Jump to content
famouz

Craiova: Doi elevi injunghiati in fata Liceului Tudor Arghezi

Recommended Posts

incredibil..inca se mai intampla in ROMANIA

Doi copii au fost injunghiati in fata liceului Tudor Arghezi din Craiova. Unul dintre elevi a murit in urma atacului, iar altul se afla la spital, usor ranit.

copil ucis craiova

Din primele cercetari efectuate de politisti a reiesit faptul ca in spatiul dintre blocurile din apropierea liceului a avut loc o altercatie intre mai multi tineri, conflict in urma caruia doi elevi au fost injunghiati, iar unul dintre ei, elev in clasa a XI-a, a decedat.

In grupul in care se aflau cele doua victime, mai erau alti cinci copii, care au scapat insa nevatamati.

Ambulanta, sosita in doar cateva minute la fata locului, a incercat timp de 25 de minute sa il readuca la viata pe copilul care a fost injunghiat direct in inima, fara a avea insa vreun rezultat.

Unul dintre atacatori este fost elev al liceului si se pare ca ar mai fi fost condamnat pentru alte infractiuni minore.

Se pare ca unul dintre atacatori este un fost elev al liceului, care are cazier, avand condamnari pentru infractiuni minore.

SURSA :IMAGINI SOCANTE! Craiova: Doi elevi injunghiati in fata Liceului Tudor Arghezi. Unul a murit | Antena 1

Link to comment
Share on other sites

am vazut la toate stirile...ce vrei frate..suntem coborati din pom..maimute...s-au luat la scandal baietii si unu a fost mai tare si a dat cu cutitu...da dai dracu la picioare nu in inima...

in fine...siguranta in scoli 0. Cat am stat la liceu mereu am avut "fluturasu" la mine. Ah si nu era asta o problema..dar putea sa intre oricine oricand in scoala...cu cutit pistol bomba si ce mai vrea el...

deci nu e asa UAU !!

Link to comment
Share on other sites

am vazut la toate stirile...ce vrei frate..suntem coborati din pom..maimute...s-au luat la scandal baietii si unu a fost mai tare si a dat cu cutitu...da dai dracu la picioare nu in inima...

in fine...siguranta in scoli 0. Cat am stat la liceu mereu am avut "fluturasu" la mine. Ah si nu era asta o problema..dar putea sa intre oricine oricand in scoala...cu cutit pistol bomba si ce mai vrea el...

deci nu e asa UAU !!

Cunosc si eu situatia ... orice avea acces in liceu.Dar dupa ce bagase bodyguard-ul,toti credeau ca situatia se va schimba,iar ala ori era spart,ori statea pe la etaje la fumat,sau de vorba cu pizdele.Daca vroiai sa bagi o grenada in clasa,nu era mare dificultate.

Mai si plateam in plm cate 20-30 de ron pe semestru...

Link to comment
Share on other sites

Mda, alt caz pe care-l v?zur? ai mei ?i acum mi-l dau exemplu când vreau s? plec undeva. :))

:|

(18:58:25) !Flubber!: aha

(18:58:25) !Flubber!: ok

(19:00:08) x: bai esti nebun

(19:00:29) x: la craiova ma au omorat unii un pusti de 17 ani

(19:00:33) x: doamne

(19:00:46) x: mort pe loc ma

(19:01:54) !Flubber!: da ma stiu

(19:01:55) !Flubber!: i-au bagat

(19:01:58) !Flubber!: cutitul in inima

(19:02:00) x: :((((((((

(19:02:02) !Flubber!: m-au intoxicat

(19:02:03) !Flubber!: toti cu asta

OOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMGGGGGGGGGGG!

Da, e trist; in liceul unde invat cam ~70% din tigani au cutite.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba numai de tigani, si romani au la ei fluturasi spray-uri , telescopice; si eu in liceu aveam fluturas cu mine, si aveam multi colegi care avreau dupa ei spary-uri, telescopice , bricege ... si oricum chestiile astea , daca esti intreg la minte, le folosesti cand se ia de tine o gasca ceva, nu unu la unu, si mai ales nu dai la fata sau la corp..

Link to comment
Share on other sites

Luati-va spray-uri cu piper, electrosocuri, bastoane telescopice cu electrosoc si apoi cand va ataca cineva, ii rupeti capul.

Cel mai bine e sa va luati o lanterna cu halogen care are electrosoc in ea, costa in jur de 80 de lei, dar la nevoie.. rupeti cu ea.

Link to comment
Share on other sites

iti iei tunu lu stefan cel mare dupa tine...unde dracu stai sa umbli cu lanterna in buzunar...se activeaza aia in buzunar te autoprajesti

si acum vine replica inteligenta...pai o ti in ghiozdan....da si o sa ii spun la cioara....stai mancatias un pic sa scot lanterna.

Cel mai bine eviti chestiile de genu...cat se poate

Link to comment
Share on other sites

ART. 58

Procurarea ?i înstr?inarea armelor neletale

(1) Cet??enii români ?i str?inii cu ?edere legal? în România, care au împlinit vârsta de 18 ani, pot s? procure arme neletale, precum ?i muni?ia aferent?, de la orice armurier autorizat s? comercializeze astfel de arme, în condi?iile notific?rii prealabile a organelor prev?zute la art. 12 alin. (1).

ART. 12

Documentele care atest? dreptul de procurare, respectiv de?inere, port ?i folosire a armelor

(1) Autoriza?ia de procurare a armei, permisul de arm?, atestatul de colec?ionar, autoriza?ia temporar? de transport ?i folosire a armei, certificatul de de?in?tor ?i pa?aportul european pentru arme de foc se elibereaz? de c?tre Direc?ia General? de Poli?ie a Municipiului Bucure?ti, inspectoratele jude?ene de poli?ie în a c?ror raz? teritorial? î?i are domiciliul solicitantul, precum ?i de c?tre Inspectoratul General al Poli?iei Române.

Link to comment
Share on other sites

putea fi un simplu accident cauzat de teribilism dar extrem de grav e ce a declarat individul dupa ce a fost arestat

"am sa fac 10 ani pentru un prost"

Asta trebuia executat instantaneu e clar animal, nu are nimic uman in el.

Cred ca reintroducerea pedepsei cu moartea si munca corectionala obligatorie ar linisti multe cap[ete infierbantate si poate am termina si ceva sosele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...