Jump to content
Guest Praetorian

Careva de prin Napoli, apropiere?

Recommended Posts

Ca idee, am fost acolo acum 2 ani. Majoritatea tiganilor din port sunt romani dar nu vorbesc in romana ca ei deja au aere de cersetori italieni.

Orasul e plin de gunoaie.

Plin de hoti.

Plin de cacat in mare.

Cu toate astea poti lua feribotul si sa mergi pe insula Capri, foarte frumos. Mai ales in grota Azzura care este singurul loc din lume in care apa are o culoare albastra unica, ca sa zic asa. Un fel de albastru de Voronet al nostru. :))

Hope it helps:>^

Link to comment
Share on other sites

Roma, Florenta cele mai misto orase.

//Poti vizita cel mai mare cartel de droguri din Europa, un oras la 2 km de Napoli, armata pe strazi, seringi pe jos tot ce vrei. Aia impusca orice necunoscut in oras. <3

L.E: lol vini4p lolololol.

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
Roma, Florenta cele mai misto orase.

//Poti vizita cel mai mare cartel de droguri din Europa, un oras la 2 km de Napoli, armata pe strazi, seringi pe jos tot ce vrei. Aia impusca orice necunoscut in oras. <3

L.E: lol vini4p lolololol.

Am sa trec prin Venetia, Roma, Milano, Napoli, si inca cateva.

Link to comment
Share on other sites

Am sa trec prin Venetia, Roma, Milano, Napoli, si inca cateva.

Daca stai in Venetia mai mult de o zi ai ce vedea. Iti recomand si insulele de langa: Torcello si Burano (le-am vizitat personal), iar in Venetia neaparat sa vizitezi Basilica din San Marco si Santa Maria de la Salute (sunt la 15 minute una de alta).

Link to comment
Share on other sites

In Venetia e frumos, nasol cand e inundata. :)) Vezi ca in piata San Marco sunt niste unii care vand hrana pentru porumbei(care sunt cu miile), mie mi-a placut mai mult sa hranesc sutele de porumbei care se aruncam spre mine decat piata in sine, you have to try it's really funny. Si nu stiu cum se numeste dar e un turn tot in piata San Marco merita sa te duci in varf pentru ca ai o priveliste nemaipomenita cu tot ce te inconjoara.:D

BTW, daca timpul si buzunarul iti permite... evident. Megi cu gondola! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...