Jump to content
FearDotCom

Cum sa faci un server proxy

Recommended Posts

Te-ai saturat sa folosesti servere proxy publice ? vrei sa ai propriul tau proxy privat ? foarte simplu:

Poti sa instalezi serveru pe un rdp sau pe oricare pc dar trebuie sa ai ip static

Avantaje ???

- Hide ip

- Ocolirea restrictiilor din scoli, camine etc

Descarca serverul proxy Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Sau Search Google...

Instalarea este foarte simpla chiar si pt un incepator

Dupa ce ai instalat serverul proxy click pe "WinProxy 1.5"

Il gasesti in Start – Programs – WinProxy – WinProxy1.5

ATENTIE: Aplicatia nu trebuie inchisa

Pentru a accesa setarile serverului intra pe http://localhost:3129

Setari Mozilla:

Tools - Options - Advanced - Network - Settings - Manual Proxy Configuration - Http Proxy pui ip de la proxy si la port pui 3128 si ok

Acuma poti intra pe IP-ul meu - Care este IP-ul meu? - afla adresa de IP sa vezi ce ip ai

WinProxy este un program care nu necesita setari etc.. se poate folosi si CCProxy sau alte programe de genu asta dar mai mult imi place WinProxy

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

cand intru in program imi apare un partat mic cu "0 connection"...asa trebuie sa apara?

Daca iti apare "0 Connection" inseamna ca nu este nici o conexiune disponibila, doar cand folosesti proxy adica sa te conectezi prin el iti apare "1 connection" etc, instalarea e simpla vezi ca ai acces la loguri poti sa faci mai multe chestii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...