Jump to content
cAsy

Serial Numbers [ Daily update ]

Recommended Posts

<div class='quotetop'>QUOTE("Shocker")</div>

<div class='quotetop'>QUOTE("zbeng")
shocker  daca tot esti dispus fa un mic "tutoarial" sa zicem

Sorry dar nu am rabdarea si nici cunostintele necesare incat sa fac un tutorial pentru ASM.

Sunt multe chestii pe care nici eu nu le stiu, si oricum, daca chiar ar fi sa fac, ar trebui sa stau cateva zile sa il scriu, iar voi cateva saptamani sa il intelegeti :)[/quote:ad34499a6e]

in cazul asta cicou mic in privinta laudelor tale ca stii asa multe despre ASM. Nu ne intereseaza ;)

Link to comment
Share on other sites

HAAHAHAHHAHHAAHAHAHHAHHAAHAHAHHAH

Inca odata ne arati cat esti de imatur... ban? asa se rezolva situatia? nu mai puteai face fatza? inteligentza ta de carton de lasa? nu mai stii sa zici altceva?

Cat de penibil poti sa fii... cat de josnic, cat de...idiot =)

Incultule tu... Mai dai si pe la gradinita sa inveti sa dai si altfel de replici... AHAHAhAhhahahahAhA

Auzi la el.... maturule =))

Ma faci sa rad... si asta e bine =)

Mai trebuie sa fie si `clovni` de care sa mai rad si eu ca altfel viata ar fii prea sinistra...

ahHAAHAHHAHAha

Link to comment
Share on other sites

icarius, la fel si ceilalti, VA ROG SA CITITI IN INTREGIME ACEST POST :)

Nu iti fa probleme, nu o sa fac pe lameru disperat si nu o ma mai chinui sa imi schimb ip`ul (desi nu e asa greu). Ramane la latitudinea ta daca vrei sa dai ban si pe user`u asta, sau daca lasi banul pe celalalt

Dar tu nu ai observat ceva... eu am venit pe forum sa ajut, disputele personale nu se rezolva prin ban. Dar... daca tu, domnule moderator, asa consideri, atunci crede-ma... chiar esti demn de functia de moderator... (nu incepe sa te flatezi singur, ca am glumit =))))

Am vazut ca foarte multi sunt in ceata, si nimeni nu vrea sa ii lumineze, defapt asta era datoria ta de moderator, dar tu stii mai bine ce trebuie facut, ca doar... esti moderator =)

O sa ma mai uit din cand in cand pe forum sa vad ce o sa se intample cu el, si daca mai continuati cu astfel de posturi.

Ma gandesc ca ati vazut si voi forumul HackTeam ( http://hackteam.3xforum.ro , sorry de reclama dar vreau sa vada lumea cum arata un forum adevarat). Ati vazut acolo explicatii ca la carte, si cu cat calm se fac aceste explicatii... Aici toata lumea incerca sa para interesanta, insa cand vine vorba de intrebari/cunostinte, toti va retrageti cu coada intre picioare... dar... asta este, eu unu zic ca nu va rezista forumul, sau daca va rezista, userii vor pleca unul cate unul. Le sugerez celor care nu au fost `satisfacuti` de post`urile lipsite de profesionalism, si unele chiar de logica, v-ar fi de folos daca ati trece si acolo pe forumul HackTeam.

Si pls icarius... asculta`mi sfatul: Maturizeaza-te . Nu e vroba de nici o gluma, inca ai minte de gradinita. No offence, dar asta este.

Sfat pentru restu: mai documentati-va inainte sa postati raspunsuri.

de exemplu la cum se sparge un cont de Yahoo. Exista si alte posibilitati, sunt multe gauri de securitate la Yahoo. de exeplmu prin trimiterea unui simplu mail, poti avea acces la contul respectivului. Dar... voi sunteti hackerii, va las pe

voi sa va ganditi ce trebuie sa scrieti in acel email. =)

Ciao...

Ah... inca ceva... icarius, data viitoare ai grija cu ban`urile pe IP, tocmai ai dat ban la un intreg liceu, si nu doar mie, dar ce stii tu despre faptul ca si 100 de calculatoare pot avea acelasi IP `extern`, daca se conecteaza toate prin intermediul LAN-ului la un server care `iese`, desigur, cu un singur IP.

Saracii mei colegi din tot liceul nu vor mai putea accesa forumul, vrand sa invete si ei cate ceva despre hacking =))))

Link to comment
Share on other sites

 dar ce stii tu despre faptul ca si 100 de calculatoare pot avea acelasi IP `extern`, daca se conecteaza toate prin intermediul LAN-ului la un server care `iese`, desigur, cu un singur IP. 

crede-ma ca stiu multe avand in vedere ca lucrez in domeniul asta. sper ca ai primit mesajul meu privat si l-ai citit cu atentie. atata am avut de zis. la urmatoarea replica spusa la misto mie sau oricarui alt user de pe forumu asta "ban din nou" ;)

bft

Link to comment
Share on other sites

Shocker, daca tot ai venit sa ajuti lumea, crezi ca e cazul sa umpli forumul cu jigniri?Eu cred ca poti sa-i ignori pe cei care `i crezi dobitoci/incompetenti/retardati/s.a.m.d

Aviz si celorlalti ...cred ca puteti naviga pe acest forum fara sa va jigniti unii pe altii, cel putin atata timp cat eu cred ca toti suntem egali in drepturi aici.

Link to comment
Share on other sites

Shocker, te inseli.Moderatorul/administratorul are dreptul sa decida daca 1 user e sau nu banat pe forum,daca 1 post e sau nu pus unde trebuie,etc, asta nu inseamna insa ca are dreptul sa jigneasca alti useri doar pentru ca e moderator.Daca mergeam pe premiza asta , nu mai erau atatia useri inregistrati acum.

Cat despre "abuzul de putere"al lui icarius, imi pare rau, dar nu il vad, dar daca tu il vezi, considera ca a gresit si el o data asa cum putem gresi oricare dintre noi.

Sper sa ne ajutam mai mult intre noi si sa nu mai fiu avocatul poporului ca nu ma plateste nimeni ;)

Link to comment
Share on other sites

Pai daca voi "esteti buni la calculatoruri" aveti si antivu' upgradat la ora si firewallu' si mai si... crackfind.com il folositi in situatii extreme si numai daca sunteti siguri ca puteti intra ;)

PS: Mie nu mi s-a intamplat nimic de la el, decat ca a detectat antivu' si a sters.Ulterior am luat de pe site ce am vrut :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...