Jump to content
valentine

Lulzsec

Recommended Posts

Baietii din grupul asta, fac mare tam-tam pe "piata" in ultimele zile. Cel putin, ce-i care joaca EvE Online, LoL sau HoN stiu mai bine la ce ma refer. Si site-ul lor zice ca stiu ceva mult mai mult decat ddos....

Cine sunt si ce-i de capul lor? Ca Nytro nu da prea multi bani pe ei :D

Link to comment
Share on other sites

Baietii din grupul asta, fac mare tam-tam pe "piata" in ultimele zile. Cel putin, ce-i care joaca EvE Online, LoL sau HoN stiu mai bine la ce ma refer. Si site-ul lor zice ca stiu ceva mult mai mult decat ddos....

Cine sunt si ce-i de capul lor? Ca Nytro nu da prea multi bani pe ei :D

Inclusiv eu nu dau 2 banii pe ei. Am si "probe" la cat sunt de penali si prosti! :))

Se poate lua access la site-ul lor in maxim 1 ora.

Link to comment
Share on other sites

Cica acum se leaga de cia.gov - gen oamenii au oo

Scria pe undeva ca nu ar fi mai mult decat niste script kiddies ce stiu sa dea un ddos si sa foloseasca un 0-day. Interesant e impactul mediatic pe care-l au :)

Oricine doboara un site si vrea sa fie vazut poate avea impact mediatic. Nu conteaza cum o fac.. lumea si asa nu stie.

Sunt acolo undeva oameni mult mai capabili decat cei care doresc sa se faca remarcati. Asta sper sa retineti.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai stiu exact ce si cum, dar vazusem cu mult inainte niste "atacuri" deja "semnate" de nu stiu cine pe care s-au gandit ei sa si le atribuie. Si au facut asta de multe ori.

La fel cu Play Station, datele facute publice au aparut mai intai in alte locatii, apoi s-au trezit ei ca au spart ei site-urile celor de la Sony...

Si acum tot isi atribuie ce se intampla pe mapamond.

Sunt niste ratati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...