Jump to content
t1byy

Nokia e63 -procesor ars !!!

Recommended Posts

imi puteti spune va rog daca pot schimba procesorul sau daca mai merge reparat ?? l-am scapat in apa si s-a ars procesorul (asa mi-a spus tipu de la service) ca l-am dus sa-l curete.

Mai pot sa-i fac ceva?!?,sau mai bine il dau la piese pe undeva.

telefonul e made in finland si e extrem de bun si rezistent si parca as vrea sa-l fac.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

processoarele de pe telefoane nu sunt ca astea de pe computere, cu socketuri ca sa mearga inlocuite, si nu ai de unde sa stii daca doar cpu-ul este ars, asta i-a aratat prima data tipului cand l-a bagat la "terapie", dar pot fi arse si alte piese, in teorie ar merge inlocuit, dar este mult prea greu, fiind foarte mic ca dimensiuni si cam greu de scos folodrul sau pasta de aluminiu sau cu ce e prins el acolo, iar dupa aceea lipitul altuia in loc ar fi iarasi foarte greu, pentru ca componentele pe placuta telefonului sunt puse toate si dupaia trece printr-o baie de flodor sau aluminiu lichid si iarasi e nasol sa stai sa lipesti fiecare pin in parte, mai bine cumperi un alt telefon :D

Link to comment
Share on other sites

Procesoru' ala e lipit si nu sunt doar pinii lipiti.Corpul lui e lipit de placa de baza...nu se merita sa iti bati capu' sa il inlocuiesti plus ca iti trebuie scule sa-l inlocuiesti (nu faci cizmarie pe genunchi).Mai binei l dai pe piese.Daca e pe albasru iti cumpar eu partea din fatasi poate si placa superioara

Link to comment
Share on other sites

e pe roshu,si faza e ca are simboluri si in araba pe langa cele normale ca e luat din dubai telu'.

sa vad poate gasesc sa il dau undeva la piese,poate o sa incerc la astia cu magazine de reparatii telefoane.bateria mai ales e super buna,ma tinea 4-5 zile fara probleme,uitam ca trebuie incarcat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...