Jump to content
selected

Propuneri tehnici de promovare

Recommended Posts

De curand am inceput un blog nou pe o nisa destul de "dura" - movie trailers.

Domeniul este mooveh.info si pana ieri avea 0 vizite / zi.

Dupa cum spune si titlul sunt in cautare de tehnici de promovare.

Tehnica pe care am aplicat-o si am sa continui sa o aplic este inscrierea in directoare, pe principiul "cat mai multe si fara backlink din partea mea"(Mi-am facut cont la DirPedia si le-am luat la rand). Pana acum am inscris site-ul in ~20 directoare.

Threadul asta vrea sa fie un fel de jurnal in care sa prezint rezultatele obtinute prin metodele propuse de voi.

Astept sugestii.

Link to comment
Share on other sites

Un sfat sincer: apuca-te de alt proiect, mult mai usor; ai 0 sanse sa urci pe kw asta cu cunostintele tale.

Sau uita-te la filmele pe care vrei sa le promovezi.

Dirpedia este pt toti incepatorii care vor sa optimizeze local(google.ro), keyworduri foarte usoare. Lasa "nisa destule de dura" pentru altii.

Daca te incapatanezi, ai putea incepe sa inveti despre optimizarea onsite (titluri & descrieri unice, H1, B, paragrafe, duplicate content, etc..) si apoi restul.

Link to comment
Share on other sites

ar fi util sa faci un concurs cu 3 priemii:

promovarea concursului o faci prin FACEBOOK/twitter sau pe siteurile cu PR mare unde poti lasa si link(castigi si backlink si 1++ vizitatori dornici sa participe)

vizitatorul:

-sa se inregistreze

-sa comenteze la trailere(sa pui timer pe acelasi utilizator la 12 ore sa poata sa comenteze la alt trailer)

-sa pui filtru pe ip(1 utilizator /1 singur IP)

si din 3 in 3 luni sa faci top 3 la comentarii(ce utilizator a comentat cel mai mult) si sa dai niste premii (in functie de bugetul tau binenteles)

oricum poti sa manaresti in db ca sa nu castige nimeni pe bune, dar e bine ca 1 singura data sa DAI PREMIUL REAL(si daca e posibil sa il si filmezi cand il dai, postezi apoi ca sa aiba incredere lumea)

+iti sugerez un design may frumos la site + seo mai amanuntit ca duce lipsa

cheers :)>-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...