Jump to content
sorelpustiu

Moderatori tampiti

Recommended Posts

Rog administratorii forumului sa verifice moderatorii pt ca dau ban fara nici un motiv adica daca postezi la o categorie gresita BAN + daca ai ceva adica un program, exploit, xss yahoo etc si nu vrei sa le dai la moderatori iti da ban de ce ? chiar asa prosti sunt si nu sunt instare sa caute singuri sau sa invete putina programare ? Admini forumului verificati moderatorii si datii afara sau ceva penalizari pt ca nu e corect cea ce fac :(

Unu dintre moderatori care trimite mesaje de genu "infraction RST" este RipKid si altii care dau ban fara sa zica si care e motivul sau un avertisment ceva.

Credeti-ma pt asta foarte multi useri pleaca de pe rst printre ei sunt si eu deci mi-am facut un cont doar sa scriu ce am avut de zis pt ca useru care il aveam acuma am primit ban permanent, nu lasati useri sa plece de pe forum pt ca sunt multi care stiu multe dar nu vor sa posteze pt ca nu se merita iar voi moderatorii si cativa din admini ne considerati prosti daca avem doar cateva postari dar va inselati.

Unul dintre cei mai buni administratori e "Nemessis" el ce avea de zis zicea direct daca se supara bine daca nu iar bine, inca o calitate pe care o are si pt asta il respect cel mai mult el nu prea jignea userii asa cum o fac moderatorii si admini de pe rst el era diferit iti explica ca nu e bine cea ce faci si crede-ma multi inteleg cand vorbesti frumos de cat sa iti bagi pula in useru x ca a gresit categoria unde a postat sau ca nu intelege ceva, toti gresim sau ne suparam dar admini si moderatorii trebuie sa fie drept exemplu pt noi si sa respecte userii chiar daca unii injura fara motiv poate sa ii dea un pm si sa ii explice ce si cum

Administratori rst aveti grija si mai supravegheati si moderatorii pt ca ei nu respecta regulamentu rst eu zic ca regulamentu ala trebuie sa fie respectat si de useri si de admini, moderatori etc

O zi faina nu o sa mai postez nimic pe forumu asta.... asta e din cauza moderatoriilor probabil multi useri au plecat uitati-va si o sa va convingeti sunt useri care au cateva postari si sunt inregistrati de cativa ani

Stiu ca o sa primesc ban iar dar ma doare in pula pt ca asta e ultimul post pe rst si nu o sa mai trec pe aici niciodata si o sa zic la toti pe care ii cunosc in ce hal a ajuns rst din cauza moderatoriilor

Link to comment
Share on other sites

Pentru ce ai primit ban?

In primul rand spune ce cont aveai sa vedem ce ai postat?

Eu dau avertismente, rar dau ban permanent. Si da, si eu dau avertisment daca faci o cerere la Programe Hack sau ceva asemanator, pentru ca nu imi face placere sa mut zeci de topicuri.

De obicei, dupa ce un admin/moderator da ban direct pentru un post, specifica intr-un post ulterior ce l-a determinat sa faca acea actiune.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ce ai primit ban?

In primul rand spune ce cont aveai sa vedem ce ai postat?

Eu dau avertismente, rar dau ban permanent. Si da, si eu dau avertisment daca faci o cerere la Programe Hack sau ceva asemanator, pentru ca nu imi face placere sa mut zeci de topicuri.

De obicei, dupa ce un admin/moderator da ban direct pentru un post, specifica intr-un post ulterior ce l-a determinat sa faca acea actiune.

Si eu am primit ban fara nici un motiv, deci nu am injurat nu am postat nimic si tot am luat ban si nu am primit nici un avertisment sau ceva de genu inainte cand primeam ban era si ceva scris de ex: insultare, injuratura dar de data asta nu a fost scris nimic... ciudat

Link to comment
Share on other sites

A, mai dau si eu banuri fara avertismente.

Exista utilizatori care posteaza numai la caterinca, care fac o gramada de posturi stupide, inutile, offtopic, care deci sunt in plus. Specific cate ceva la motiv.

De asemenea, nu stau sa dau mii de avertismente, daca vad ca un utilizator deschide 100 de topicuri vechi de exemplu, sua face 15 posturi de offtopic la topicuri tehnice interesante, ii dau ban fara sa mai dau avertismente. E cam acelasi lucru, ori ii dau 3-4 avertismente, ori ban direct, efectul e acelasi.

Link to comment
Share on other sites

Unul din motivele principale pentru care eu subsemnatul, dau ban fara sa ma obosesc sa dau motiv, este atunci cand consider ca userul respectiv este total inutil comunitatii.

Sunt multi care au adunat sute de posturi numai din aberatii si NIMIC util.

Nu va mai plangeti!!! Cei care fac chestii folositoare pentru comunitatea RST sunt remarcati.

Toleranta 0 am pentru copilasii care stiu doar sa faca offtopic, sa zica "multumesc, e bun, merge, etc..." si se dau mari dupa cateva saptamani cu sute de posturi.

Toleranta 0 pentru post-hunt, toleranta 0 pentru milogeala, toleranta 0 pentru prostie.

Astea fiind spuse puteti sa le luati si ca advertisment cei care va regasiti printre randurile de mai sus.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...