Jump to content
cain2k

openwebmail scanner si exploit

Recommended Posts

Chiar aveam nevoie de un exploit pt Open WebMail ... l-am testat pe Open WebMail version 1.81 si rezultatul este:

[+] Listen on port: 4444

[+] Prepairing ShellCode...Done!

[+] Inject Shellcode to out host...Done!

[+] Chmod our ShellCode on host...Done!

[+] Exec ShellCode...Done!

[+] Wait for Connect-back

Can't Hack

User defined signal 2

any ideas ? :?

Link to comment
Share on other sites

4n4rchyl04d3r wrote: da-da shi mie!!!!examples please!!!! :)

omg pushtiu mai usor cu 60 de posturi pe seara ca ne pici situ :)) .... macar de ai posta ceva interesant nu decat : O DA ARE DREPTATE sau ASA E EXEMPLE ... wtf ...

Link to comment
Share on other sites

flama wrote:
4n4rchyl04d3r wrote: da-da shi mie!!!!examples please!!!! :)

omg pushtiu mai usor cu 60 de posturi pe seara ca ne pici situ :)) .... macar de ai posta ceva interesant nu decat : O DA ARE DREPTATE sau ASA E EXEMPLE ... wtf ...

Frumos pusa problema.. eu nu mi`am permis sa zic asha ceva, dar deocamdata il sustzin pe flama :)

Link to comment
Share on other sites

devianc3 wrote:
flama wrote:
4n4rchyl04d3r wrote: da-da shi mie!!!!examples please!!!! :)

omg pushtiu mai usor cu 60 de posturi pe seara ca ne pici situ :)) .... macar de ai posta ceva interesant nu decat : O DA ARE DREPTATE sau ASA E EXEMPLE ... wtf ...

Frumos pusa problema.. eu nu mi`am permis sa zic asha ceva, dar deocamdata il sustzin pe flama :)

OK,numai fac prostii shi I aint talking no shit anymore!Scuze......

Oricum shi ce?E democratie c vreti?

:D:D:D

Shi problema cea mai mare e ca(mam nascut... :D ) i didn't read the rulz..... :o

Link to comment
Share on other sites

alanbb2u wrote: am cautat pe google cum ai zis tu "rootul meu local" si nam gasit nimic folositor ... ne poate da c ineva cateva indicatii? pagini ... tutoriale?

MOR!... deci MOR! =)) Crap de ras.. ahAhaHAhaHAH... AM PICAT DE PE CANAPEA!!!... AmbwahwahawhahwAWhawHawhawHwahAHW :))

NU SE POAAAAAAATE =))

:o:o:o:o:o:o:o

AhahaHaHaHaHah!!! Ma mir.. cauta in engleza: "My local root" ... poate ai mai multe shanse ;)

BAFTA!!! =))=))=))=))

Link to comment
Share on other sites

devianc3 wrote:
alanbb2u wrote: am cautat pe google cum ai zis tu "rootul meu local" si nam gasit nimic folositor ... ne poate da c ineva cateva indicatii? pagini ... tutoriale?

MOR!... deci MOR! =)) Crap de ras.. ahAhaHAhaHAH... AM PICAT DE PE CANAPEA!!!... AmbwahwahawhahwAWhawHawhawHwahAHW :))

NU SE POAAAAAAATE =))

:o:o:o:o:o:o:o

AhahaHaHaHaHah!!! Ma mir.. cauta in engleza: "My local root" ... poate ai mai multe shanse ;)

BAFTA!!! =))=))=))=))

trebuie sa fii si u mai ingaduitor cu cei "NOU VENITI" ;)
Link to comment
Share on other sites

Nemessis wrote: Ia unul de pe google ca merge si rootul de google. Da-i search la "rootul meu local" si gasesti.

Nu eu am dat startul... Eu doar am reactzionat.. Eu is curios ce o sa zica Nemessis cand o sa vada ca i-o urmat asta sfatul =))

Hai mai, ca totzi am fost incepatori, sau ma rog.. altzii am ramas in stadiul asta.. dar.. nici chiar asha mah :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
devianc3 wrote:
Nemessis wrote: Ia unul de pe google ca merge si rootul de google. Da-i search la "rootul meu local" si gasesti.

Nu eu am dat startul... Eu doar am reactzionat.. Eu is curios ce o sa zica Nemessis cand o sa vada ca i-o urmat asta sfatul =))

Hai mai, ca totzi am fost incepatori, sau ma rog.. altzii am ramas in stadiul asta.. dar.. nici chiar asha mah :)

Daca nu gasesti pe google cauta pe http://search.yahoo.com sau pe DC++. Incearca si in engleza "my local root" sau "my home root", "my city root" etc.. E imposibil sa nu gasesti cand toti folosim rooturile de pe google, yahoo sau odc. :P

Si cu asta eu am terminat cu subiectul asta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...