Jump to content
avkhackteam

de unde vin?

Recommended Posts

avkhackteam wrote: As vrea si eu sa stiu de unde vine .ro , .com , .us ...etc .

Am pus aceasta intrebare pentru ca vreau si eu sa imi fac spre exemplu... .xx .Nu sa fiu reseller

cand ia lumea domeniu de la mine sa ia ex: http://www.numelecareilvrea.xx are careva idee cum pot sa fac asa ceva?

.com - Company

.ro - Romania

.net - Network

.us - United States

.uk - United Kingdom

.info - Information

.tk [nuj da' era ceva cu o insula sau pm]

.org - Organization

.xx nu poti sa-ti faci presupun ca e ca si cum ai vrea ca in loc de www sa pui xxx...

LE: .de - Deustchland

.fr - France

.pl - Poland

.be - Belgium

.gov - Government

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate sigur , ai pus o intrebare omul ti-a raspuns , daca vrei neaparat extensia ta fa-ti propriul dns care sa recunoasca domeniile cu extensie xx si incearca sa pacalesti lumea sa foloseasca dns-ul tau ... fa-te provider si poate reusesti sa convingi providerii mari sa adauge extensiile create de tine , ma indoiesc ca ai vreo sansa

Link to comment
Share on other sites

ma .. eu am auzit numai de extensia xxx.. deci na... nu mai stiu pe unde am citit acum ceva timp in urma si cica trebuia sa se puna si .xxx in "circulatie" .. dar pana acum nu am mai auzit asa ceva... nici nu cred ca este deocamdata... cred ca sunt pentru site-urile xxx :D ... de fapt alea sunt cam ilegale si nu stiu cum s-ar pune asa ceva.. in fine ...

bafta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...