Jump to content

Recommended Posts

Salut, in ultimul timp peste tot se vorbeste de al treilea razboi mondial. am deschis acest subiect sa il discutam amanuntit.

Luna viitoare ar putea izbucni al treilea r?zboi mondial, relateaz? Monitorul Expres, care sus?ine c? Nostradamus, baba Vanga ?i tehnologia prevestesc acest lucru. Ve?ti bune îns?: lumea nu se va sfâr?i odat? cu acest r?zboi. Asta deoarece to?i clarv?z?torii pot "citi" viitorul omenirii pân? în anii 5.000.

Evenimentele speciale prevestite de cei men?iona?i, ar avea loc în luna noiembrie 2010. Nostradamus ar fi indicat data de 11 noiembrie ca cea la care ar izbucni al treilea r?zboi mondial. Acela?i lucru l-a v?zut ?i clarv?z?toarea bulg?roaic? Vanga, iar tehnologia web-bot, care face predic?ii pe baza informa?iei ce circul? pe net, indic? o mare conflagra?ie mondial? pe 8 noiembrie anul acesta.

Fie c? se va întâmpla ceva în noiembriec 2010, fie c? nu, lumea nu se va sfâr?i, pentru c? to?i clarv?z?torii au ghicit viitorul omenirii pân? în anii 5.000.

Sursa:Antena3.ro

Biblia si al treilea razboi mondial cei care aveti biblie va rog cautati Ezechiel 38" din noul testament. sau cititi:

http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=33?=38 

• Finalul s?pt?mânii = 2011-2012 , coincide ?i cu evolu?ia planetei Eris/Nibiru prin sistemul nostru solar.

Câteva profe?ii împlinite deja, despre Irak: „Trimit împotriva Babilonului (Irak – n.a.) ni?te vântur?tori care-l vor vântura (helicoptere – n.a.) … vor veni din toate p?r?ile asupra lui, în ziua nenorocirii (coali?ia multina?ional? – n.a.) … Am voit s? vindec?m Babilonul, dar nu s-a vindecat (rezolu?iile ONU premerg?toare atacurilor coali?iei – n.a.) … pedeapsa lui a ajuns pân? la ceruri ?i se înal?? pân? la nori (fumul exploziilor – n.a.) … te voi umplea de oameni ca ni?te l?custe” (Ieremia 51:2, 6-7, 9, 14).

Câteva profe?ii despre coali?ia ruso-arab? contra Israelului: „Gog din ?ara lui Magog … domnul Ro?ului, Me?ecului ?i Tubalului (în Geneza 10:2 se men?ioneaz? faptul c? Gomer, Tubal, Me?ec sânt fiii lui Iafet, unul dintre fiii lui Noe, care au întemeiat grupul nordic de popoare – n.a.) … împreun? cu tine … cei din Persia (Iran – n.a.), Etiopia ?i Put (vechea denumire a Libiei – n.a.) … în vremea de apoi, vei merge împotriva ??rii (Israel – n.a.), ai c?rei locuitori, sc?pa?i de sabie (Al Doilea R?zboi Mondial, Holocaustul – n.a.), vor fi strân?i dintre mai multe popoare pe mun?ii lui Israel care mult? vreme fuseser? pustii (între anii 70 d.Chr. - 1948 d.Chr – n.a) … vei fi ca un nor negru care va acoperi ?ara” (Ezechiel 38:1-9, 16).

voi ce credeti?

Romania ce va face? pe diverse forumuri se vorbeste ca in muntii apuseni, in varful omului este o baza imensa.

Armata Romana: secrete,tehnica militara,in WW1, WW2, etc.

chiar bine ca mi-am adus aminte.

am o informatie neoficiala de la tatal unui prieten care lucreaza in armata si mi-o spus ca in muntii apuseni (nu stiu unde) ar fii ceva baze militare cu avioane.

avionul iasa din munte la propriu.

cica se deschide o usa imensa si iasa avionul din munte.

la aterizare cica are sistem ca portavioanele.

intrebarea mea ii : o auzit cineva de asa ceva?

am mai intrebat pe unu pe altul, si am mai auzit pe unu spunand ca si el o auzit tot asa de la cineva de asa ceva...dar nu crede ca ar fi adevarat.

treaba asta am auzit-o de la un domn de 50+ de ani, deci nu cred ca ar avea motiv sa minta si sa spuna povesti de adormit copii.

II POSIBIL SA AVEM ASA CEVA IN ROMANIA? nu in muntii apuseni, in alta parte a tarii?

Sursa: Armata Romana: secrete,tehnica militara,in WW1, WW2, etc. - 4TuningRO

Voi ce credeti?

Edited by poseidon
Link to comment
Share on other sites

WebBot nu mai este credibil pentru ca funtioneaa cautand cuvinte cheie pe net sau ceva de genu.

Cu alte cuvinte webot arata despre ce discuta oamenii cel mai mult.

Nostramadus...nu stiu ce sa zic el a prezis niste lucruri...DAR daca eu zic azi ca se va prabusii o piatra...blabalabla dupa cativa ani se va intampla ceva ce va semana cu ceea ce am zis eu si voi fii un profet.

Despre Nibiru nu stiu ce sa zic.Este adevarat ca N.A.S.A ne ascunde multe lucruri dar nu avem de unde sa stim pana nu vedem.

Si cred ca este posibil sa avem baze in munti....dar cu avioane MIG :))))

Link to comment
Share on other sites

mda, umanitatea este supraapreciata. Cum a zis si Cosminn, nu cred pana nu vad, ca m-am saturat tot sa-mi dau cu parerea sa tot imi fac idei (multe fiind proastea) si ca de obicei sa crezi in niste tampenii.

Daca o fi, o fi. Cum a fost si faza cu nu stiu ce allmighty virus care ii vor da astia drumu pe 10.10.2010. Oh, shit :)

Cred ca sunteti niste oameni ori plictisit, ori prea tristi de tot combateti teorii si mituri. Totusi, mai este si a3a varianta, adica curiozitatea, care face partea din firea omului.

Until next time, eu sunt un Toma.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-s Toma, too :D

Eu abia cred in religie, ce sa mai zic de ce zicea Nostradamus sau Baba Cloanta..sau cum o cheama..

Chestiile cu preziceri corecte, pot fi strategie manipulativa..adica..anumite persoane conving masele ca, clarvazatoru' Ochi-de-cioara are intotdeauna dreptate, pentru... :-?? nu stiu... dar e o teorie.. :)

Link to comment
Share on other sites

mda, umanitatea este supraapreciata. Cum a zis si Cosminn, nu cred pana nu vad, ca m-am saturat tot sa-mi dau cu parerea sa tot imi fac idei (multe fiind proastea) si ca de obicei sa crezi in niste tampenii.

Daca o fi, o fi. Cum a fost si faza cu nu stiu ce allmighty virus care ii vor da astia drumu pe 10.10.2010. Oh, shit :)

Cred ca sunteti niste oameni ori plictisit, ori prea tristi de tot combateti teorii si mituri. Totusi, mai este si a3a varianta, adica curiozitatea, care face partea din firea omului.

Until next time, eu sunt un Toma.

Nici eu nu cred in asemenea lucruri: Horoscop, nostradamus, 2012. Dar am deschis biblia, Ezechiel 38" din noul testament si scrie clar negru pe alb. Cititi Ezechiel 38, cercetati ca sa intelegi.

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, dar biblia un cacat.Acum 20000 de ani oamenii se omorau intre ei, si ca sa ii linisteasca, un lider (inteligent, ce-i drept), le-a bagat in cap ca "nu fiti rai ca nu ajungeri in rai/nirvana/alt cacat".In timpul evului mediu preotii ii futeau pe cei saraci pana in ultimul hal (biserici si catedrale cacalau), si acum au lasat-o mai moale odata ce lumea s-a mai luminat umpic.Deci faptu ca scrie in biblie e complet nul.

Vine al treilea razboi, al patrulea, al cincilea, si tot asa.Un razboi mondial asigurat va avea loc cand lumea isi va da seama ca toate statele sunt futute de America si se vor "revolta".Lupta e in natura umana.Omul, ca specie, a supravietuit prin lupta, deci e o chestiune de timp pana la al treilea razboi mondial (dupa care vom fi sifonati rau ca de, Obama are nucleare, mama Rusie la fel, numai noi stam cu pula in soare si cu soldati carora le cad armele din mana).

Apocalipsa vine si ea.Odata cu incalzirea globala,schimbarea stilului de viata, si toate cacaturile de mancaruri cu milioane de E-uri, imunitatea va scadea.Combinati asta cu 2-3-4-5-6 bombe atomice aruncate asa "la mishto" sa vedeti ce iese.

Deci, pe scurt, e o vrajeala, oamenii (si mai ales prostia) o vor duce multa vreme de acum incolo.

Link to comment
Share on other sites

Suntem prea mici sa ne dam cu parerea despre planeta asta .

Biblia ? Ce e aia ? O arma care ajuta la manipularea in masa ?

Ce s-ar intampla daca s-ar dovedii ca biblia e un fals grosolan facut pentru manipularea maselor ? Oamenii nu ar avea raspunsuri la intrebarile lor si ar fi nevoiti sa cerceteze pentru aflarea adevarului .

Adevarul uneori deranjeaza , pe pamant s-ar instala haosul .

Mai bine lasati-o asa .Cine are cap gandeste , cine are putere cerceteaza si accepta adevarul .Majoritatea oamenilor insa sunt slabi ,lasi ,au nevoie de ajutor si tocmai de aceea le trebuie un "Dumnezeu" .

Link to comment
Share on other sites

Presa ramane fara subiecte. Nu mai sunt sani proaspeti...

TOTUSI! Hai sa ne imaginam.:)) Incepe razboiul da, nu stim cine cu cine dar Romania trebuie sa ia o decizie. Intram in razboi sau stam in calea cuiva si vom fi facuti praf de unii singuri. Sigur, noi vom intra in razboi probabil cu partea unde e si S.U.A, tehnica noastra militara e la pamant deci vom fi un fel de caine credincios pe langa o putere a lumii. Vom face ce o sa ni se spuna sa facem, la un moment dat o sa se joace unii cu butoanele si o sa zboare niste rachete frumoase cu incarcatura nucleara peste capetele noastre. Or sa fie dezinformari globale si scurgeri de informatii si america risca sa piarda totul. (asta e viziunea mea:)) ) Asa ca va trebui sa faca anumite compromisuri... Intr-un final romania va fi distrusa in mare parte si vom suferii vremuri extrem de grele. Puterea va fi schimbata si este posibil sa fie un regim totalitar in ro. Nimic nou totusi...

Cel mai urat ar fi sa fim bombardati cu bombe chimice. Romania nu are buncarele necesare pt sa spunem nici macar 50% din populatie. Probabil o mare parte din armata o sa fie la pamant si copii de 16-17 ani o sa aiba fiecare cate un ak47. Peisaje sinistre, multi morti si imbolnaviti cu boli ciudate. Multa durere si plansete, dezastru economic, romania se dezvolta lent.

Este posibil ca Moldova sa se alieze cu noi si sa fie practic practic parte din noi dar este in acelasi timp posibil sa ne traga teapa si sa se duca cu rusii.

Oricum ar fi bine nu e.:P Asa ca bafta si hai la Modern Warfare 2 pana cand nu vom fi nevoiti sa il jucam toti!

Link to comment
Share on other sites

Treziti-va fratilor ca al III-lea razboi mondial deja e in desfasurare, nu se mai poarta arma in mana sau bomba atomica, se poarta manipularea si desfranarea prostilor.

Prea multi credinciosi orbi exista pe pamant si nici macar nu exista o divinitate, Religia a fost creata pentru a mentine pacea pe pamant si pentru a manipula prostimea.

Muie PAPA de la roma!

Link to comment
Share on other sites

Biblia cica e scrisa de oameni care au avut inspiratie divina. De unde pula mea nu stiu eu ca aia nu erau schizofrenici si ce visau noaptea ziua scriau acolo? Deci asta cu "scrie in biblie " pica din prima. Nostradamus a prezis si ca sfarsitul lumii va fi in 1999 si au trecut 11 ani de atunci si uita-ne tot aici, La fel si multi alti profeti de-a lungul timpului. Pana acum trebuia sa fi disparut de cel putin 5-6 ori dupa spusele profetilor. Poate ca un Creator exista, nu pot sa fiu sigur de asta, dar pot fi sigur ca biblia, religia si intreg acest cult de adorare al unui zeu este doar pentru manipularea maselor.

Link to comment
Share on other sites

Treaba-i complicata rau...are legatura cu originea...de unde am aparut? ...Dumnezeu? Dar El de unde-i? Big Bang? Da' Universu' de unde-i?

AlStar nu stau sa iti predau religie, pentru ca nu sunt in masura. Este treaba dvs, daca vreti sa credeti sau nu In D-zeu. cine la creat pe dvs? Este o intrebare la care nu-ti pot raspunde. Pentru ca nu cunosc raspunsul si nici nu vreau sa-l cunosc. Eu sunt mult prea mic (spiritual) Sa-mi pun astfel de intrebari. La restul intrebarilor iti pot raspunde cu drag. D-zeu a creat universu.

Link to comment
Share on other sites

AlStar nu stau sa iti predau religie, pentru ca nu sunt in masura. Este treaba dvs, daca vreti sa credeti sau nu In D-zeu. cine la creat pe dvs? Este o intrebare la care nu-ti pot raspunde. Pentru ca nu cunosc raspunsul si nici nu vreau sa-l cunosc. Eu sunt mult prea mic (spiritual) Sa-mi pun astfel de intrebari. La restul intrebarilor iti pot raspunde cu drag. D-zeu a creat universu.

Is prea lenes si tot odata constient ca n-are rost sa-mi bat capu', deocamdata.

Incepem s-o dam in offtopic..sa ramanem la discutia legata de ww3..:P

Link to comment
Share on other sites

Is prea lenes si tot odata constient ca n-are rost sa-mi bat capu', deocamdata.

Incepem s-o dam in offtopic..sa ramanem la discutia legata de ww3..:P

Al treilea razboi va veni, in viitorul apropiat sau indepartat. Americani tot fac presiuni pe rusia si china sa nu intervina in razboiul din iran. Iran are foarte mult petrol, daca nu ma insel este pe locul 3 in lume ca producator.

Link to comment
Share on other sites

Motive variate, cauze diferite si doar o solutie: BUM!!!

Lasati profeti, clarvazatori s.a.m.d, razboi o sa fie sigur. Este in logica istoriei, din pacate nu se poate fara. Indiferent de unde pleaca balanta trebuie echilibrata dar eu cred ca va ramane destula omenire si chiar unul ar fi benefic. Ma gandesc doar cam ce salt tehnologic imens o sa fie dupa, macat tinand seama ca iese la iveala tot ce e secret. Nu mai vorbim de altele......

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

interesant...eu stiu ceva sigur,dintr-o sursa de sus,care ii povestea lu' tata ca in constanta unde sunt plasele alea (costinesti) armata are niste munitie...niste bombe mai exact !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...