Jump to content
SD

Game on!!!

Recommended Posts

Hmmm am bantuit unpik forumu, citit una-alta, vazut unele lucruri... etc...

io ma pricep la grafica 3d, catziva deapaicea vad ca se pricep la programare, catziva Html, catziva servere, catzina etc... totzi se pricep destul cat pt un joc :D

ce zicetzi de un joc RST??? ori LS ori online... ceva gen "Eternu MU" cu diferite "misiuni" ( hack ) care sa simuleze cel putzin real... nu gen meri gasewshti un card.. ai acess nush unde... ceva gen prinzi ceva ( sau event de la admini ) te apuci de heck-uit la el shi cate zile daca trebe..., sa foloseasca coduri, decriptari.. etc.....

Varianta Online: are avantajele ei financiare...

varianta LS (Local Station ) ar fi numa de invatzat shi plictiseala... (era faza aia demult "invetzi mai repede cand te distrezi )

mere?

Link to comment
Share on other sites

deaia ziceam... + ca are avantajele financiare.. (reclame... etc )

io am 3d game studio cu care i super simplu de facut jocuri, shi shtiu cat de cat sa fac mortoare grafice .... deci nar fi prea greu de facut jocu ... numa ca ar trebui sashi dea mai multzi interesu... fiecare pe partea lui de conoshtitzie.. nu numa 1 sau 2 persoane care sa se chinuie o sapt.. mai bine mai ultzi mai repede shi mai bug free.. ca unde nu vede unu deva, nici o prob;loema ca vede altu sau ce alte imbunatatziri sar putea aduce...

partea de hack .. ar trebui sa fie facuta de "priceputzi" care sa fie destul de real hack-u chiar daca hack-ui "jocu" cum ar veni ....

asha ar putea fi pus severu peforum ( daca tot i forumu de invatzare ) ar inavatza lumea mai bine prin joc ce shi cum nu dupa tutoriale....

joc gen mu... de ce ? simplu mu are shi chat intre useri... unde nu shtie unu ceva il pot ajuta alzii ..

Link to comment
Share on other sites

Ideea este buna si eu chiar acum fac cu un baiat mai mare ca mine un joc on-line! In internet! Intri pe site! Nu de genul WOW sau MU! Un joc:

inregistrare, enciclopedie, newsletter, harta foarte mare, calatorii prin ea si multe nivele!

Te poti bate in 3 tipuri:

Duel

Comanda

si Comanda care este selectata automat!

Va fi gata in citeva luni asa ca va anunt eu!

Daca vrea cineva sa ma ajute, nu ma supar!

Link to comment
Share on other sites

succes! i taxt base MMORPG? sau grafic?

intrebari:

1.cu ce faci jocu ( grafica , script, server.... )

2. cu ce ne potzi ajuta ( daca vrei )

este unul grafic...

adica vezi jucatorul tau, ii cumperi arme(bani primesti odata cu trecerea nivelului)!

Cind te bati, vezi jucatorul tau si al adversarului!

Pui atac in partea unde doresti!

Jocul il fac pe un server Apache! Script-ul este creat in intrgime de mine si prietenul meu!

Grafica o fac atat cit si in Photoshop cit si in 3D!

Va fi super!

Poti sa mergi in diferite locatii, cumperi arme, vraji etc.

Poti cumpara arme unice si foarte puternice plating a soma de bani care se schimba in monede de aur sau ceva asemenator!

Sunt palate si locatii care pot fi accesate doar cind ai un level inalt!

Poti minca ca sa-ti restabilesti sanatatea(de la nivele inalte)

Sunt paduri, unde stringi diferite lucri si le vinzi dupa asta!

Te bati cu animale greu de ucis in alta padure!

Cind va fi terminat, va fi SUPER!

Link to comment
Share on other sites

SD ... imi plac lucrarile .. dar .. cu renderu stai cam slabutz ... ce render folosesti? ..

ai aplicat materiale corespunzatoare? .. sau ai lucrat pe mentalray (am inteles ca is facute in 3dsmax). foloseste si softshadow si mai multe lights... ok? e ff bine

Eu as vrea sa ma bag la joc .. dar momentan lucrez la alt proiect cu cineva... daca vreti .. va ajut.

Link to comment
Share on other sites

graba strica treaba :P asteas de unpik mai demult.. km un an aproape .... am km luat o pauza la 3d, da shtiu de iluminari, swadows... da pt funn nu mam chinuit ... dacai de lucru ma straduiesc alea's facute pe un AMD K6 III 450 Mhz, 32M video, 64 Ram mam limitat la metalray shi efece sa rate bine sa nu stau cu sapt la randare... NP acuma am alt pc :P deaia i numa modelare shi efectele is lipsa... nu ma ajuta pc cu absolut nimik :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...