Jump to content
roby09

Bac 2011

Recommended Posts

Examenul de BAC e ridicol de simplu, e facut in asa fel incat sa-l treaca cu usurinta orice elev care s-a mentinut in liceu la nota 7.

Daca de asta va temeti, dupa ce teoretic 4 ani v-ati pregatit pentru examenul asta si sigur toata clasa a 12-a v-au stresat profii si parintii cu bacu', nici nu are rost sa va inscrieti la facultate ca o sa vi se para infernal.

Eu am luat BAC-ul cu 9.82, sunt la buget si am 3 restante pe toamna pt ca pur si simplu nu am avut timp sa invat toate chestiile care ni se cereau pe semestrul asta care sunau ceva de genu: html, css, java script, macOS, ubuntu, windows server 2008, windows 7, windows xp, c, sql, vba, retelistica.

Daca o sa mergeti la facultate, o sa va fie dor, in sesiuni, de zilele in care cea mai mare problema a voastra era examenul scris la romana.

Link to comment
Share on other sites

Examenul de BAC e ridicol de simplu, e facut in asa fel incat sa-l treaca cu usurinta orice elev care s-a mentinut in liceu la nota 7.

Daca de asta va temeti, dupa ce teoretic 4 ani v-ati pregatit pentru examenul asta si sigur toata clasa a 12-a v-au stresat profii si parintii cu bacu', nici nu are rost sa va inscrieti la facultate ca o sa vi se para infernal.

Eu am luat BAC-ul cu 9.82, sunt la buget si am 3 restante pe toamna pt ca pur si simplu nu am avut timp sa invat toate chestiile care ni se cereau pe semestrul asta care sunau ceva de genu: html, css, java script, macOS, ubuntu, windows server 2008, windows 7, windows xp, c, sql, vba, retelistica.

Daca o sa mergeti la facultate, o sa va fie dor, in sesiuni, de zilele in care cea mai mare problema a voastra era examenul scris la romana.

41% din materiile de info sunt sisteme de operare? :) . Iar SQL invatati mysql sau predare generala a limbajului SQL?

Java o sa invatati pe viitor?

Link to comment
Share on other sites

Proful de sisteme de operare a fost cam singurul prof care a reusit sa ne motiveze sa-i invatam materia cu placere, iar toate sistemele alea de operare alcatuiesc o singura materie. E foarte aglomerata programa scolara si ne alearga prin materie care normal ar trebui studiata in 4 ani, intr-un an si jumatate.

SQL pentru access 2007, ca se pare ca singura materie care o studiem 3 semestre sunt bazele de date. Java nu cred ca o sa facem, dar sigur o sa facem c#.

Si ca sa zic si ceva on topic: Mult succes la BAC in continuare.

Edited by Surge
Link to comment
Share on other sites

La ASE nu stiu ce se face ca nu-s acolo la faculta dar la noi se face informatica destul de serios.

Am facut matematica doar primele 3 semestre: Matematici aplicate in economie, Matematici financiare si actuariale si Statistica descriptiva care-s destul de simple (daca te deranjezi sa faci cate o problema, doua din fiecare si iti inveti formulele treci examenele fara probleme).

Link to comment
Share on other sites

Lasa-ti ma forumul.. Si mai faceti exercitii la matematica... =))) ....Stati pe aici .. repetati formulele.... :D

N-am nimic de repetat... daca e sa pice exercitii care se pot face, fac.. daca nu, nu... formulele le stiu.. la mate nu e suficient sa stii formulele.

La M1 cred ca nu o sa pice greu anu asta. Sunt sigur ca la partea a II-a va pica un exercitiu cu un sistem de ecuatii, matrici, sa calculezi inversa, sa demonstrezi ca o ecuatie matriciala nu are solutii, sa demonstrezi ceva legat de anumiti termeni liberi a,b din sistem. Exercitiul 2 va fi cu polinoame.

La partea a III-a vor fi de calculat niste asimptote, puncte de inflexiune, marginirea functiei. Ex. 2 va fi cu integrale evident.. nu stiu exact ce.

Usor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...