Jump to content
Screech

La pensie!

Recommended Posts

Dragi tovarasi, ne-ama dunat azi aici... sorry... nu sunt Ceausescu :D

Deci... am stat eu si m-am gandit cum mi-ar fi mie mai bine sa fac... ca sa ma si scot cu ceva si in acelasi timp sa-mi si placa.

Dupa un timp de gandire (am si cu ce ma tata :D) am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma las de hacking. :o

Motive:

1. Nu isi are rostul (cel putin acum)... nu ma scot cu nimic

2. E ilegal, risc mult

3. Multa bataie de cap

4. Vreau sa-mi fac un viitor in viata (cand zic asta vreau sa zic ca ma gandesc serios la o afacere)

5. Vreau sa ma apuc cat se poate de serios de grafica (animatie, 3D...)

Hackingul este aproape cea mai frumoasa "meserie", e greu sa te lasi daca te-ai apucat, dar cand trebuie, trebuie sa o faci.

Oricum nu o sa uit niciodata pe nimeni de pe forum... si sper ca nici voi sa nu faceti asta. :P

Kwerlin, sa-mi scoti rank-ul de vip deoarece eu nu ma razgandesc.. daca am zis ca plec plec (am zis de bunavoie, nu am probleme cu legea sau etc-uri). Nu incercati sa ma fac sa raman deoarece sunt destul de incapatanat si nu o voi face. Dupa cum am zis.. e inspre binele meu sa fac ce am enumerat mai sus, astfel asigurandu-mi un "trai mai bun".

O sa raman pe aici pana puteti intrebari (daca aveti) si o sa va raspund.

Si fara postul gen:

"Ramai doar in scop educativ"... nu pot ramane nici asa, eu daca ma pun pe ceva.. nu mai pot face si un altceva...

Link to comment
Share on other sites

bravo! e bine ca ti-ai dat seama ca e doar pierdere de vreme :)

binenteles ca poti sa faci bani din asta dar nu merita sa risti 10-20 ani dupa gratii pt cateva mii de $.

ar mai fi si varianta sa scoti bani din securitate... dar la noi la romania e cam greu, poti sa numeri pe degete firmele din .ro care au avut un pen-testing, de obicei la banci se face dar pana sa ajungi acolo.... e cale lunga...

bafta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

SpiridusuCaddy;21077 wrote: Mda....:)) sper sa ai succes in grafica si nebuni din astea....:D ...clar este un forum ...care da tendintza ...mai mare catre hacking...:) e un forum educational ... in care include graficieni , network expert's , ....deci ....avem si sectiunea web ...si mobile..:rolleyes:

Da.. dar vazand ce fac alti membrii.. sau celellate sectiuni.. nu ma pot abtine, asa ca e mai bine sa nu mai intru.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea :

Va reveni . Cum nu putem unii sa ne lasam de tigara si incercam luni intregi sa ne lasam . Din 10 numai unul se poate lasa de tigari .

Cineva tot o sa te enerveze incat o sa-l razbuni prin metode invatate pe acest forum . Si apoi o sa-ti dai seama ca totusi ce bine e sa te razbuni si usor te (re)apuci .

Poate multora li se pare o prostie parerea mea dar ..

Respect decizia ta

PS : Nu cred ca esti omul care sa se lase oricat de incapatanat ei fii. ;)

Link to comment
Share on other sites

lol eu nu sunt frate de aceeasi parere cu voi...uite spre exemplu eu mai fac si altceva in afara de hack si chiar daca intri pe forumul acesta nu iti afecteaza cu nimic viitorul.Hack-ul nu afecteaza nici un viitor ,hackul este o pasiune ,un hobby .Si in plus ..pe forum nu inveti doar hack !In fine daca asa ai decis tu...iti doresc succes in ceea ce vrei sa faci pe viitor.. dar mai gandeste-te..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...