,nu poti sa faci sa fie mai bine ,nu e ceea ce vrei tu ->pleci ,nu te vaiti ca o baba .

Link to comment
Share on other sites

Tu nu te vaiti, tu-ti bagi picioarele in tot si te superi pe viata care ti-ai construit-o. ( sau asa am inteles eu din penultimul tau post )

Si nici chirila nu cred ca se vaita, el incearca prin scrisoarea aia sa inspire, sa instige tinerii la ceva mai bun , si o face proiectand viziunea lui.

Si nu-ti poti da seama cat de lung e drumul de la vorbe la fapte. Mie cred ca doua filme , adica 4 ore de "vorbe" , mi-au schimbat viata inspre bine . Un discurs, un punct de vedere vizualizat de cineva la momentul oportun il poate ajuta, sa-i dea puterea / inspiratia / curajul sa calce pe un drum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...