Jump to content
roger78

Caut sa tin un site jos prin ddos !

Recommended Posts

interesat de a cumpara serviciile cuiva de a tine jos un site prin ddos timp de 30 de zile minim. PM .

sfat- daca vrei cu adevart ce spui, posteaza aici linkul si se vor gasi destui care sa-si incerce puterile sa-l dea jos pe gratis

Link to comment
Share on other sites

va luati o mare responsabilitate sa tineti un site jos 30 de zile

Off:

Cum spunea si bunuso lu Spider-caca o data cu puterile(De hacker) vin si mari responsabilitati :))=))

On:se poate asa ceva adica ma refer administratorul acelui site in cauza nu vede ca site-ul lui e atacat pana mea :|

Link to comment
Share on other sites

ca admininstratorul siteului o fi orb sa nu vada ca nu ii merge siteul si nici nu va incerca sa repare problema timp de o luna,oricum ti-am zis ca nu pot sa il dai jos mai mult de 2-3 zile sau o solutie ar fi ddos masiv pe care xservers sa nu o poata contracara si sa pice cu totul dar asta consuma multe resurse si bani.Pentru ca daca are iptables instalat kiss the ddos!

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa-l "dai jos" pentru a fi penalizat in Google sa poti urca in fata lui este ilogic..

De ce?

1. Google te penalizeaza si daca uptime-ul iti scade sub 60-70%(parca), deci daca cu cateva caderi de 10-20 minute la interval de cateva zile/ore(te interesezi care este limita de verificare a celor de google) si este suficient.

2. La optimizarea pe care o are facuta site-ul ala intr-o luna maxim esti indexat mai sus ca el. Banii pe care ii dai pentru a-l tine jos mai bine ii dai pe seo si esti mai avantajat, asta daca motivul este cel care l-am presupus...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...