Jump to content
perl udp.pl

putty

Recommended Posts

PuTTY is a free implementation of Telnet and SSH for Win32 and Unix platforms, along with an xterm terminal emulator. It is written and maintained primarily by Simon Tatham.

The latest version is beta 0.60.

SSH (Secure Shell) is the now ubiquitous program for logging into or executing commands on a remote machine. It provides secure encrypted communications between two untrusted hosts over an insecure network, replacing the hideously insecure telnet/rlogin/rsh alternatives. Most UNIX users run the open source OpenSSH server and client. Windows users often prefer the free PuTTY client, which is also available for many mobile devices. Other Windows users prefer the nice terminal-based port of OpenSSH that comes with Cygwin.

Download: http://www.chiark.gr...sgtatham/putty/

Link to comment
Share on other sites

Putty e,vechi de ceva vreme, Putty hijack face mult mai multe indiferent in ce arie se afla, si chiar ca nu ai ce face cu el daca nu stii.

Ca si netcat, putty a trecut prin multe modificari ale unor oameni care ia dus capul. Eu zic ca versiunea standard e cea mai varza, ca si la netcat.

Sunt si am vazut personal anunturi cu versiuni de putty private care costa chiar foarte mult(printre care si arkputty, care e modificat de Ark(un rus care le are in ale Pipes/multithread) practic se conecteaza cu putty si executa functii direct din orice librarie il duce capul,folosindu-se de codul care l-a scris pentru o unealta in sharp develop, care iti permite sa executi direct orice functie din orice fel de librarie,fie ea cu parametri sau nu)faza e ca tot trebuie sa treci de securitatea systemului de operare,sa poti avea access,dar odata ce ai intrat,poti foloso putty la ce te duce capul.

Puteti cauta pe internet, cine le are si stie al folosi, eu zic ca intradevar i se merita cuvantul de utilitar, orice ati zice voi, ultimul pret care s-a pus pe el a fost in 2009 si costa in jur de 500$ facand refereire la arkputty, si au fost zvonuri ca ar mai fi o versiune mult mai buna,dar privata....am auzit ulterior ca din cauza unor indivizi de la board4all, dar lasam asa.

Eu unul folosesc nu pot folosy putty fara hijack.

Putty e o unealta super, mai ales pe win, daca intradevar te duce capul sa-l folosesti la potential maxim.

Desigur au aparut altele, dar radacina tot radacina ramane, asta nu inseamna ca nu sunt altele si mai bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...