Jump to content
Christian

Have some fun whit BORGChat :P

Recommended Posts

in primul rand zi-mi ce versiune de borg folosesti ?

in al doi-lea rand nu cred ca ai inteles bine cum sunt folosite comenzile

sa luam de ex. comanda de schimbare a nick`ului:

6%Skipor%7%OMNEBUN%5%Sorin%COMD/RENAMEBlaBla

6% asta inseamna ca nick-ul este format din 6 caractere (Skipor)

7% numele calculatorului este format din 7 caractere (OMNEBUN)

5% logon name-ul este format din 5 caractere (Sorin)

deci cifrele astea trebuiesc schimbate in functie de lungimea nick`ului, a numelui de la Pc respectiv a logon name`ului

cred ca asta e cauza pt care nu ti-a mers ;)

Link to comment
Share on other sites

crystygye wrote: v0.9.9.435

tot nu mere.am modificat :(

e de inteles de ce nu merge.. trebuie sa ai versiunea sub 0.9.8 Build 369; versiunile mai noi au alt mod de criptare a mesajelor si nu sunt compatibile cu v0.9.8 Build 369 or below

LE: instaleaza-ti totusi v0.9.8 Build 369 (sau o versiune mai veche) pt ca s-ar putea sa fie useri care folosesc versiuni mai vechi de borgchat si nu poti sa-i vezi de pe v0.9.9.435

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote: OT:

Lol... Chrstian... de-abia acum am realizat de ce decriptorul meu care ti l-am facut nu imi decripta corect mesajele trimise de borgchat... pentru ca eu aveam versiunea 0.7.3.250, si era putin diferit algoritmul de criptare :@

nu`i adevarat. de cand a aparut borgchat`ul pana la versiunea 0.9.8 Build 369 algoritmul a fost identic pt ca toate versiunile puteau comunica intre ele.nu le decripta corect pt ca ti-am dat eu algoritmul cu mici erori in el

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote:
Christian wrote:
Shocker wrote: OT:

Lol... Chrstian... de-abia acum am realizat de ce decriptorul meu care ti l-am facut nu imi decripta corect mesajele trimise de borgchat... pentru ca eu aveam versiunea 0.7.3.250, si era putin diferit algoritmul de criptare :@

nu`i adevarat. de cand a aparut borgchat`ul pana la versiunea 0.9.8 Build 369 algoritmul a fost identic pt ca toate versiunile puteau comunica intre ele.nu le decripta corect pt ca ti-am dat eu algoritmul cu mici erori in el

Si atunci cum de tie iti decripta corect [sau cel putin asa presupuneai] ?

el folosea vers veche pe reteaua lui, eu aveam versiune noua.de aceea ii mergea lui.daca la asta te-ai referit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...