Jump to content
Stealth2

Votati pentru modul de functionare RST Court!

Esti de acord?  

126 members have voted

  1. 1. Esti de acord?



Recommended Posts

Putin cam drastica decizia. As miza pe ceva mai bland, gen dublarea avertismentului sau banarea pe o perioada stabilita. :-)

LE : Mai mult, mi s-ar parea corect sa se poata deschide un thread nou si un alt utilizator care sa poata contesta decizia unui administrator catre un alt user sanctionat daca acesta considera ca exista o greseala din partea administratorului/moderatorului samd. :-)

Daca verdictul iese pozitiv, "victimei" i se retrage sanctiunea, in caz contrar cel care a deschis topicul este supus aceleiasi sanctiuni. :-)

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

Nu, chestia cu banul permanent e prea de tot, nu o sa vezi un post la RST Court.(fara post = rst court degeaba, pierdere de timp)

Daca vrei intradevar sa fie asa de drastic, atunci in cazul in care rezultatul va iesi pozitiv, adminul in cauza isi pierde accesul 3/7 zile, sau in loc de lifetime ban sa fie 7 zile/1 luna, o perioada decisa de juriu, sau mai bine zis, in functie de numarul de warn-uri pe care le detine:

5 - lifetime ban

4 - o luna

3 - o saptamana

2 - trei zile

1 - o zi

sau plm...

Link to comment
Share on other sites

Asa si , corectitutidinea unde e ? Daca iese positiv persoana ar trebui suspendata din functie pentru o perioada determinata.

M-am gandit si la asta, dar nu sa fie suspendata doar dupa 1 singura greseala, ci dupa vreo 5 asa.

Deobicei staff-ul da warn / ban pe buna dreptate, nu ca e X pulifrici si e vreun important care trebuie banat.

cum a spus p3tru, pare cel mai bine. iar daca acelasi administrator da de mai multe ori avertizari care in urma "proceselor" de la "curtea RST" s-au dovedit a fi fara un motiv bine intemeiat, acel administrator sa fie adus la statutul de utilizator.

Nu mai da exemplu care ar avea legatura doar cu mine. Pe RST nu exista doar un administrator adica eu si vreti sa scapati de mine prin modul asta (nu veti putea asa). Pe langa je, mai sunt si alti administratori, moderatori / super moderatori.

Link to comment
Share on other sites

Inca o chestie omisa. Poate unul dintre utilizatori ar trebui sa primeasca avertisment/ban si treaba aceasta nu este realizata de nici unul dintre administratori.

Si cazul asta ar trebui sa fie luat in calcul pentru ca de multe ori se mai lasa sa treaca/mearga de la sine. Sa se aplice aceleasi reguli. :-)

Oricum, mai misto ar fi sa se recompenseze "legionarii" care fac dreptate (au cazuri castigate). :-))

Link to comment
Share on other sites

Inca o chestie omisa. Poate unul dintre utilizatori ar trebui sa primeasca avertisment/ban si treaba aceasta nu este realizata de nici unul dintre administratori.

Si cazul asta ar trebui sa fie luat in calcul pentru ca de multe ori se mai lasa sa treaca/mearga de la sine. Sa se aplice aceleasi reguli. :-)

Oricum, mai misto ar fi sa se recompenseze "legionarii" care fac dreptate (au cazuri castigate). :-))

Pentru asta exista PM, post report.

Updated | Added:

Daca cel care a dat warn a gresit si este la a 3 abatere (adica au fost 3 verdicte POZITIVE pentru cei in suferinta) - va fi suspendat timp de 10 zile din functia pe care o detine. DAR pentru acest lucru e nevoie de votul staff-ului si NUMAI ei pot lua decizia finala.
Link to comment
Share on other sites

Inafara subiectului:

Nu mai da exemplu care ar avea legatura doar cu mine. Pe RST nu exista doar un administrator adica eu si vreti sa scapati de mine prin modul asta (nu veti putea asa). Pe langa je, mai sunt si alti administratori, moderatori / super moderatori.

pretene, nu te crezi prea important? cine a zis ceva de persoana ta? sau tu chiar simti ca dai avertizari fara rost? care e problema ta?

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Inafara subiectului:

pretene, nu te crezi prea important? cine a zis ceva de persoana ta? sau tu chiar simti ca dai avertizari fara rost? care e problema ta?

Da ma cred important! Pana una alta ai facut o precizare simpla si concreta care are legatura cu ce s-a intamplat in ultimele zile pe RST si in special la modul in care am actionat. Si da, te-ai referit la mine indirect, chiar daca am dreptate nu o sa recunosti.

Un raspuns pentru sugestia ta: Am adaugat-o in regulament, dar nu integral ci o parte din ea, pentru ca daca ar fi cum vrei tu ar insemna ca acel juriu din care poate face parte orice user normal de pe RST ar avea mai multa putere decat oricine, chiar si decat un admin. Ce se poate intampla cu asta? Just think.

Link to comment
Share on other sites

Tot inafara subiectului:

deci recunosti ca actionezi fara cap, in fine, nu mai are rost sa lungim ca am observat ce fel de persoana esti.

P.S: in ultimele zile nu am fost online deloc deci nu stiu ce s-a intamplat.

P.S.2: maturizeaza-te si gandeste inainte sa actionezi, daca zici ca ai actionat aiurea in ultimele zile.

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun

deci nu pot face parte din juriul rst?

tare mult mi-ar fi placut sa imi bag pula in gura acelora care merita si se smiorcaie ca o piza la primul futai.

Link to comment
Share on other sites

In cazul in care se aplica aceasta metoda ma intreb pe ce criterii determina juratii daca x a avut dreptate sau nu si daca warn-ul este indreptatit atat timp cat in regulament nu sunt puse restrictii asupra limbajului sau discriminarilor.

7. Limbajul... no comment. O sa va dati seama si singuri cum merge treaba pe la noi.

10. Aici se fac discriminari de tot genul. Daca esti slab de inger nu ne mai vizita site-ul.

Odata cu implementarea acestui "sistem" cred ca ar fi nevoie si de o revizuire a regulamentului vizand sectiuni care au legatura directa cu motivele pentru care un utilizator ar putea lua warn.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca nu ar trebui dat ban permanent la nici un user doar la cei care fac spam pe forum sau fac reclame la diferite site-uri, ok sa zicem ca totusi se da ban permanent dar userul respectiv tot isi va face alt cont, ban maxim cateva zile dar nu permanent si inca o mica observatie verifica si userii care au functie mai ales moderatorii pentru ei nu exista nici un regulament ? ei au voie sa injure si sa dea ban la useru X pt ca nu le convine lor ceva ? nu e corect cunosc cativa moderatori care fac lucru asta de exemplu daca vinzi ceva si un moderator are nevoie de ce vinzi tu si iti da pm... iti zice sa ii dai si lui lucru respectiv sau iti ofera o suma de bani si nu esti de acord iti da ban deci asta e regulament ? TinKode ai grija ca cei din staff nu sunt chiar asa cum par as putea sa iti zic si care sunt (pe urma prind necaz mai rau pe mine) dar stiu ca le este anulata functia cateva zile si cand revin iti da iar ban

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca aceste lucruri ar trebui discutate aici de toata lumea......mai bine voi moderatorii, supermoderatorii s.a.m.d ar fi trebuit sa discutati aici http://rstcenter.com/forum/vip-private-section.html .

Regulamentul ce sta la baza "rstcenter" voi trebuie sa-l faceti si apoi sa ni-l expuneti , in felul acesta nimeni nu ar mai fi avut ceva de obiectat. Regulamentul este regulament ceea ce multa lume a uitat....

Link to comment
Share on other sites

Ma voi nu intelegeti ca nu se da ban decat daca ai doar posturi de cacat si daca te apuci sa injuri sau sa aduci injurii in alte sectiuni mai importante ale forumului in afara de penale/off etc... ?

De ce va tot agitati atat?

Eu nu cred ca aceste lucruri ar trebui discutate aici de toata lumea......mai bine voi moderatorii, supermoderatorii s.a.m.d ar fi trebuit sa discutati aici http://rstcenter.com/forum/vip-private-section.html .

Regulamentul ce sta la baza "rstcenter" voi trebuie sa-l faceti si apoi sa ni-l expuneti , in felul acesta nimeni nu ar mai fi avut ceva de obiectat. Regulamentul este regulament ceea ce multa lume a uitat....

Am stat cate putin pe RST in zilele astea si tot ce am vazut e cum x si y se plange pentru ca a luat warn sau pentru ca se introduc reguli noi. Nu crezi ca e un lucru bun sa se consulte utilizatorii in legatura cu actiunile acestea? Daca nu, ar fi aparut o gramada de topicuri cum ca nu le convine schimbarea. E cel mai bine asa...

Link to comment
Share on other sites

@TinKode chiar daca contactezi un admin si ii explici care e treaba o sa te intrebe ce dovezi ai si normal ca nu ai nici o dovada dar iti dai seama ca daca nu ai injurat etc cine iti putea da ban decat moderatoru x dovezi nu ai de cat conversatia, asta nu prea se ia in seama asa ca tot useru respectiv cade de fraier sau in cel mai rau caz te alegi iar cu ban pe contu respectiv sau nu primesti nici un raspuns

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun

nu inteleg o treaba simpla, cum la fel nu inteleg multe lucruri irevelevante:

De ce multi utilizatori al acestui forum trebuie sa posteze doar de dragul de a posta si a scrie ceva fara rost care nu ajuta la absolut nimic? eu cred ca nu ar fi asa de important sa integrezi acest RST Court. Faci totul simplu: Esti offtopic, pa! asta insemnand fara postari gen: multumesc, thx, +1, etc. . daca postezi ceva, nu fi prost, si posteaza ceva RELEVANT SI NU TOATE CACATURILE. ATUNCI CAND DAU SEARCH SA GASESC CEVA DESPRE CARE S-A DISCUTAT SI NU S-A FACUT OFFTOPIC - NU RESPECTI, WARN, BAN si asa mai departe

E totul dupa o logica; de ce sa scrii ceva care nu are nici un rost?

sa zicem ca X posteaza un soft full foarte misto.

Y vine si zice multumesc. care e faza? de ce mai zici multumesc? de ce faci asta?

scrie ceva relevant, gen " merge bine " "fara virusi " etc. ceva legat de acel post, nu "multumesc" :|

iar in cazul in care un user are o problema cu un alt user sa foloseasca privatul, cine nu respecta, pa. sincer nu ma intereseaza certurile unora de pe acest forum si ma pis pe fata lor, nu-mi pasa de ce se cearta si pentru ce.

deci simplu: folosesti privatul pt. pizderimi.

in felu asta ai posturi calitative/informative. nu rahaturi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...