Jump to content
Guest

CERERE

Recommended Posts

Salut,

Esti un om care deabia are cateva posturi de rahat si intrebi pe alti care cor sa intra la team ?

Esti un idiot notoriu si crezi ca daca dai dreptate la alti o sa te respecte ca ii lingi in cur?

Esti un elite g4y care spune si el 3 cuvinte luate de prin dictionar care nu au o legatura cu subiectul in discutie dar ti se pare un raspuns destept ?

Esti un nos?(de asta nu imi mai bat eu joc ca si-o batut natura destul)

Esti defaceru care o spart 127.0.0.1 locahost si alte situri proprietate privata?

Esti acel "the one" care o r00tat Recycle BinROOT ,caruta cu vaca si OZNu cu pedale?

Pentru tine si numai pentru o perioada limitata si sustinuta de toti care te vor jupiit si cu bocancu in constelatia anus

iti dedic melodiile "Parazitii - Date-n gatu matii", "Alti Parazitii - Caz Penal", "Aceeasi Paraziti - Fakerii stiu de ce", si multe altele...

Nu serios acuma f^tui in gura pe aia care n-au o treaba si posteaza deamPPPPulllllllll333aaaa

As dori sa sugerez ca numai membri echipei si poate inca cativa oameni mai vechi si mai DESTEPTI NU RETARZI IDIOTI CE NU STIU CE II DHCP SI NU STIU DECAT SA VB, sa poate pune intrebari la cei care vor sa intre in echipa...

As dori ca idioti care se baga in seama ca niste curv3333 si degeaba sa primeasca 3 avertismente si ban

Adik nu serios eu nush cum sa mai citesc posturi asa de idioate cand un om il intreaba de UDP si de cat de vechi ii si ca nu are stabilitate in trimiterea pacheteleor de mari dimensiuni (fata de TCP), .... citez "ala care sa iti da ip" sa ii zici sarumana ca ti-o explicat asa si nu te-o bagat in ceata ca meritai...

Si mai am ideei dar deriva din astea..

Apropro Kwerlin cu sistemu ?!!...well astept cand ai timp..

(!_30 astept corectii ortografice ca n-am mai fost de mult la scoala)

DISCLAMAIR:

Acesta randuri pot fi gresite semantic, ortografic,logic samd,tot ce conteaza e iddea pe care sper sa o fi intlees restu is ambrambureli scoase din prostie,

Va multumesc,

Sysghost.

Link to comment
Share on other sites

nu ii problema accept critici nu am probleme in a recunoaste ca am gresit

"Chem critici sa ma invete unde am gresit ... dar daca ei is aia ce gresesc le prind pielea p*** in unghiera " :@

Link to comment
Share on other sites

Cum am mentionat , de multe ori ( fara succes inca ).

Acest forum , dar nu numai , este / sunt populat/e 90 % ( sau chiar mai mult ) de o cireada de "cretini notorii".Ei au intre 12-14 ani , sa nu mentionez si pe cei de 16-17 , si sub denumirea de n00b sau hax0r ( eu nu stiam cuvantul , dar in fine ) , distrug campul nostru vizual cu cacaturi.

Ganditi-va si voi ( fac apel la cei care inca pot practica asa ceva ) . Ei sunt generatia de maine . ( la figurat vorbind ).Vorbeam alaltaieri cu un tip ( care se pricepe ) , in 3 ani , se va alege praful.De ce ? De la o varsta frageda , copii devin hax0ri , isi cladesc ( sa zicem ) o baza mult prea proasta "gresita" in ceea ce priveste informatica.Rezultat ? Ceea ce vedeti.Le e mult prea lene sa mai invete ceva , se multumesc sa fie naivi , sa poate fi condusi ( ca niste sclavi ).

Societatea de azi , mai e inca , cum mai e . Societatea de maine , va fi un dezastru.Internet ? Un drog mult prea distrugator pentru elevul de rand.Ieri in autobuz , spre marea mea mirare , un domn de circa 30 de ani ii povesta unei doamne de vis-a-vis cum sa instaleze messengerul.O fata de 17 ani le vorbea parintilor acelasi lucru.Colegi la scoala .. derizoriu.

Urmeaza un razboi , nu unul fizic , ci unul psihic. Bomba a fost implantata.Telefoane mobile , Internet si droguri ? Isi fac efectul in timp , insa rezultatul va fi dezastros.

Simt ca innebunesc , cand vad mari admini , care se proclama smecheri daca stiu sa deschida un server de Linux si sa-l inchida . Simt ca tampesc , cand un admin ( stiu exemplu ) dupa 2 ani nu e in stare sa intre in interfata grafica ( pe Linux ) sau comanda de inchidere sistem ( sunt o gramada ).Simt ca mor cand ii aud : domne .. sunt mult prea bun.

Cum ar putea ei , sa puna bazele unui edificiu pe un morman de vreascuri arse ?

Ce rost vedeti in a va uita la filme ( expirate ) toata ziua ? Ce rost vedeti in a va mess-uri toata ziua ? O ora ( sau mai mult ) de plimbare in parc cu prieteni , e mult mai buna / odihnitoare decat holbat in monitor , chatuing tot cu ei.Ce rost are sa te joci in nestire cacaturi ( de jocuri ?) .

Ce rost are sa-ti pierzi unica viata ? Fara sa incerci macar , ceea ce ai putea chiar reusi , un pic de vointa , incredere si ajutor ..

Aceste gunoaie , care au umplut Romania cu cunostintele lor fenomenale de IT nu vor ajunge nicaieri in viata.Someri , sau poate niste sclavi la vreo retea de cartier . Fara facultate , ca vezi domne .. fara casa , fara masa , sotie ( prietena stabila , si altele .. ).

Oricum imi bat tastele degeaba , procesul e ireversibil .. s-a infaptuit de cine trebuia . Pa pa ! :o

Link to comment
Share on other sites

aveti dreptate ce spuneti voi aici.. dar noi oamenii (ma refer aici si la Romani si la alte natii) suntem din ce in ce mai prosti. mai multi si mai prosti.. io vad oameni in toata firea care cauta reviste ca CIAO, SPY, etc... ca sa citeasca despre vedete... il vad pe Mutu cum sufera mai mult ca studentii din Regie :@ vad cum stam ca prostii si nu facem nimic. vad cum cei care se ridica si spun ceva sau sunt impotriva sclaviei sunt dati la o parte si catalogati infractori..

generatia noastra?? sa ne ierte dumnezeu (dc exista, eu unul nu cred in nimeni si nimic).

suntem doar niste copii noi Leo, doar simple "variabile" in tara asta care nu da 2 bani pe noi..

gandeste-te ce se intampla dc maine mori? ..nimic... poate pretenii/familia suparati atata..

degeaba vrei sa schimbi ceva.. nu vei reusi. nici u, nici nimeni.

e trist dar e adevarat :)

fuck system, fuck all

Link to comment
Share on other sites

Uite un om care a pus punctul pe I . "Icarius".

Ai totala dreptate , te respect pentru cuvintele de mai sus.

Citeam acum o saptamana , doua pe WWW : 100 de milioane de joburi odata cu lansarea Windows Vista in 2007. 100 de milioane de sclavi .. ( tristul adevar ).Pentru o suma modica ( ma refer la majoritatea populatiei ) , acestia accepta orice , accepta a deveni sclavii munci si atat .. Apoi merg ziua pe strada si vad un mos orb si o baba de 80 de ani ..la gard ( trist , trist .. ).

Cel mai crud adevar posibil :" Daca maine mori ?! " . Nimeni nu-ti va simti lipsa , doar un 1 devenit 0 .. big deal , collision happens every time . Te crezi mai important ?

Adevarat , eu nu voi reusi sa schimb ceva ( deoarece nu vreau ) , nici tu , nici nimeni . Vom lasa mecanismul sa invarte roata vietii , plictiseala tineretii .. pana la punctul Z.

Insa a accepta e un bug , exploatabil.Ei il exploateaza , sclavia e in floare ..

E oricum ? ce rost are bataia pe taste ? cand nu pot face nimic .. nu putem :@

Link to comment
Share on other sites

Clar...eu iubesc romania ! stiti de ce ? uitativa si in afara? daca noi suntem dobitoci si prosti...aia din afara ce sunt ? In europa se arata clasa romanilor care au rupt in 2 nasa , peste tot suntem ....si furam , si realizam mai multe decat straini suntem mai destepti ...si lor le este frica de noi ! Lumea pleaca la furat in spania sau in alte tari din europa , lumea pleaca in italia sau america ca sa arate ca romani sunt cei mai bun si mult mai inteligenti ! nu inteleg de ce va injosniti atat ! Romanul e in stare de tot sa omoare sa repare sa faca ce alti nu pot sa faca din afara....pe unde va duceti in afara vedeti romani realizati si chiar RESPECTATI !

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc,sincer a trecut ceva timp de cand am citit ceva in care se simte inteligenta si dispretul pt. lene,si oameni falsi, uite oameni cu care vreau eu sa discut pe forumu asta,

Va salut.!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

In clipa de fata exista sau a existat macar un membru al forumului care probabil este considerat lamer de catre voi. Probabil va intreba sau a intrebat deja "cum se da shutdown la pc fara a folosi mouse-ul". Mai mult ca sigur va fi placut surprins de un raspuns in genul "frate esti muci" cu toate ca el a intrebat ceva de care avea nevoie. Dar totusi macar unul dintre toti acesti mici lameri cum le spuneti voi, odata si odata va vor da clasa pentru ca lumea evolueaza, personalitatile fiecaruia se schimba in timp si INTOTDEAUNA roata se intoarce. Da, e absurd cand ii auzi "frate sunt hacker", dar totusi tinand cont ca in ziua de azi copii de 12 ani aflati pe acest forum au macar un site spart la activ folosind, recunosc, un exploit creeat de altii iar cei din generatia mea la 12 ani stateau in spatele blocului mancand seminte si jucand fotbal fara nici o treaba cu viata, eu zic ca este un mare pas inainte. In urma cu cativa ani buni cand descoperisem mIRC-ul am intrat pe privat cu un operator de pe un canal mare si l-am rugat sa ma faca ircop :). Raspunsul lui: "besi lamere". Acum 2 ani din plictiseala i-am ras tot din mail si din pc. Lame nu? Insa acel lamer caruia i-a transmis un mare jet cu ceva timp in urma l-a lasat fara userele de ebay, fara cartile de credit, fara programe, scmauri si fisierele cu rooturi prinse de el. O lectie de viata aplicata pe pielea lui.

Nu mai radeti de altii pentru ca in orice clipa unul dintre ei se va ridica si va spune avand ceva concret la indemana "ma pis pe cunostintele tale".

Link to comment
Share on other sites

Primele 90 de procente ale threadului au ca subiect principal resemnarea. A,si o constatare acida,daca o pot numi asa a situatiei IT vs ScriptKiddie din ziua de azi. Nemessis e cel care a pus punctul pe i aici nu Icarus(no offence). De ce se duce de rapa totul in 3 ani leo? Oare pentru ca in infilibila voastra judecata de absolventi CCNA sunteti de parere ca orice incepator care cauta easy-way e lamer? Scurt,fara sa se incerce nici macar 2 secunde sa fie adus pe calea cea buna. Nu toti trebuie sa fie hackeri. O spun pentru ca nici eu nu sunt. Dar faptul ca sunt destul de bun la ceea ce fac,nu imi da dreptul sa ii atac pe ceilalti sau sa le pun eticheta de "lammer" la prima abatere... Sunt multi pe forum care chiar isi doresc sa stie,sa afle mai multe,sa incerce... Il loviti (verbal) pe nos peste tot pe forum,dar pana una alta omul invata. Stiu,mai are de invatat limba romana macar de media 7,si operarea sistemului Windows(dat exemplu pt ca e noob-friendly) pana sa mai sparga un site cu un exploit de pe milworm. Insa consider ca forumul/forumurile au avut un mare aport in cunostiintele pe care le detine acum. Asa ca,mai ales tu sysghost,care (din nou no offence) doar ti-ai expus parerea,nu prea ai dreptul sa il critici pe nos,pentru ca in ochii mei nu esti mai presus decat el... Felicitarile mele Kwerln pt creearea forumului,care mi se pare destul de idiot friendly(asta in limitele normale,si fara rabufnirile accidentale-vezi threadul actual-). Morala : "Nu mai radeti de altii pentru ca in orice clipa unul dintre ei se va ridica si va spune avand ceva concret la indemana ma pis pe cunostintele tale".

Link to comment
Share on other sites

Tzara asta e condusa de de niste oameni ce nu au trecut prin "scoala vietzii".parlamentarii nu stiu decat sa ridice mana cand e vorba sa le dea lor mai multzi bani si sa aplice cateva legi , in rets se scobesc in nas ori dorm pe scaunele lor alea confortabile , pariez ca multzi dintr-e romani nu au nici macar acel scaun , sa doarma-n el . Alta categorie de "oameni" sunt aceia ce se numesc , cantaretzi de manele , de ce in strainatate nu sunt manele si in romania sunt ? pt. ca in romania nivelu-l de trai e scazut , prostia-i mare si-n floare ... nu am ce zice , romanu e descurcaretz , cu toate ca nu poate sa aiba o avere , tot traieste cumva , fura ... dar si "cioditu" e o meserie , itzi trebuie inteligentza pt. a da spargeri ... etc. ar fi multe de spus despre Romania si locuitori ei , o mare arte a fost spusa in postuile de mai sus , nu ar rost sa repet ... in ceea ce priveste hackingu , nu sunt un maestru , sunt un lamer , recunosc , asta e ... !

Link to comment
Share on other sites

Vertigo , ce ai scris m-a facut pentru o clipa sa "zambesc".

Urmatoarea sintagma am tinut-o minte :

forumul/forumurile au avut un mare aport in cunostiintele pe care le detine acum

Era vorba de nos , cel pe care ne spui ca'l atacam din toate unghiurile.Da ai mare dreptate in ceea ce spui , insa cunostintele pe care le detine acum , in ce procent sunt "coerente , corecte , reale ?".Intrebarile pe care i le-am adresat , vaga citire pe forum a posturilor sale , ma fac sa observ ca acesta detine niste cunostinte " de tot rahatu ". Cum spuneam , o baza proasta reprezinta multe "piese" zburand in vant.Daca tie personal , ti se pare ca niste cuvinte "la moda" acumulate , hacking si alte exploituri in capul lui nos sunt "cunostinte" redutabile .. sau il vor ajuta cu ceva , cred ca te inseli . Parerea mea.

Judecata noastra de CCNA ( sa o consider "oftica" ? ) ne duce in ipostaza sa "atacam" , kizi care considera ca stiu mai mult decat altii care chiar au "muncit" pentru ceea ce stiu ..

Discutiile vor continua , fiecare dupa opinia propie ( sau a cui e mai puternica , dupa mintea lui ) , so Peace off ! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Judecata noastra de CCNA ( sa o consider "oftica" ? ) ne duce in ipostaza sa "atacam" , kizi care considera ca stiu mai mult decat altii care chiar au "muncit" pentru ceea ce stiu ..

Cand un om intreaba ceva pe un forum public ii raspunzi frumos sau deloc atata timp cat nu te-a jignit intr-un fel. Este o chestiune de bun simt. Majoritatea primesc raspunsuri in doi peri la intrebarile lor doar pentru ca au avut o nelamurire in privinta unei chestii usoare pentru majoritatea. Ti se pare normal? Mie nu.

Apropo ce este CCNA? Sunt mai prostut pentru ca am doar 8 clase si nu ma pricep la colegii sau ce o insemna asta. Imi cer scuze daca am pus o intrebare la care majoritatea stiu raspunsul.

Link to comment
Share on other sites

Cand un om intreaba ceva pe un forum public ii raspunzi frumos sau deloc atata timp cat nu te-a jignit intr-un fel

Ti se pare normal , sa fie repetate si ras-repetate intrebarile puse de acestia de fiecare data ? Hai sa zic odata , de doua , dar la fiecare user , survin aceleasi intrebari "prostesti".

Simpla "intrebare" cum folosesc "Google" sau "search" pe forum ar fi de ajuns pentru un "incepator" pentru inceput.Ar diminua multe intrebari "prostesti/repetate" , "atacuri" ..

Nu e corect asa ?

In legatura cu CCNA , mi-am dat seama in ce stil ai pus intrebarea , iti raspund : foloseste http://www.google.ro ... ( HINT : retele ). ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Iar pentru acele intrebari prostesti exista moderatorii. Hai sa ne apucam toti sa ne luam la cearta sau la mistouri si sa vedem ce va iesi dupa aceea. Moderatorii trebuie sa se ocupe de utilizatori nu membrii. Asa este normal. Pe un forum exista o ierarhie. Daca nu ar exista iese haos. Si chiar nu stiam ce e CCNA si chiar nu imi ardea sa folosesc google :)

Link to comment
Share on other sites

oameni buni...ceea ce ati spus aici ma lasat masca...recunosc...sunt un mare lamer...asa cum vedeti...vreau sa invat,toata lumea vrea.insa intrebarea este daca esti in stare sa o faci...acu 1 an am incerkt sa invat Java...miam tras o gramada de cursuri si chestii...insa dupaia nam mai invatat nik...dkt cum sa declar un i/o stream si variablilele...acu ma chinui cu delphi...adik as vrea sa ma chinui cu delphi insa am dvd d install d vreo 2 saptamani si nici acu nu lam instalat...sper insa sa imi schimb atitudinea...am auzit d forum de la cel mai bun prieten al meu.nici el nu stie mai multe ca mine ba chiar ma straduiesc mai mult ca el...parca vad ca peste 2 saptamani ma apuc d c++.ambitia conteaza...pana si cel mai prost om poate invata daca are ambitie si puterea de a face un lucru peste puterile lui...respect toti membrii rst care nu au venit aici doar ca sa ia niste programe si tutoriale doar pt ca il enerveaza un om si nu pot sa se razbune altcumva sau nu pot sa se abtina...respect oamenii care se straduiesc pt ceea ce fac si nu vor doar sa ia totu mura-n gura...

Concluzia:lamerii ci nu extraterestrii vor invada planeta

recunosc ca am 13 ani...datimi ban pt asta

Link to comment
Share on other sites

...ii chiar amuzant cand un forumist ii mai mare ca celalat cu 10 15 ani si cel mai mare incepe sa il descoase pe "prichidel" de cate cunostinte are dupa care il critica si il "cearta" ca nu "judeca corect"...

...pai voi ati uitat cum era viatza la 12 ani???...imi amintesc cum bateam din palme ca foca dupa ce scriam 10 Input, 20 Circle 6,5....etc....si spuneam la toti vecinii cat de expert sunt eu in Hc-85...

...oricat de mult o evoluat lumea la 12 ani TOT COPIL ESTI...si "necopt"...si ii fff. greu ptr. un copil de 12 ani sa puna in balanta anumite lucruri...

...la 14 ani te simti deja Voinic si vrei sa iti incepi viatza de barbat...la 18 vrei sa te faci jmecher si sa fii considerat Barbat....cam dupa 20 21 incepi sa realizezi ca trebuie sa faci ceva cu viatza ta...pe la 25 26 incepi sa faci ce tiai propus ...si mai incolo nu prea mai stiu dar vad din experienta altora...ca pe la 30 ani incepi sa te pui pe picioare iar pe la 40 esti cat de cat multumit de ceea ce ai...(dar iti pare rau ca nu mai esti tanar si in acelasi timp sa ai toate astea)....ia de pe la 50 60 incepi sa iti povestesti viatza (de cat de zmeu ai fost ...ba prin armata ...ba pe altundeva etc...si sa dai sfaturi cum si ce sa faca cineva ...ca neah ai experientza de viatza)...

...am expus un modul de viatza General....sper sa fie luat ca atare...

...chiar nu inteleg ce asteptati de la cineva de 12 -13-14 ani???...sa fie Geniu???...normal ca pune intrebari puerile (copilaresti) ca DOAR ii un COPIL...acum o sa imi sara toti de 12 -13- 14 ani : Ce Vrei ma ca noi nu suntem Copii...si eu ce sa fac sa ma apuc sa ma cert cu ei sa le explic teoria chibritului...???

..sunt deacord ca atunci cand cineva depaseste limita bunului simt sa i se aplice "pedeapsa"(ban sau mai stiu io ce)...& asta se aplica indiferent de varsta....dar hai sa ne amintim cum era viatza la 12 ani...copiliaria...si ce intrebari puneam si noi si ce magarii mai faceam....

...si inca ceva...nu mai tot comparati cum erau vremurile cand eram noi copii cu vremurile de acum...ca si normal ca lucrurile se schimba...suntem o specie care evoluam...si noi la randul nostru ne simteam si ne simtim ofensati si mai si radem cand parintii si bunicii nostri ne spun: pai pe vremea mea nu aveai voie sa faci aia...aia..si aia....nu mergeam asa ca voi la discoteca toata noaptea...noi mergeam la dans de la 7 la 10 seara...si asa mai departe...si bunicu spunea: la noi parintii ne aranjau nunta nu ca acum te duci io tragi si dupa aia o iei....

...acum ce ati vrea toate sa ramana asa cum au fost la inceput???...trebuie luata la modul general...copilaria ii copilarie...adolescenta - adolescenta dar schimbata...si NICIODATA generatia tanara nu va fi deacord cu generatia veche....mai sunt multe dar ma opresc aici...

Bunul Simt si Respectul ar trebui sa fie baza...ca sa convietuim impreuna intro societate Sanatoasa...

Link to comment
Share on other sites

Poate ca dupa postul asta o sa fiu si eu catalogat "noob" pe aici sau "lamer" cum vreti voi sa ziceti, si poate toate acestea pentru ca sunt nou pe forum si nimeni nu ma cunoaste, dar sunt cateva kestii in acest subiect care ma intriga...

Recunosc, nu sunt hacker, nu am mai spart niciodata un site, sau mai stiu eu ce sa fac.... tocmai de aceea mi-am facut cont pe forumu` asta pentru ca vreau sa invat... si sper sa are si cine sa ma indrume atunci cand nu gasesc raspunsurile pe care le caut... etc etc.

sysghost are si el dreptate, adica hai accepti o intrebare idioata, dar o accepti odata, hai de doua ori, dar cand ti se pune acceasi intrebare de nu stiu cate mii de ori atunci chiar ajungi sa reactionezi ca el. e o reactie normala cand toata lumea in loc sa caute daca s-a mai discutat, considera ca este mai usor sa deschida un topic nou si sa intrebe aceleasi lucruri.

nu stiu ce i-a provocat lui sysghost acest dezgust, dar eu asta am inteles din tot ce s-a postat aici.

si acum poate o sa fiu luat la mishto si la ...., ca "cine esti tu? abea ai intrat pe forum si te crezi mare smecher" si sincer chiar ma astept la chestia asta din partea unora... dar e treaba lor pana la urma.

Ce m-a intrigat pe mine cel mai rau:

Nemessis wrote: lumea evolueaza

Tot respectu` pentru tine esti mai vechi pe forum, cunosti stii mai multe decat mine despre hack (cu siguranta) dar tot nu pot sa inteleg cum zici ca "lumea evolueaza"?

Sa ne gandim oleaca, cum am evoluat noi, cand acum 50 de ani nu exista gripa aviara sa zicem, sau mai stiu eu ce boli.in trecut nu existau asemenea boli.

Egiptenii au ridicat piramidele doar cu ajutorul scripetilor, franghiilor si a fortei umane.... s-a incercat si acum sa se ridice o piiramida in acelasi mod.... si ghici! NU au reusit. Spune-mi si mie cum evolueaza lumea cand devii tot mai dependent de anumite lucruri si nu te poti descurca fara ele. Defapt lumea noastra involueaza, si ne distrugem singuri. Lumea evolueaza numai cand e vorba de nush ce noua bomba sau mai stiu eu ce lucruri distrugatoare.

Deci, accept orice "apelative" (sa le zic asa) daca acei care le vor adresa se vor simti mai bine. Nu am adresat niciodata nimanui cuvintele astea "noob;lamer" si nici nu am sa le adresez cuiva vreodata, pentru ca stiu cum sa simt eu cand mi se spune asa, chiar daca pe mine in mare parte nu ma deranjeaza, ba chiar mai mult in unele cazuri ma ajuta, ma ambitioneaza sa sap mai adanc si sa capat cunostiintele de care am nevoie, dar poate nu toata lumea are ambitia mea si unii chiar sunt descurajati (in unele cazuri renunta) cand sunt tratati asa...

PS: scuzati eventualele greseli de ortografie

Link to comment
Share on other sites

...vezi ca ai inteles gresit partea cu " a evolua"...daca tu crezi ca lumea nu Evolueaza atunci ii grav...

...lasa tu alea cu piramidele...si alte teorii de genul...ca daca nu evoluam...nu mai scriai aici pe forum...confunzi anumite lucruri din viatza...sau pur si simplu leai inteles gresit...poate ca atunci cand o sa faci studii mai in aprofunzime o sa vezi de ce depindem noi intradevar ( e.g apa, aer :)...)...dar hai ca nu are rost sa incepem teoria chibritului...dar iti zic eu 99.99% ca EVOLUAM...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...