Jump to content
alexcargo

Români cea mai periculoasa rasa

Recommended Posts

Ãsta e titlul “faimosului” articol din Il Tempo, apãrut pe 3 octombrie ºi scris de AUGUSTO PARBONI . Din câte aflu ºi eu din Italia, de la douã foste colege de facultate, nu lipsesc de la TV, în fiecare zi, “rubrici” cu infracþiunile cetãþenilor români prezenþi în Cizmã. Conform statisticilor poliþiei italiene în topul infracþiunilor sunt nigerienii, senegalezii ºi italienii, dar se pare cã e mai “interesant” sã se vorbeascã despre “infractorii români”. De fapt, toatã lumea ºtie cã în majoritatea cazurilor e vorba de ÞIGANI, dar din anumite motive TREBUIE sã se spunã cã sunt români.

Este considerata rasa cea mai violenta, periculoasa, capabila de a ucide pentru cativa bani. E capabila de a face furturi de milioane datorita cunoasterii unor tehnologii . Nu are frica de nimic, dispretuieste viata femeilor si a copiilor care nu ajung la varsta de 10 ani. Si culmea in curand va intra in UE. Sunt romanii, cetatenii Romaniei, care de ani terorizeaza tara noastra. Persoane ce vand vise care apoi se transforma in sclavie. Actioneaza mereu in grup pentru a finaliza numeroasele activitati criminale:De la prostitutie la rapiri in vile, de la clonari de carti de credit la imigratie clandestina. Este in capacitatea lor de a face trafic ilegal in Italia cu profituri atat de mari, ca a ridicat “antenele” criminalilor italieni, combinand adevarate parteneriate romano-italiane. Majoritatea romanilor ajunsi in Italia clandestin sunt capabili de a face sechestrari de persoane, rapiri si jafuri in vile, de a trai in umbra pentru a gestiona prostituatele conationale aduse in marile metropole cu promisiunea de a le face ingrijitoare. Se numeste “peste” (de el scris la feminin), este cel care profita de fete, le bate, le violeaza si le face sclave. Romanii sunt de asemenea maestri acrobati, reusesc sa intre in casa escaladand peretii cei mai abrupti, de obicei inarmati cu arme albe: doar in primele 7 luni ale acestui an au fost arestati 38 de romani responsabili de furturi in vile. Mintea criminala a acestor banditi este capabila de asemenea sa inventeze sisteme ultra-tehnologice de supt bani din conturile curente ale italienilor. In diverse cazuri, prin intermediul unei memorii instalate in casele Pos ale benzinariilor sau supermarketurilor, cu ajutorul tehnologiei Bluetooth, reusesc sa afle codurile secrete ale unui numar de mii de carti de credit si bancomat, din care apoi extrag bani, fac cumparaturi sau fac copii ale cardurilor pentru ale distribui conationalilor lor clandestini din diverse tari pe teritoriul Europei. Femeia romanca, cand reuseste sa nu ajunga in mainile “patronului”, cu frumusetea ei din Est reuseste sa incante batrani bogati, sa ii faca sa sa casatoreasca cu ele pentru a obtine cetatenia, si, de ce nu, contul in banca.

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel acu cateva saptamani cred sau ceva de genu ca nu mai tin minte, a fost accidentul ala cu metro`ul cand nush cati romani, accidentati si ei, i`au ajutat pe alti italieni sa scape, atunci ii ridicau in slavi pe romani, eh nu a trecut foarte mult timp si acuma iara noi suntem capul rautatilor si prostii din`astea, sunt mai mult ca sigur ca romanii de multe ori sunt invinuiti pe nedrept, cum se intampla ceva, prima oara cerceteaza romanii pe care ii au in vizor p`acolo .. eh .. prostii,sincer , cat e beali de taran si cat nu il duce capul, imi place ca are tupeu,daca ar ajunge presedinte i`ar pune pe toti liderii tarilor nu numai europene la punct, le`ar zice de la obraz, in fata ce are de spus, ar face din tara asta ceva, spre deosebire de basescu care lasa impresia ca e un bufon

Link to comment
Share on other sites

:@ exact :P romani care rup in 2 nasa....:P

tot in europa se arata clasa romanilor

care au rupt in doua nasa

si daca-ti vine pe la usa un colet

surpriza, e un cadou de la romani de pe internet

din turcia pana in spania sau de la ibiza la antalia

hai sa lasam acasa masina

hai sa nu ne rupem vena si sa rupem viena

Plm ......sunt ROMAN si sunt mandru ce sa le fac la italieni si la europeni in general daca sunt prosti !! :@ :@ :@

Link to comment
Share on other sites

Mdea... Se pare k ciorile ne reprezinta tara, si ne-o fac de kkt. Si totusi nu intereseaza pe nimeni k romani sunt ucisi prin alte tari din cauza unor ciori kre vor sa se numeasca "ROMani". Oricum pe straini ii doare'n p**a si se pare k romanii le impartasesc sentimentu' fiinda nimeni nu face nimic.

Link to comment
Share on other sites

SpiridusuCaddy wrote: frate....eu cand merg in europa vreau ca strainu de frica macar sa ma respect ! si o va face ! sunt madru pentru crimele si infractionalitatile care le fac inafara , tzigani si romani ...sunt mandru B)

esti un PROST :@

si o sa vezi asta, daca in viata ta mizera o sa ajungi sa pleci pe undeva prin Europa

si apropo cei mai periculosi infractori organizati in grupuri sint albanezii si dupa aia rusii

Link to comment
Share on other sites

:@ multumesc de compliment :@ ce sa ceri ...de ce nu ai facut prost si cu roshu .....recomandabil

1.Bagate si asculta codul penal - europa romaneasca

2. Habar nu ai cat de respectati sunt cu adevarat romani in afara , presa baga doar ce e rau ...sunt romani acolo care au afaceri curate si f mari ......sunt romani multi ca e o europa romaneasca

3.Mandru sunt ca se descurca cum pot.....saracia a invata pe om ....si am ajuns cel mai inventiv popor ..... vezi ca romanul si din noroi scoate aur ....

4.Daca europeanu e redus mintal noi ce vrei sa le facem ? :@

Link to comment
Share on other sites

SpiridusuCaddy wrote: frate....eu cand merg in europa vreau ca strainu de frica macar sa ma respect ! si o va face ! sunt madru pentru crimele si infractionalitatile care le fac inafara , tzigani si romani ...sunt mandru B)

Frate... Nu vreau sa te insult da' cati ani ai ? Oricum ai fost vreodata printr-o tara pe kre nu au "ratat-o" ciorile "de la Romania" ? Iti pot sa spune eu k nu o sa fii vazut nici cu respect si in nici un caz cu frica.

Sunt destui neo-nazisti kre vad romanii drept ciori si poate o sa ai parte si de o bataie buna sau mai rau. Stiu cazuri in care romanii nu au curaj sa iese din casa. Asa k... nu stiu, poti ramane la parea ta.

Banuiesc k stii ce s-a intamplat in Germania in '94 ?!

Si mai pot sa iti zic k nu stiu si nu am auzit prea multi ROMANI kre se duc sa dea in cap sau chestii de genu' asta prin alte tari. Sunt destui de multi kre comit fraude online da' nu se compara si asta e, parerea mea e k e vina victimelor. Acum plm... oricine poate avea alta parere. Da' tu poti fi mandru' de faptele ciorilor din Romania. Mie personal imi fac sarba... But, whatever.

In fine nu vreau sa jignesc pe nimeni...

Link to comment
Share on other sites

deci ne aflam in europa romaneasca lumea pleaca la furat in spania sau poate la produs, chiar si nevasta-ta poate la produs chiar si nevasta-mea trebuie sa fac bani sa-mi fac si eu vila mea deci seria 7 suna bine, nu? sau poate cine stie preferi bentley-u` sau daca nu ai nici un ban fi atent ce-ti spun ... tre` sa te doara-n p*** esti roman si-ti sta bine

Daca ajungi sa iti iei bataie de la niste retarzi mintali .....asta consider eu cu adevarat ca sunt cei din afara....sunt retarzi mintali ......adica o discutie cu o astfel de persoana e parca ai vorbi cu cineva de 10 ani ...ceva de genu :@ daca iau un parfum facut in casa si il bag intro sticla mai aratoasa .....il conving pe strain ca .....e editie speciala dolce gabanna si sa imi dea 1000 de euro pe ea :@ nu stiu ce sa zic.....daca nu sti sa supravietuiesti tot degeaba si inca ceva eu sunt ANTI-EUROPA nu vreau ca romania noastra sa intre in EUROPA !! urasc chestia asta !

Link to comment
Share on other sites

SpiridusuCaddy wrote: deci ne aflam in europa romaneasca lumea pleaca la furat in spania sau poate la produs, chiar si nevasta-ta poate la produs chiar si nevasta-mea trebuie sa fac bani sa-mi fac si eu vila mea deci seria 7 suna bine, nu? sau poate cine stie preferi bentley-u` sau daca nu ai nici un ban fi atent ce-ti spun ... tre` sa te doara-n p*** esti roman si-ti sta bine

Daca ajungi sa iti iei bataie de la niste retarzi mintali .....asta consider eu cu adevarat ca sunt cei din afara....sunt retarzi mintali ......adica o discutie cu o astfel de persoana e parca ai vorbi cu cineva de 10 ani ...ceva de genu :@ daca iau un parfum facut in casa si il bag intro sticla mai aratoasa .....il conving pe strain ca .....e editie speciala dolce gabanna si sa imi dea 1000 de euro pe ea :@ nu stiu ce sa zic.....daca nu sti sa supravietuiesti tot degeaba si inca ceva eu sunt ANTI-EUROPA nu vreau ca romania noastra sa intre in EUROPA !! urasc chestia asta !

Frate tu vorbesti din carti si de la televizor acum sau ce ai auzit de la prietenii tai laudarosi care zic ca au fost plecati din tara la produs ???

Te intreb si eu ceva cum a zis si H8er, tu ai fost vreodata plecat din ROMANIA intr-o tara straina sa vezi cum e viata afara, cum sunt straini astia asa "retarzi" cum ii crezi tu si cei ca tine care stiu sa comenteze dupa tushe.

Iti zic eu frate din experienta pentru ca in ultimii ani am trait prin jumatate de europa si daca tu crezi ca il prostesti pe itlaian sa-ti cumpere tie apa de WC la 1000 € crezand ca este parfum de firma te inseli. Straini s-au desteptat datorita hotilor si "smecherilor" care in ultimii ani au trait la ei in tara si acum te fut cu pwla indoita de nu te vezi.

Link to comment
Share on other sites

Frate da ....am rude in germani am tovarasi de o viatza in italia , tata face naveta china romania , am persoane care fac romania-turcia ......frate oameni traiesc bine oke ? nu ai ce sa zici !! absolut nimic daca nu sunteti in stare sa va descurcati atunci plm nu am ce sa va zic...daca ati ajuns sa va mancati bataie e la straini inseamna ca trebuie sa fie prea retard ..parerea mea ;) e treaba voastra ! daca eu am rude care sunt de peste 20 de ani in germania si stiu ce se intampla , daca am tovarasi cu care am fost si in gradinitza cu ei ..si stiu ce se intampla ......iar si daca nu esti in stare sa pacalesti un strain .....inseamna ca nu sti sa vorbesti ...punct ! 2....masoarati cuvintele oke ?

a da si am uitat sa zic...am si in sicilia pe muntele etna ....oameni mari cu vila ...ajuns romani .....care oameni sunt camatari ashea ca plm , in sicilia numai ushi arse si masini arse vezi ..oke ?asta inseamna ca nu si-au dat datoria ! Vezi nebune ca tu nu ai evoluat probabil deaia ti-ai luat capace inafara ;) nu sti sa vorbesti .....

Link to comment
Share on other sites

Celor din afara le este frik de romani....cand vorbesc 2 oameni romana intrun autobuz italienii se kk pe ei de frik....stiu ce le poate capul la romani....si in plus televizorul terorizeaza italienii...findca cica nu este zi in care sa nu dea k un roman a omorat pe unu si chestii dinastea........deci eu nu prea cred k iti iei tu inafara bataie....doar sa iti iei de la niste albanezi..astia is dati draq...asa k ai grija cu cine te pui in italia:)

Link to comment
Share on other sites

...mai urmeaza sa zica unu ca ii prieten cu Fane Spoitoru si le rupe capu la toti strainii...

...pe multi de aici ii inteleg;...ii varsta...atunci cand hormonii iti joaca feste si trebuie sa iesi cumva in evidenta...dar pe cei peste o anumita varsta ...sa zicem 25 ani....ii rau daca mai gandesc in asa fel...

...oricum cei care fac magarii si se mai si lauda cu ele nu valoreaza 2 lei intro societate civilizata...acum nu conteaza ca sunt romani,italieni,nemti,englezi,albanezi,etc.etc.etc....ptr. ca fiecare tara are epavele ei...si lumea din ziua de azi trebuie judecata individual nu ca un tot...

...oricum sa completez la cei care sunt mandri de ispravile "jmecherilor" de peste hotare...le spun eu ca cei care sunt "bazati" pe dincolo au ajuns niste "gunoaie" ale societatii in care traiesc si nu au curajul sa scoata capul la lumina...au o viatza mai de nimik...se ascund pe unde pot si fac si ei gusa mare tot cu alti neispraviti de seama lor...

...de exemplu prin Spania si Italia sunt anumite bande care cer taxe de protectie tot romanilor care sunt ilegali peacolo si stiu ca nu pot sa fie reclamati si fac magarii cu cine isi permit...ca pe un om serios il doare exact in gaura curului ca el ii Gigi Kent spaima leilor din Ferentari sau mai stiu io cine...il da frumusel pe mana autoritatilor la prima gargara care o face...aici ma refer la oamenii seriosi care isi vad de treaba nu umbla terchea berchea noaptea prin locuri suspecte si nu isi fac de lucru cu oameni neispraviti...

...romanii de multe ori se bat prea tare cu pumnul in piept ca ei fac si ei dreg...dar multi dintre ei nu au fost in alta tara sa vada ca majoritatea occidentalilor fac din kkt bici...la cat sunt de zgarciti si conservatori unii occidentali fac mult mai multe lucruri ca sa economiseasca resurse...

...mai era un mit...ca Romania ii o tara bogata fata de majoritatea cu Mare,Munti si Ape...pai eu zic sa puna mana si ei pe un atlas si sa vada cate tari mai sunt cu Mare,Munti si Ape numai in Europa...si sa dea fiecare cate un Google si sa vada nivelul poluarii la noi in tara comparativ cu celelalte...+ inca ceva...mancarea...tot asa un Google comparam nivelul de mancare organica de la noi din tara si Restul Europei sau Lumii...sa vedeti ca nu stam chiar asa bine...unii cred ca daca cumpara din piatza de la taran gata ii organic...nu ii chiar asa...so jmecherit si taranul roman...si stropeste si el cu felurite substante...

...ca o incheiere asa...SUNT MANDRU ca sunt ROMAN...dar ii dispretuiesc pe cei care se lauda prea mult si nu pot face ceea ce zic...si dau in excese si in balarii...mai ales pe cei care nu au dupa ce bea apa in Romania si pleaca pe dincolo sa faca "orice"...se mai dau si cu nasu pe sus peacolo...iar la intoarcere isi cumpara o masina si parca lor prins pe Dumnezeu de picior...si emana numai prostie...

...eu spun din ceea ce am vazut si din experienta mea nu din povesti nemuritoare...

...sunt EXTREM de curios ce o sa isi treaca astfel de indivizi pe un CV atunci cand vor sa aiba si ei un rost in viatza???...daca sunt atat de mandri de ispraviile lor de dincolo atunci sa puna totul pe CV si sa mearga cu Capul sus si Mandri de Ispraviile lor...ptr. ca eu inteleg ca daca esti mandru de ceva atunci o sa te lauzi peste tot nu???...eu daca fac o facultate dincolo sa fi sigur ca o sa apara si in CV-ul meu dar la astfel de specimene o sa fie???...nu cred...

Bafta...si nu va lasati chiar asa usor Impresionati de unii la care tre + tre fac noua

Link to comment
Share on other sites

SpiridusuCaddy wrote: :@ :@ atunci ...ramai in cartile tale...;) toceste acolo ...fa si 4 facultati ....poate vei ajunge apreciat pe piatza munci...sau poate o sa fi printre miile de romani cu facultate care bantuie strazile ca nu au unde sa se angajeze.... :@ pace.... :@

...tu esti in categoria aia...in care te inteleg si posturile tale sunt justificate de varsta... :D

...si eu ziceam ca de ce ***** masii sa fac facultate si dupa aia poate o sa tai iarba la caini cand pot muuuuult mai simplu sa var mana la unu in buzunar si iacata plata pe luna... :D:D:D ...!?!...

...logic nu???...

...lasa ma ca trece timpul te mai schimbi si tu...mai vb. in 10 ani...da sfatul meu ii sa nu te lasi influentat de anumiti indivizi care bat campii si isi dau in pene...

...presupun ca ai multi "amici" care se dau Bengosi prin cartier si spun ca ei fac si dreg si nu li frica da nimic nici de Dumnezeu ....etc...si alte aberatii...ia fa tu un experiement: iti iei o bricheta -Pistol (sa semene ca ala real)...te duci intro seara, ( la unu care sti tu ca se crede bengos) mascat,... il prinzi singur si te faci ca il ataci...o sa vezi ca nu are 3 perechi de c**** si nici coarne si nu ii chiar asa de special...+ ca o sa te amuzi copios...

...pe cand eram prin Bucuresti era plin de Baietzi de Baietzi...care daca ii ascultai in splendoarea lor de povesti te amuzai copios...numa ca nu zburau vitejii astia...dar cand era vorba de "imparteala de pumni"...daca nu erau numeric superiori fugeau de rupeau pamantul...

...imi amintesc ca de cate ori mergeam la niste colege (la descarcat ) ce stateau in gazda in prel.Ferentari (nush de ce dreaq stateau acolo)...trebuia sa calmam niste rebeli din astia...care nu aveau stare deloc...si cand mergeam toti baietii de la lot era o liniste de mormant...oare de ce??? :D:D:D ...nu ma laud cu asta dar pur si simplu altfel nu puteam coopera cu astfel de indivizi...si eu ca sportiv (ca si dealtfel colegii mei)imi era destul de usor sa altoiesc niste indivizi care au doar gura mare...si inchid ochii cand se bat...apropo asta ii cea mai mare greseala sa inchizii ochii cand te bati...multiii fac asta...cam atat...

...un exmplu bun...: ar fi aici :

http://video.google.com/videoplay?docid=-4190938042466443086

...doi indivizi ce isi cauta o victima...si se pare ca siau gasit nasul... :D

Link to comment
Share on other sites

SpiridusuCaddy wrote: Frate da ....am rude in germani am tovarasi de o viatza in italia , tata face naveta china romania , am persoane care fac romania-turcia ......frate oameni traiesc bine oke ? nu ai ce sa zici !! absolut nimic daca nu sunteti in stare sa va descurcati atunci plm nu am ce sa va zic...daca ati ajuns sa va mancati bataie e la straini inseamna ca trebuie sa fie prea retard ..parerea mea ;) e treaba voastra ! daca eu am rude care sunt de peste 20 de ani in germania si stiu ce se intampla , daca am tovarasi cu care am fost si in gradinitza cu ei ..si stiu ce se intampla ......iar si daca nu esti in stare sa pacalesti un strain .....inseamna ca nu sti sa vorbesti ...punct ! 2....masoarati cuvintele oke ?

a da si am uitat sa zic...am si in sicilia pe muntele etna ....oameni mari cu vila ...ajuns romani .....care oameni sunt camatari ashea ca plm , in sicilia numai ushi arse si masini arse vezi ..oke ?asta inseamna ca nu si-au dat datoria ! Vezi nebune ca tu nu ai evoluat probabil deaia ti-ai luat capace inafara ;) nu sti sa vorbesti .....

"Pretene", nu mai insulta oamenii k nu stiu sa vb cand tu nu stii in plm sa scrii. Da' lasa bah e bine k esti tu perfect si ii spargi pe toti in cartier ce plm. In plm dak tu dispretuiesti oamenii culti inseamna k tu esti praf. Si inca ceva si io pot sa iti spun k sant Gicu Briceag si am rupt Spania, Italia si Iraq-u' in 2. Ce plm... Da' vad k esti d'ala gen "crede si nu cerceta"... Vb in plm din proprie experienta nu din ce te mint altii.

Si am uitat sa zic k sant preten cu Gicu de la Spatii Verzi si cu Fane Cutit kre e mare smen in Sicilia(satu' Sicilia din comuna X)... Hai sa fim seriosi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...