Jump to content
curiosul

Trafic China

Recommended Posts

Imi cer scuze ca readuc la viata un post mort dar am o singura intrebare:

Vizitele clar nu sunt utile, adica traficul ala nu te ajuta cu nimic (sunt doar vizite, nu iti cumpara nimeni nimic si nu iti da click pe nici o reclama) dar te ajuta la ceva? Ma refer daca iti creste PageRank-ul... Urci in Google in functie de trafic? (chit ca nu e targetat)... Altfel, e inutil.

Programul, de mers, merge (adica vreo 200 de vizite din China si USA(vreo10 numai) in 10 minute....

Link to comment
Share on other sites

1. e virus - Dialer / Trojan (malicious reverse proxy)

2. Aveti grija la adsense - puteti lua ban (BANI NU! never, nicimacar pt impressions)

3. am fol si eu un prog de genu pe fiverr :) merge dar nu vrea sa distrug munca altora ptr 4$... e bun ptr alexa dar sa nu il fol exagerat...

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca nu il folosesc deloc! Adica ieri i-am dat drumul vreo 10 minute, am avut 400 de vizite din China (Din US vreo 10) iar astazi (nu l-am deschis deloc) am 700 vizite (NUMAI astazi, dintre care China, US, Arabia S., Spania si UK dar din China cele mai multe...)

Macar ma ajuta cu ceva traficul asta? Nu ma refer la bani ci la PageRank din trafic...

Link to comment
Share on other sites

...ma, e vechi si intradevar iti trimite vizite atata timp cat faci parte din botnet ca sa foloseasca IP-ul tau ptr a vizita pe altii, dar aveti grija sa nu exagerati cu el, nu stii pe langa ce alte site-uri viziteaza pe unde mai bantuie, oricum recomand un link gen bit.ly catre site-ul vostru evetual... totusi, grija la google, a, si alexa baneaza :D

Ultima Versiune: traffic wizard

Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...