Jump to content
bosny

Vorbest gratis, nimeni nu poate sa te intercepteze (inregistreze)

Recommended Posts

Salut la toata lumea...

Intru direct in subiect.

Mai de curand am aflat de la cnv cum ca se retrag multe telefoane de pe piata pentru ca au un bug care din un simplu telefon se poate transforma in un telefon asemanator cu nokia 1110, nu am luat asta in seama pentru ca stiam ca faza cu 1110 a fost reparata si acum degeaba mai ai acel telefon.

Dupa o luna de zile am avut ocazia sa tin acel telefon in mana si nu am putut sa cred ce poate sa faca telefonul.

In momentul in care suni de pe acel telefon si se aude tonul acela ca suna apesi pe un buton si auzi ce se vb in jurul telefonului fara sa iti raspunda, sau in momentul in care esti sunat activezi bug-ul si asculti ce se vb la tel respectiv totul fara sa fi taxat. Acum partea interesata este ca nu ai cum sa fi inregistrat sau interceptat ( intr-un cuvant ) nu ti se poate asculta telefonul de cate domni de la DIICOT sau SRI etc. Dar nu asta ma intereseaza in momentul cand acel bug este activat ( aici fac referire la cei care au experienta ) pe ecran se afiseaza IME-ul telefonului care te suna sau pe care suni. Bug-ul telefonului este la IME si am inteles ca daca este clonat se poate auzi live ce se vb la tel. Adk poti sa asculti pe cine vrei ceea ce vb la tel.

Telefonul este unul simplu probabil stiti deja unii dintre voi iar pentru cei care nu stiti o sa aflati peste cateva luni cand o sa se vanda cu 10.000 $ .

Sincer dupa mine firma care a produs telefonul ar trebui sa se inchida asta pentru siguranta tuturor. Am mai vazut la televizor la diferite VIP-uri din parlament accelas telefon acum mi-am dat seama care si de ce. :))

Tot ce va spun este textat de catre mine.

Am cumparat deja 2 bucati functioneaza perfect, insa pentru clonarea IME-ului nu am cunostinte.

Daca ma poate ajuta cnv cu programe cu care sa scriu in softul tel il pot ajuta cu mai multe informatii.

De vandut eu zic ca nu prea ma bag sau poate doar o oferta buna mar face sa le dau asa cum sunt adk sa poti sa asculti sau sa vb fara sa te asculte.

Dupa cum am zis totul este testat.

Poti sa vb gratis max 30 de s.

poti sa vb fara sa fi interceptat 30 de s

poti sa asculti illegal ce vb cei care te suna sau cei pe care i suni fara sa raspunzi sau sa raspunda la tel.(si fara sa fi taxat)

Astept intrebari.

Am revenit intr-o completare credddd !!! se poate folosi si ptr aflarea de TAM exact ce avea nokia 1110.

CINE NU CREDE POT DEMONSTRA ASTA urmariti comentarile

Edited by bosny
completare
Link to comment
Share on other sites

bosny ce ti-am facut noi sa ne mananci zilele cu posturi dastea!?

Ca tot suntem la subiectul cu telefoanele am vazut la otV intr-o emisiune un dispozitiv care piuie de nush cate ori pe minut daca telefonul e ascultat (!?) stiti despre ce e vorba ?banuiesc ca e fake/.

Link to comment
Share on other sites

Vai de mine si de viata mea ce e cu prostia asta ? Telefoane simple dar cu mega bug-uri,SRI DICOT.Din toata povestea asta mai lipseste jesus.jpg. Uimeste-ne cu demonstratia ca merge,ar fi chiar interesant.50 000 $ vrei pe el? Ripoff e mai zgarcit, dar eu iti dau fara numar ca si manelistii :))

Link to comment
Share on other sites

Esti dement ... chiar se poate asa ceva ???

Tot ce va spun este textat de catre mine.

Dar nu pot sa cred .. si ce poti sa faci ???

Poti sa vb gratis max 30 de s.

poti sa vb fara sa fi interceptat 30 de s

poti sa asculti illegal ce vb cei care te suna sau cei pe care i suni fara sa raspunzi sau sa raspunda la tel.(si fara sa fi taxat)

Bah nu pot sa cred ... deci automat daca tu ii suni ... mi se pare logyc ca ei sa si raspunda(ViceVersa) ... asta doar daca au telu pe silentios si fara vibratii si printr-un mod miraculos apasa din greseala pe "BUTONUL VERDE"

Daca te-ai uitat de curand la MATRIX si filmul HACKERS asa te cred .. sincer :)

Poate iei legatura cu Andy Wachowski si faci un nou film alaturi de Keanu Reeves

+1 Resp pentru imaginatia bogata ! Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Man nu vreau sa jignesc sau ceva ... dar singuru lucru

stiu ca te depaseste cu mult ceea ce am spus
care ma depaseste este faptul,cum de te suporti pe tine insuti ?
Cred ca sunt mult mai inteligent ca tine.

Aici e clar ... mi-ai demonstrat asta de la replica

poti sa asculti illegal ce vb cei care te suna sau cei pe care i suni fara sa raspunzi sau sa raspunda la tel.(si fara sa fi taxat)

Dar oricum sper sa primesti o oferta buna pentru telefoane... Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Man nu vreau sa jignesc sau ceva ... dar singuru lucru care ma depaseste este faptul,cum de te suporti pe tine insuti ?

Aici e clar ... mi-ai demonstrat asta de la replica

Dar oricum sper sa primesti o oferta buna pentru telefoane... Bafta !

Nu vreau sa fiu rautacios si imi cer scuze dar gandeste-te ca daca era minciuna nu mai trecea la faza cu demonstratii, nu ai de unde sa stii cine sunt eu si nici eu nu am de unde sa stiu cine esti tu. Asteapta demonstratia si o sa te convingi, sunt pro dreptate si stiu cat de grav ar fi daca ar intra acest telefon in mana la cnv cu rea intentie. Scz inca o data ptr limbajul neadecvat.

Link to comment
Share on other sites

Desigur am zis ca pot sa demonstrez, cel mai bine ar fi sa imi dai PM pentru ca nu vreau sa las nr aici sau cine stie ce.

Si daca este asa primesc un rang pe acest forum sau cv ?

Crezi ca daca demonstrezi primesti rang?

Link to comment
Share on other sites

De vandut eu zic ca nu prea ma bag sau poate doar o oferta buna mar face sa le dau asa cum sunt adk sa poti sa asculti sau sa vb fara sa te asculte.

Dupa cum am zis totul este testat.

Poti sa vb gratis max 30 de s.

poti sa vb fara sa fi interceptat 30 de s

poti sa asculti illegal ce vb cei care te suna sau cei pe care i suni fara sa raspunzi sau sa raspunda la tel.(si fara sa fi taxat)

Astept intrebari.

Am revenit intr-o completare credddd !!! se poate folosi si ptr aflarea de TAM exact ce avea nokia 1110.

CINE NU CREDE POT DEMONSTRA ASTA urmariti comentarile

Nu are logica ceea ce zici tu. Sa asculti ilegal telefonu, fara sa iti raspunda, fara sa fii taxat...:-j

Eu cred ca tu te-ai saturat de rabla pe care o ai si vrei sa scapi de ia...

Sau, nici macar nu ai telefon... acum incerci sa fraieresti pe cineva sa iti cumperi.

____________________

Daca iti zic ca exact in momentu asta i-o pun lu sorta, scriu de pe telefon, acum sunt pe ea... ce se excita, valeuuuu X_X... ma crezi???

POT DOVEDI...ti-o dau la tel. sa o auzi cum tipa...

Sper ca intelegi la ce am vrut sa ma refer (no offence la faza cu sorta...)

;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...