Jump to content
magnificul

Am o curiozitate

Recommended Posts

Azi dimineata cand m-am trezit imi vad desktopul bombardat cu ferestre de la yahoo co tot felul de discutii de la diversi draci care joaca pe serverul meu.

Printre ele vad una mai speciala de la cineva pe care nu il aveam in lista si care arata cam asa

lailaouellettexccl: pO 7k j 0S 81x8r <WWW.UU5.US>

lailaouellettexcd.jpg

Caracterele care nu se vad sunt acestea pO 7k j 0S 81x8r < ........ >

Nu am dat click pe link pentru ca nu vreau sa-mi periclitez securitatea pc-ului (moama ce cuvinte elevate folosesc :)) )

Link to comment
Share on other sites

Sunt spam boti, eu primesc aproape in fiecare zii add de la id-uri din astea fantoma(le dau ignore desi m-am cam plictisit si o sa pun sa ignore automat toate cererile ) De unde le au nu prea stiu, probabil adresele sunt luate de prin diferite locuri.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut noroc, tot de prin 2002 am id-ul si in folderul de spam al adresei de mail primesc 1-2 spamuri pe zi, iar pe mess nu primesc de loc, exceptie addurile enervante de la spam boti carora le dau ignore de fiecare data. Deci no spam for me thx :D

Link to comment
Share on other sites

eu primesc dinastea mai mereu prin spam pe email-ul de yahoo xD si sincer, chiar dau click pe toate linkurile, doar sa vad cine si cu ce a incercat sa ma prinda :) nu recomand la nimeni sa dea click pe ele, de multe ori am primit pagini de phising steam, yahoo si paypal, si parca de cateva ori niste linkuri catre niste xss-uri din yahoo.com, care desigur furau cookie-urile de la yahoo.com si le trimiteau catre un script php ce le salva :), iar eu cum nu am cookie-uri nu aveau ce sa-mi ia :)

Link to comment
Share on other sites

Nu mai deschid alt topic, eu am primit pe e-mail asta, chiar astazi

152011125491.jpg

Ciudat este faptul ca unde scrie catre nu este e-mailul meu, eu folosesc gmail. Cum este posibil ca e-mailu acela sa ajunga la mine. Ce metoda a folosit? La final apare numerele urmatoare, intre numere si textul afisat este o distanta foarte mare.

aef62acdc78fb7af559b6937427fc0ad

aef62acdc78fb7af559b6937427fc0ad

aef62acdc78fb7af559b6937427fc0ad

aef62acdc78fb7af559b6937427fc0ad

Link to comment
Share on other sites

Nu mai deschid alt topic, eu am primit pe e-mail asta, chiar astazi

152011125491.jpg

Ciudat este faptul ca unde scrie catre nu este e-mailul meu, eu folosesc gmail. Cum este posibil ca e-mailu acela sa ajunga la mine. Ce metoda a folosit? La final apare numerele urmatoare, intre numere si textul afisat este o distanta foarte mare.

te-a adaugat la BCC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...