Jump to content
roby09

Bac 2011

Recommended Posts

nu.nu se pun decat pe holuri.Decat la ce cele mai populare si cu fonduri extra o sa puna in clase.

La noi la liceu se zvonea ca pune ultima data cand am fost in el nici vorba in sali doar pe holuri..camera cu IR.

PS.poate sa pice luceafarul,Testament[sau ceva modern],Ion.Morometii,Moara,O scrisoare,Iona

Pe astea le stiu cel mai bine:)..

@vvv ps balatgul chiar nu l am invatat...o sa incerc maine..totusi nu cred ca pica ceva foarte greu luand in calcul rata de promavibilitate scazuta...

PS stiu cu cine o sa pic in clasa ..si nu prea am ce sa copiez la romana si nici dupa cine!!

PS2 aici lista cu rezultate http://www.bizchannel.ro/social/rezultate-bacalaureat-2011-iata-lista-rezultatelor-pe-judete-7028

PS3 am mai deschis eu un thread pt subiecte si altele aici http://rstcenter.com/forum/33320-bac-2011-%5Bpareri-sugestii-s-%5D.rst poate va ajuta

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca pica:

Iona,Moara cu noroc,baltagul sau poezie. Inclin spre primele doua.

Poezie, stiu doar Oda (in metru antic). Daca trebuie sa comentez ceva scris de Eminescu pe asta o comentez.

Ca sa dau un cuvant final cu privire la o unica opera ce consider ca va pica:

Moara cu noroc.

Eu cel mai bine stiu Ion si enigma otiliei.

Link to comment
Share on other sites

in Bacau la un liceu este posibil sa nu sa se puna ca cica este un "camp magnetic" care le influenteaza :) ( sunt camere pe holuri dar alea poate sunt intr-o cusca faraday invizibila care le protejeaza ). inainte de asta mai auzisem ca s-au luat 7 camere web fara microfon care merg in cateva frame-uri. ce va fi, va fi

Mi-a spus un profesor ca la liceele unde nu sunt camere in clase, acei elevi vor fi repartizati in alte licee care au.

Link to comment
Share on other sites

Frate.. baltagul nu pica, in afara ca este un roman de clasa a 8... nu este foarte amplu.. nu prea ai ce sa vb in el... Dupa parerea mea o sa pice o poezie, pentru ca de 4 nu a mai picat si nu cred ca isi pot permite sa omita atata timp genul liric... Oricum mi se par accesibile operele lirice daca le dai putina importanta si incerci sa le intelegi.. Cea mai grea mi se pare Ryga Crypto si Laponia Enigel, o tampenie de opera la prima vedere pe care nu o poti intelege... Cu toate ca daca stii sa comentezi luceafarul, poti lua nota foarte mare si pe Barbu.... Daca mai aveti intrebari la romana o sa incerc sa raspund... :D

Link to comment
Share on other sites

Am auzit ca vor sa bruieze retelele GSM (ex: Cosmote, Orange, Vodafone etc.) in salile de examen, astfel incat sa nu se poata copia cu casti. La cat a avansat tehnologia in ultima vreme au aparut tot felul de casti. Un exmplu bun ar fi acele casti cu microvibratii care au doar 3 mm, fapt ce le face imposibil de detactat. Se pare ca asta ar fi unul dintre motive pentru care vor sa bruieze retelele.

Dar cum orice lucru nu e imposibil, exista o solutie pentru aceasta problema.

Cum? Cu Zapp.

De ce? Pai Zapp e singura retea CDMA din Romania si NU GSM ca restul retelelor.

Deci pentru cei care au in cap sa copieze cu telefonul la bac, folositi Zapp pentru orice eventualitate.

Multa bafta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...