Jump to content

Recommended Posts

O singura problema.(Aviz celor anti robotzi , nu e treaba ca imi plac sau nu ci doar ca ar fi mai normal sa fie link catre site-ul lor nu catre un reupload de calitate slaba)

De ce anume nu ai postat embeded dupa site-ul celor de la creativemonkeyz ? Din cauza celor care fac ce tocmai ai facut tu nu mai posteaza filmuletele pe youtube. Ceea ce faci tu este mai mult sau mai putin furt deoarece le furi vizitatori - deci posibil bani.

In rest pare ok site-ul.

Link to comment
Share on other sites

Da bine, 10 secunde mi-a luat sa stiu ca folosesti wordpress, si ai cel putin 3 vulnerabilitati.

Scoateti adminul.Mai pe scurt schimbati useru de admin.

Scateti erorile.

Vezi ca ti se observa plugin-urile/wp-content.

Deja daca nu ai rezolvat prima problema imi confirma faptul ca nu ai un sistem de banare pe ip si nici nu ai pus o anumita ora/data pentru a te loga, tu ca si admin.

Umbla si prin .htaccess si adauga tu de ale casei ca prea bate la ochi .../wp-admin

Deci da ai 3 de la mine + alte 3 teoretic totusi confirmate bineinteles:)

Cei drept mia placut 404. Dar deja xss e o problema comuna in wordpress, si multi stiu a o rezolva.

Spun asta pentru din cauza unui om necivilizat si marlan daca ar fi sa vorbesc pe limba lui, un admin de la serialepenet a avut de-a face cu mine din cauza unor vulnerabilitati de gen, deci e bine de stiut...e treaba de 20 de minute care o faci doar o data, deci merita sa iti protejezi site-ul cat de cat la vulnerabilitatile cele mai comune, inainte sa treci la treaba.

Cu astea fiind spuse, Felicitari, grozava idee, insa eu zic sa faci embed la robotzi, am stat cu un amic o ora jumate sa ma uit la un video de la creativemonkeyz.com cum fac ei robotzi in photoshop pe urma in after effects, si daca nu ar fi dat FF si pauza la video/record as zice ca i-a luat tipului cel putin 2-3 ore sa faca doar acel video, practic oamenii chiar se tin de treaba...desi sunt si pareri negative...totusi e bine sa le respecti munca si sa fii civilizat facand ceea ce ar fi normal sa faci.

Inca odata, felicitari.

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...