Jump to content
Robert1995

Cum se face o tema la romana

Recommended Posts

Deoarece sunt plictisit , iar in ultimul semestru singurele teme facute erau la informatica si matematica , m-am hotarat sa fac si la romana , sa alcatuiesc o cumpunere despre caini .

Cainii sunt niste animale chiar daca acestia par violenti si rai , ei isi cauta doar un stapan pe care sa il slujeasca si sa il protejeze , lafel ca femeile .

Lasand pe lumea aceasta multe animale , Dumnezeu i-a ales pe cainii sa fie ceva specific femeilor , iar pisicile barbatului .

Deoarece opusul se atrage , cei mai multi barbati au caini , iar cele mai multe femei pisici .

Pisicile sunt animale de companie simple care isi urmeaza stapanul sau stapana doar pentru hrana , de multi ori luandusi-o singura .

Iar cainele este fidel , era vorba aceea " cartea este cel mai bun prieten al omului , deoarece nu te poate trada " , eu zic ca in cazul cainilor e lafel , doar ca acesta te si apara , desigur ca singurul defect al lor este ca nu iti pot tine de cald doar "aprinsi" de pasiune nu si de foc in sine :)

In fine , poate pe unii va :)) , sau pe altii :-/ . Oricum , o seara faina

Link to comment
Share on other sites

CAINE!

a fost luata o fimeie cu ambulanta... si avea un caine langa ea

care a ramas pana dimineata langa locul meu de munca...

Tipu care a chemat ambulanta e cainofil (are caine si cunoaste psihologia cainelui)

A doua zi aflu povestea, m-am ambalat ca "boul samaritean" si sun la ambulanta (la un prieten - ca sa aflu a cui e cainele) si aflu ca a fost internata la alcoolici.

Apoi ma intalnesc cu cel care a sunat la 112 si cu o femeie care ia cainele acasa pana vine stapana sa il recupereze.

Apoi vine stapana la alimentara de alaturi, proaspat iesita din spital isi cumpara o sticla de vin.

Apoi cainele dispare, credeam ca la hinghieri, omu cu ambulanta (care mi-a lasat nr de telefon cu rugamintea sa il sun cand e ok) ma lamureste cat de atasati sunt cainii de stapanii lor... imi amintea de statuia din japonia..., cainele reapare ... dar atasat de noua stapana. Ea totusi disperata vrea sa dea cainele vechii stapane. Sau probabil oricui, ca pute.

Vechea stapana apare la alimentara, nu intreaba de cainele care si-a pierdut o noapte lipit de usa alimentarii, ci de faptul ca luata cu ambulanta si-a pierdut vreo 20 de lei ... N-am fost pe faza.

Am in birou o punga de mancare de caini primita cadou si in cap explicatii de la nspe persoane despre cat de atasat e un caine

si am ramas intermediar sa gasesc stapana cainelui, sa i-l dau, sa-l mai sun si pe ala care vrea sa auda soarta cainelui si lacrima intalnirii cu stapana. Caine care dupa parerea mea ar pierde o noapte pentru orcine in fata alimentarii.

Deci daca mai aud de vreun caine...

(zilele trecute)

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

ei isi cauta doar un stapan pe care sa il slujeasca si sa il protejeze , lafel ca femeile.

Habarn-ai de femei.

Femeia isi cauta un prost sa-l manance de bani, apoi cand da de altul, te lasa pe tine si il mananca si pe ala de bani.

Cand se vede singura, se intoarce la tine si-ti spune ca te iubeste si ca i e dor de tine, apoi cand se plictiseste, pleaca iar.

Femeia cica e ca un "trandafir" care trebuie sa-l ti usor in mana si sa-l mirosi cu atentie, fiindca e ceva unic.

Gresit, femeia e o papadie, daca suflii prea tare in ea, se duce dracu in toate partiile, numai la tine nu, ramai cu "firul" in mana ca un prost.

Nu compara cainele cu carpa.

ON: Nu am inteles rostul acestui topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...