Jump to content
T4C

Ce pot face cuiva daca ii stiu ip-ul?

Recommended Posts

Buna ziua. Dupa cum este si titlul, asa este si intrebarea mea. Ce ii pot face unei persoane daca ii stiu IP-ul calculatorului? Nu ma refer la lucruri serioase cum ar fi stricarea calculatorului sau cine stie ce (asta daca este posibil), vreau doar pentru o mica "atentionare":D ! Va rog mult!

Link to comment
Share on other sites

iti iei nmap de pe net (Nmap - Free Security Scanner For Network Exploration & Security Audits.), ii dai sa scaneze ip-ul lui pentru porturi deschise, dupa accea daca are (sarim peste nessus findca in cazul asta nu are rost) deschizi consola mestaploit framework (se presupune ca ai configurat deja programul) si ii dai autopwn (Metasploit autopwn basics)

Link to comment
Share on other sites

mda..daca ai 200-300 Euro poti cumpara o sursa buna de botnet .. daca te duce putin capu poti face si iti cumperi host pentru un server de irc .. .. .. si daca te duce putin capu faci si 200-300 de booti :D si cu asta ii dai net cu portia :D [vorba lu` Andbloond]

Link to comment
Share on other sites

Dai un scan la porturi cu nmap ... daca e winxp si are administratives share sau netbios activat poti sai faci multe...

Cauti ip'ul pe google si poate cu putin noroc vezi pe ce siteuri a intrat poate e inscris pe vrun forum care e vulnerabil la sqli cand ai access la baza de date cauti ip'ul in baza de date asa faci rost de user pass si mailuri etc daca pasul e hashuit cauti in rainbow tables pe net afli parola si poate foloseste aceasi parola si la mailuri din mailuri ai access la fb myspace hi5 etc

Sau te bagi pe linux iti iei hping3 setezi ca source address ip'ul googlelului sau orice alt ip care sa fie online si sa raspunda la ping si ii floodezi portu 5051 sau 5101 si ii lag-ezi messu sau eventual il scoti d p mess...

incearca sa accesezi in browser http://ip:8080 si incearca loginuri gen admin:password sau bagi peste 32 de caractere la nimereala la user si pass daca reusesti sa te loghezi iti instalezi un transparent proxy pe pc si ca adressa de proxy de pe router setezi proxyul tau si sniffuiesti cu wireshark si daca nu are optiunea de a seta proxy iti faci un server dns pe pc si setezi dnsul tau sa dea redirect cand cere facebook.com sal duca pe portul 80 de pe ipul tau in care ai instalat apache si scamuri de fb yahoo twitter etc si un index.php care vede reffererul si daca refferer=facebook il duce pe pagina: facebook.php daca ref=twitter go to twitter.php etc si daca refferer=altceva echo ERROR 405 Bad Request maa scuzati nu ma bagati in seama dar vb mult pt k nu am inchis un ochi de aproape 48 de ore din cauza ca am o durere la masea care ma omoara(ma luat curentul)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...