Jump to content
Oust

Cum sa ajungi in top 10 Google dupa keyword-ul tau.

Recommended Posts

uite asa se ridica un site pe keyword-uri cu competitie mare, nivel mediu/dificil

2u8xgjq.png

Pozitia 1 nu este numele site-ului, ci un keyword general, numele site-ului nu are nici o legatura cu, cuvintele cheie.

Uitam,nici unul dintre keyword-uri nu era optimizat(nu era in top 100 pe nici un keyword), eu am creat site-ul si m-am ocupat de SEO la el.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

uite asa se ridica un site pe keyword-uri cu competitie mare, nivel mediu/dificil

2u8xgjq.png

Pozitia 1 nu este numele site-ului, ci un keyword general, numele site-ului nu are nici o legatura cu, cuvintele cheie.

Uitam,nici unul dintre keyword-uri nu era optimizat(nu era in top 100 pe nici un keyword), eu am creat site-ul si m-am ocupat de SEO la el.

Ce software e folosit pentru a genera asa un raport?

-Gonzalez

Link to comment
Share on other sites

Aveti grija cu softurile de inscrieri automate deoarece multe din locurile unde va va fi inscris site-ul sunt marcate ca link farms de catre Google. Link farms = very bad = penalty.

Asa ca ganditi-va de 2 ori inainte sa folositi un soft automat sau sa cumparati link-uri "ïnstant" de pe net.

Link to comment
Share on other sites

@SEOTrafic

Tati esti putin pe dinafara. Iti explic si de ce:

Google NU pedepseste link urile gasite in "link farm-uri" si alege sa le ignore. De ce ? Pentru ca as putea sa imi inscriu toata concurenta in link farm uri si i-as termina pe toti din fata pozitiilor mele.

Link farm nu este rau in cel mai rau caz este ignorat. Pune mana si mai citeste ca esti tare de tot pe dinafara si mai dezonformezi si pe altii.

PS: ce zici tu daca inscriu YOUTUBE pe toate link farm urile cu putinta va fi vazut "rau" de google sau pur si simplu ignorate aceste link uri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...