Jump to content
t1byy

care e mai bun??

Recommended Posts

1.HP - Pavilion Laptop / AMD Turion™ II Processor / 14.5" Display / 4GB Memory / 500GB Hard Drive - Midnight Blue 550$

2.HP - Pavilion Laptop with AMD Turion™ II Dual-Core Processor - White 600$

3.Toshiba - Satellite Laptop with Intel® Core™ i3 Processor - Quantum Black 600$

4.Sony - VAIO Laptop with Intel® Core™2 Duo Processor - Brown 650$ Intel® Core™2 Duo mobile processor T6600

Features 2 processing cores, 800MHz frontside bus, 2MB L2 cache and 2.2GHz processor speed per core.

laptopul o sa fie folosit doar typical,muzica,filme,internet. care are rost sa il iau,si aici ma refer daca are rost sa dau inca 50$ pentru sony sau sa iau unul dintre hp si toshiba. la toshiba vreau sa stiu care e diferenta intre procesorul i3 si amd lui hp.

va multumesc.

stiti cumva daca e diferenta intre preturile puse de mine si cele din romania la aceleasi configuratii?

Edited by t1byy
Link to comment
Share on other sites

offtopic: @Cosminn daca ar cauta amd vs intel ar gasi videoclipuri in care amd castiga mereu :| ca si la ati vs nvidia... nu prea avantajeaza cu nimica videoclipurile processoarele intel fata de cele amd... dar in cazul de fata amd amd turion e muci pe langa intel i3

ontopic: daca vrei sa il folosesti pentru media... te sfatuiesc sa iei Toshiba pentru processorul destul de avansat si pentru ca are 1.6 gb memoria video ram :D si pentru ca are si un accelerator al graficii HD ceea este bun pentru filme dar ecranu de 16" cam lasa de dorit... dar il connectezi tu la un televizor ceva...

deci eu te sfatuiesc sa iei, conform lucrurilor la care vrei sa-l folosesti, Toshiba

Link to comment
Share on other sites

Toshiba are placa video integrata. Deci nu faci nimic cu el.

Ai putea sa iti iei :

Notebook Asus K52JC-EX073D i3 350M 500GB 4GB nVidia G310M 1024MB k52jc-ex073d

sau

Notebook Dell Inspiron N5010 i5 450M 500GB 4GB HD5470 Black d-n5010-806823-111

sau

Notebook Asus N61JV-JX034V i3 350M 320GB 4GB GT325M WIN7 n61jv-jx034v

Eu l-as alege pe ultimul, intr-adevar este mai scump insa este echilibrat. Daca vrei un monstru la un pret mai mic, iti recomand :

http://www.cel.ro/laptop-notebook/notebook-lenovo-ideapad-y560a-i7-720qm-500gb-4gb-hd5730-win7-l/

Link to comment
Share on other sites

ok,thank's you all. cred ca merg pe toshiba.

laptopul e pentru o matusha de-a mea,si de asta spun ca o sa fie folosit media.nu ruleaza ea nuj ce programe pe el,ci doar ceva programe de contabilitate in rest internet ,muzica. si cred ca nu o sa fie problema nici monitorul de 16.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...