Jump to content
bosny

Vorbest gratis, nimeni nu poate sa te intercepteze (inregistreze)

Recommended Posts

Am o amica la o ambasada si mi-a spus ca exista regula pentru personal ca trebuie scoasa bateria ca sa nu fie ascultati asa ca johnny5 e posibil sa se intample ce ai patit tu.Ori e un bug ori o fi uitat SRI-ul receptorul tau deschis:).

Nu stiu cata dreptate are bosny dar si asta poate fi o pista de studiu.Pentru probitatea ta eu zic sa iti cumperi 2 cartele si sa ne trimiti o demonstratie.

Link to comment
Share on other sites

Legea intrata in vigoare din 23 ianuarie 2009 de la noi :

“Legea 298/2008 se refera la obligativitatea companiilor de telefonie mobila de a inregistra toate convorbirile telefonice si de la pastra 6 luni de la inregistrare, pentru a le pune la dispozitie organelor de politie, daca acestea o necesita”

Îns? chiar ?i dac? arunci bateria cu totul po?i fi ascultat. ?tiu c? deja nu-?i vine s? crezi. Nici americanilor nu le-a venit s? cread? c? ambasadorul lor în Rusia a fost ascultat timp de ?apte ani cu ajutorul unui dispozitiv atât de simplu încât nimeni nu credea c? poate exista. “Chestia“, care nu avea nevoie de o surs? de curent, fusese inventat? de savantul rus Lev Termen ?i st? la baza tehnologiei RFID de azi.

Pe scurt, dac? microfonul telefonului t?u este bombardat cu microunde de o anumit? frecven?? el va rezona inclusiv modula?iile de voce pe care le percepe. Deci, cel mai sigur este s? nu ai telefonul lâng? tine când pui la cale vreo lovitur? de stat

Link to comment
Share on other sites

un prieten a avut un lg slide ( un model mai vechi gen 2007-2008 ) cand era sunat apasa pe tasta de deasupra end call ( gen ca sa nu se mai auda cum suna ) si auzea ce zice cel care il suna...

eu am vauzt asa cu ochii mei.. pacat ca iau furat telefonul prietenului meu :))

Link to comment
Share on other sites

Pentru userul care tot vorbeste de IMEI

Ca sa schimbi IMEI-ul la Nokia ar trebui sa ai access la unele lucruri - pe care daca le-ai sti...nu ai mai face gura mare pe forumuri( nu spun ca nu exista marci de telefoane la care sa poata fi schimbat IMEI-ul)

Si daca tot aveti "altceva" de discutat...vorbiti si voi cu baietii care fac un ban "cinstit" in tarile arabe sa va trimita un telefon si un SuperSim de la Thuraya si daca nu sunteti S.O.V 2 pentru care..."s-a inchiriat frecventa pe satelit"(asa spuneau ziarele atunci) puteti vorbi linistiti fara sa dati mii de euro pe "telefoane" tip James Bond si fara sa mai auda si "altii" ce discutati

Edited by Intruders
Link to comment
Share on other sites

Eu am patit-o cu un sony ericsson k500i cand m-a sunat seful ... stiu ca il aveam telefonul ini buzunar si tastatura blocata. Am auzit ca ma suna ... l-am scos din buzunar sa ii raspund ... cand mirare ... deja il auzeam pe sef ca ma intreaba cu cine vorbesti mai pe acolo :-?

Din punct de vedere teoretic este posibil ce ai zis tu.

Explicatie:

Avem un model de circuit integrat pe placa(precum in imagine):

6225auroconea0709fig4.jpg

Datorita apropierii conductoarelor(acele linii aurii de pe placa) exista posibilitatea aparitiei unei reactante capacitive(ca si cum ar exista un condensator).

Q:Ce inseamna asta?

A:Inseamna ca se inchide un circuit.

Q:Care circuit?

A: Circuitul de sub butonul de deschidere a convorbirii.(adica intra in functiune microfonul+difuzorul).

Q: De ce se intampla acest fenomen?

A: Datorita distantei foarte mici dintre cele doua extremitati care in mod normal ar intra in contact doar prin apasarea butonului.

Q: Dar prin condesator nu trece curentul.Deci...?

A: Corect. Prin condensator nu trece curent continuu, acela care exista in bateria telefonului. Convorbirea telefonica este bazata pe modulatia in impulsuri a semnalului rezultat din microfon( exista o carte: "GSM pentru incepatori"). Curentul alternativ poate trece prin condensator=> se poate initia convorbirea fara acordul receptorului.

Q: Care sunt conditiile fizice pentru realizarea fenomenului?

A: O amplitudine mult mai mare a semnalului de apel.(se poate realiza din releul de telecomunicatii, sau prin telecomandarea releului-acea antena de pe deal fara de care nu avem semnal la telefon).

Q: Da, dar daca aplitudinea e mult mai mare, inseamna ca deschide toate telefoanele din zona.

A: Gresit. Fiecare convorbire are alocat un spectru de frecventa. Frecventa pe care vorbim noi la telefon are alocat un anumit spatiu( de ex intre 200 si 202 MHZ). Acest spatiu se aloca automat in functie de spectrul inchiriat de provider si de numarul de convorbiri existente in acel moment pe retea( d'aia nu putem suna de craciun sau de anul nou).

Codarea semnalului se face tot in functie de frecventa disponibila si de NUMARUL DE TELEFON.

In concluzie: daca cineva are acces la comenzile de initiare a apelului te poate asculta in voie.

Poate ca unii le stiati, altii nu.

Bosny shoot yourself!

Link to comment
Share on other sites

Deci am fost fericitul posesor al unui Nokia 1100 cu RM-18 sau nu stiu ce pula mea mai avea acolo... ala a fost primu meu telefon pe la varsta de 9 ani si l-am tinut ca amintire... pe la mine prin cartier se zicea ca acest telefon intercepteaza codul TAR sau ceva de genu (e codu ala care sa valideze transferurile bancare) ma rog ma durea in DOS, dar intr-o zi a venit un boss da' boss la mine si m-a intrebat daca am telefon dinala mi-a oferit 700 euro... eu mirat mi-am zis ca pana mea poate fac rost de bani de la fraieri... i-am aratat telefonu si omu' mi-a zis ca e ok si ca il ia... bine.... dupa vre-o saptamana ma intalnesc cu alti tovarasi pe strada si imi zic ca ala a vandut telefonu ala pe nu stiu cate mii de euro... evident am ramas masca... dupa m-am interesat mai bine si am vazut si pe la stiri... peste 2-3 luni m-am intalnit iarasi cu nefericitu' ala si mi-a zis ca a ramas cu telefonu ca nu vrea sa i-l ia nimeni.... vreau sa zic ca m-am abtinut sa nu ma pis pe mine de ras.... deci cum a zis cineva mai sus ESTE O MARE MANIPULARE A UNOR BAIETI DESTEPTI.... totusi bossu' bossilor TOT FRAIER E... indiferet de circumstante...

Link to comment
Share on other sites

exact immun3 si culmea ca bunica mea are si o masina din aceea si a pus botu a sunat la anunturile din ziare, dar ii cereau un avans de vre-o 200 euro ca sa poata sa nu stiu ce sa faca dar si-a dat seama la timp si nu a dat nici un avans.

BlonduBoss imi cer scuze daca te-am jignit cu afirmatia mea "totusi bossu' bossilor TOT FRAIER E"

Link to comment
Share on other sites

este 100% adevarat nu stiu daca e din imei sau pur si simplu din softu telului dar chestia asa sa folosit in parlament ... dar daca voi sunteti idioti si va credeti dsteptii =)) asta e alta chestie ... dar se poate asculta ... formezi un cod pe telul ala ... habar nu am ce cod, intra in standby se stinge ecrnaul ca si cum telefonul ar fi inchis ... dai telefon la telefonul pe care sa format acel cod si raspunde automat ... dar telefonul apare ca si cum ar fi inchis ... credit consuma ... 100% pt ca telefonul accepta apelul automat ... faza cu apel gratis si 30 de secunde e o porcarie ... pur si simplu in cod se "opreste telefonul" dai tel pe acel tel, raspunde automat si telul acela pare inchis ... asta e toata chestia ... dar credit consuma ... omu a vrut sa zica ceva da nu stia ce exact :)) o fi auzit p undeva ... ceea ce am spus mai sus este 100% adevarat merge la orice telefon ... dar nu stiu codu ... exista... acu 4-5 ani era ceva de genu pe internet un cod peste telefoanele mai vechii si functiona

Link to comment
Share on other sites

este 100% adevarat nu stiu daca e din imei sau pur si simplu din softu telului dar chestia asa sa folosit in parlament ... dar daca voi sunteti idioti si va credeti dsteptii =)) asta e alta chestie ... dar se poate asculta ... formezi un cod pe telul ala ... habar nu am ce cod, intra in standby se stinge ecrnaul ca si cum telefonul ar fi inchis ... dai telefon la telefonul pe care sa format acel cod si raspunde automat ... dar telefonul apare ca si cum ar fi inchis ... credit consuma ... 100% pt ca telefonul accepta apelul automat ... faza cu apel gratis si 30 de secunde e o porcarie ... pur si simplu in cod se "opreste telefonul" dai tel pe acel tel, raspunde automat si telul acela pare inchis ... asta e toata chestia ... dar credit consuma ... omu a vrut sa zica ceva da nu stia ce exact :)) o fi auzit p undeva ... ceea ce am spus mai sus este 100% adevarat merge la orice telefon ... dar nu stiu codu ... exista... acu 4-5 ani era ceva de genu pe internet un cod peste telefoanele mai vechii si functiona

Toksic tu citesti ce scrii ? Hai sa facem impreuna o sinteza a afirmatiilor.

Informatii cheie:

"habar nu am ce cod"

"este 100% adevarat merge la orice telefon...dar nu stiu codu"

Ca sa nu mai analizez si modul obscur de exprimare alambicata a unor ganduri la fel de dubios stratificate. Posibil esti autist si atunci imi cer scuze, faci si tu ce poti.

PS: Daca chiar va intereseaza atat cum va urmaresc serviciile pentru extraordinara voastra influentza asupra istoriei puteti sa va documentati direct de la oamenii lor (Despre filaj ?i intercept?ri: posibilit??i tehnice)

PS2: Daca afli IMEI-ul altui telefon si il clonezi ce crezi ca se intampla. Eu am o clona cu un IMEI care il mai au mii de telefoane (China of course). Crezi ca ne auzim intre noi ?

PS3 si totodata hint: A fost doar un SCAM pentru prosti exact cum bine au sesizat altii pe thread, stil Singer. S-au tzapit destui care puneau botul la povesti SF.

PS4 AHEAD a fost pana acum cel mai istetz, drept pentru care ii transmit felicitarile mele si Keep it real.

Link to comment
Share on other sites

treaba cu bugul de pe telefon e chiar adevarat,am avut si eu un siemens a75,in timp ce erai sunat apasai silent si auzeai in handspree ce vb respectivu de pe lina cealalta..dar din pacate mi-a murit softul..nu se mai aprindea..am incercat sa-l fac dar de prisos..Parerea mea va agitati degeaba si va injurati ca fraierii..pentru ca exista asemenea buguri pe tel.si .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...