Jump to content
roby09

Bac 2011

Recommended Posts

uhuuu am luat 9 00 :X in cap

oarecum sunt multumit singura la care as face contestatie ar fi geogra dar las-o ma ca merge asa pt cat am tras in ultimele 2 luni merita :)si alti cu pregatire de 2 ani nu au luat cat mine:>

Fara copiat!:)

felicitarile mele.tine-o tot asa.

Link to comment
Share on other sites

Da la Targoviste chiar ca nu prea a miscat nimeni,desi am auzit cazuri in care s-au folosit handsfree-uri sau au cerut voie la baie sa se uite p copiute.Insa au fost rare.Nu toti trebuie sa dea la facultate si sa iasa nu stiu ce directoras.Mai trebuie sa munceasca cineva!

Note: 9 la romana

6.7 la mate(kkt :)) )

9.8 la bio

Link to comment
Share on other sites

Sincer....ma bucur ca sa intamplat asa. Nu ma bucur pt faptul ca unii din voi ati picat....dar ma bucur ca ati luat o mica doza de realitate. Un examen...e un examen....nu mergem sa copiem...nu mergem sa glumim etc. Mergem LA EXAMEN. Au fost care au invatat....si au trecut. Daca ati fi invatat....putea sa stea langa voi un batalion de profesori....cu 3 televizunni..si tot ati fi luat examenul. Hai sa o dam pe aia buna..ca aici nu va vad parintii:

1) La limba romana.

Toti plangeti de subiectul nr 3. Am vazut subiectele..asa ca stiu despre ce e vorba. Chiar daca nu l-ati facut...mai sunt 2 subiecte...raman 7 punce...din care trebuie sa faceti 5.

Chiar daca nu stiti diferenta intre O DRAMA...si DRAMATURGIE....nu conteaza....puteati sa faceti.

2) La matematica......se putea lua usor nota 8. Va vad pe aici ca faceti chestii avansate de mate-info....cam cum plm sa nu faceti niste multimi..logaritmi si niste functii de grad 2. Va zapacit albina? Pe romaneste...NU STITI CE E AIA SCOALA.

3) La istorie.....ce a fost asa greu? Aveti de raspuns la niste intrebari din niste fragmente de text. Au stiut sa raspunda cei de calsa a 8-a si voi nu???

Una peste alta....mie imi place ce s-a intamplat anul asta. E timpul ca parinti sa isi verifice mai mult progeniturile, si sa puna biciul pe ei. E mijto de stat pe net....facut deface la site-uri cu ajutorul unor softuri si sa te lauzi ca esti "hacher". E mijto sa mergi in baruri si sa spui ca profu x e bou...si ca profa y nu e "true" etc.

Oricum....copii...stiu ca e greu..dar tara asta are nevoie si de sapatori de santuri...si de muncitori la salubritate etc. Nu fiti suparati...cineva trebuie sa o faca si pe asta.

Sincer m-am saturat sa vad putoi care cumpara bac-ul....fac o facultate cu portofelul in mana, si ajung la interviuri cerand smart phone si masina de servici ca doar a ajuns inginer.

Ca sa fim clari. NU ACUZ PE NICI UNUL DIN VOI. Dar mie imi place ce s-a intamplat anul asta. Demult vroiam sa se intample asa. V-au speriat camerele din clase..si v-a deranjat comisia ca se uita la voi sa nu "va inspirati". Uite de aia avem mai multe perle decat in mod normal. Plangeti ca la clasa aveati 9 si 10, da cum plm sa nu aveti note mari, cand pe langa voi roiau analfabeti? Cred si eu ca profesorul da 10 la un elev care stie cum il chiama si nu incepe o propozitie cu "deci", "pai sa vedeti", "mm" si alte forme autohtone de incepere a unei fraze.

Ma uit la fratele meu...care a picat si el. Dar a piat la ultima proba prin neprezentare, pt ca si-a rup un picor. I-am dat " macelul" dar macar a laut peste 8 la toate celelalte probe. O sa dea in toamna, ultima proba, si o sa ia, sunt sigur. Stiu asta din cauza ca a a rezolvat subicetele langa mine. In timp-ul bac-ului, copilul statea in pat cu picorul in ghips, si rezolva probleme. Eu langa el, cu ciomagul. Stiu, e putin exagerat, dar eram prea nervos pe accidentul pe care l-a avut. A facut de peste nota 7. In concluzie, nu o sa aiba probleme in toamna.

Copii, puneti mana si invatati, mai lasati bloguri, facebook, mess si alte mirc-uri, ca va ratai viata. Asta daca nu vreti sa ajunteti la spatii verzi.

Pentru cei care au picat la bac...aveti o dedicatie de la cel mai antipatic user al forumului.

http://www.youtube.com/watch?v=xUEv9LevNgE

Edited by HellScream
de aia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...