Jump to content
bunicuta

hai mai da-te'n sloboz

Recommended Posts

Vândut? ca t?rie: sperma energizant? de arm?sar cu arom? de cire?e

27 feb 2011, 16:02 | Actualizat Duminic?, 27 Februarie 2011 16:04

REALITATEA.NET

Noua Zeeland? cea atât de "bio", o fanatic? a grijii fa?? de mediul înconjur?tor, scoate pe pia?? în luna martie ultimul r?cnet în materie de b?uturi energizante: sperma de arm?sar.

study_43095000.jpg

Sperma energizanta de armasar va fi disponibila in trei arome: gust de cirese, banane si lemn dulce

B?utura, c?reia i se face reclam? ca fiind una energizant? s?n?toas?, e considerat? o delicates? ?i î?i va face debutul pe pia?? la un festival de gastronomie, în luna martie. Un shot de sperm? de arm?sar va costa 10 dolari ?i va avea mai multe variante: cu gust de cire?e, de lemn dulce ?i de banane. "Auzi adesea c? sperma are gust puternic alcalin, de aceea ne-am gândit s?-i d?m un gust mai prietenos. Gânde?te-te la b?utur? ca la un milkshake", a afirmat dresorul de cai, Lindsay Kerslake, preluat de libertatea.ro.

Link to comment
Share on other sites

Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secre?ia biliar?. Împreun? cu colina formeaz? acidul taurocolic. Se prezint? sub form? de cristale albe, solubile. Acest aminoacid este produs ?i de organismul nostru, în special în mu?chi, creier, inim? ?i sânge. O persoan? care cânt?re?te 70 kg are în mod natural aproximativ 70 g de taurin? distribuit? în tot corpul, adic? de 70 de ori mai mult? taurin? decât o cutie de b?utur? energizant?, care con?ine 1000 mg.

Uneori, în condi?ii de stres sau de efort fizic, organismul uman elimin? prin urin? o cantitate mai mare de taurin? ?i e posibil astfel ca aceast? substan?? s? nu mai fie sintetizat? suficient. În acest caz putem recurge la consumul unei b?uturi energizante pentru a compensa deficitul de taurin?.

Ceea ce poate nu toat? lumea ?tie este faptul c? taurina din b?uturile energizante este o substan?? sintetic?, produs? de companiile farmaceutice ?i nu este derivat? din produse animale, cum ar fi din taur.

Printre beneficiile taurinei în corp: regleaz? temperatura atunci când este prea cald sau prea frig, reduce stresul, cre?te performan?a inimii, ajut? la detoxifierea organismului.

From Wikipedia

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cine vrea sperma de armasar :> sa apeleze la mine :))

___

Bauturile energizante te fut rau daca faci abuz, stiu din propria experienta.

Daca bei 5-6 energizante, faci efort, iti bate inima de zici ca are nitro, iti simti sangele prin vene... iar atunci cand te incrodezi te dor ingrozitor :(.

Partea misto e ca ai energie cat 3 pers la un loc, raspunzi mai repede la intrebari, reflexele sunt mai rapide, vorbesti mult...(uneori in plus..:-j) etc.

Daca nu mananci bine inainte sa bei esti terminat (ti se face rau, incepi sa tremuri...etc)

Daca bei mult, ajungi sa fii dependent, atunci ii problema... nu o sa mai poti alerga 50 m de ex. fara 1 doza, iar daca ii alergi, dupa esti terminat, probleme cu splina, doctori, recuperare... etc.:(

Edited by ZeroCold
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cine vrea sperma de armasar :> sa apeleze la mine :))

___

Bauturile energizante te fut rau daca faci abuz, stiu din propria experienta.

Daca bei 5-6 energizante, faci efort, iti bate inima de zici ca are nitro, iti simti sangele prin vene... iar atunci cand te incrodezi te dor ingrozitor :(.

Partea misto e ca ai energie cat 3 pers la un loc, raspunzi mai repede la intrebari, reflexele sunt mai rapide, vorbesti mult...(uneori in plus..:-j) etc.

Daca nu mananci bine inainte sa bei esti terminat (ti se face rau, incepi sa tremuri...etc)

Daca bei mult, ajungi sa fii dependent, atunci ii problema... nu o sa mai poti alerga 50 m de ex. fara 1 doza, iar daca ii alergi, dupa esti terminat, probleme cu splina, doctori, recuperare... etc.:(

Cele mai bune sunt pastilele de la nutrition, am unul in oras specializat, si imi cumpar in fiecare luna pt sala, etc si sincer ma simt bine, si am incercat sa fac si o pauza de o luna, si sincer am observat diferenta, oboseam mai rapid... plan;cur, daca le iau in continuare asa cum trebuie, nu ajung sa fiu dependent, totul trebuie facut cu cap :))

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce produc astia, e exact ca drogul. La inceput negi si spui ca nu vrei in niciun chip si fel, apoi mai stai pe ganduri si zici "hai ma sa incerc macar o data", apoi incepi sa te obisnuiesti si devine de rutina.

La un moment dat te vei duce la bunici la tara, si cand bunicul tau nu e atent, bagi botul in mataranga armasarului si sugi pana iti iei doza necesara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...