Jump to content
SirXulescu

Romania-Franta

Recommended Posts

O sa atacam Franta in minutul 92 cand o sa avem echipa solida... NU acum! Trebuiau 55.000 de romani autentici sa huiduie la sfarsitul meciului...ca romanul pana nu se face de doi bani, nu se lasa. Gazonul ca si gazonul, dar atitudinea spectatorilor a fost execrabila la sfarsit. Imi e scarba! Nu putem fi respectati pana noi nu o sa ne respectam intre noi. Si cica ne plangem de guvern cand 55.000 de oameni au fost oglinda puterii din tara....

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea....Romania nu e tara noastra ci a tiganilor dupa anumite conceptii,comportament,etc.

M-am saturat sa vad atata cretinism in tara asta si atatia cocalari precum Gigi Becali si Borcea.Iar la televizor nici nu ma uit pentru ca la stiri ce sa fie...morti,nunta lui borcea,ce cadou ia facut..etc.

ba eu ma intreb..pe cine dracul il intereaza chestiile astea? Pur si simplu in Romania nu exista jurnalism.

Si cine e Gigi Becali sau Borcea? chiar cine sunt astia ? niste functionari la niste echipe de fotbal si ca au bani de numa numa.

Nu e adevarat,ei sunt saraci.Au asa un aer de bogati dar nu sunt.

Edited by SilviuCS
Link to comment
Share on other sites

O sa atacam Franta in minutul 92 cand o sa avem echipa solida... NU acum! Trebuiau 55.000 de romani autentici sa huiduie la sfarsitul meciului...ca romanul pana nu se face de doi bani, nu se lasa. Gazonul ca si gazonul, dar atitudinea spectatorilor a fost execrabila la sfarsit. Imi e scarba! Nu putem fi respectati pana noi nu o sa ne respectam intre noi. Si cica ne plangem de guvern cand 55.000 de oameni au fost oglinda puterii din tara....

hai sa ma fac si eu de 2 bani: am huiduit si eu echipa romaniei pe final pt non-combat. pentru ca imi doream foarte mult sa facem o surpriza placuta cu franta, pt ca am trait meciul ca un adevarat roman, pt ca am fi putut -cu putin noroc- sa le dam un gol, pt ca am vazut 55.000 oameni care s-au comportat EXEMPLAR, pt ca mai speram la o calificare. PT CA AM TRAIT MECIUL!!!

cum te poti lega de acel public MINUNAT care a incurajat echipa cat timp a vazut ca-si da silinta, dar a huiduit-o cand a vazut ca nu mai trage, ca nu mai doreste sa invinga, ca e multumita cu egalul???

imi pare sincer rau, dar pot spune ca tu ai privit foarte relaxat si detasat acest meci, poate mai mult pt ca ai vrut sa vezi acel stadion, oricum din ceea ce ai scris deduc ca nu simti acest sport

cum sa nu huidui cand il vezi pe tatarusanu ca merge agale dupa minge, de parca noi am fi condus cu 2-0??

TREBUIE sa atacam si franta si brazilia in minutul 92 sau 120 sau orice alt minut atat timp cat avem nevoie de victorie. chiar daca nu reusim sa dam gol, jucatorii trebuie sa ARATE ca-si dau silinta pe teren, ca mor pe teren

niciunul nu a facut abuz de efort. eu daca imi propun sa alerg 20 km, pai ii alerg, chiar daca vomit dupa ce termin. tata imi zicea demult ca daca un jucator ar da 110% pe teren, nu ar mai putea sa dea interviuri dupa meci. de ce? pt ca ar fi EXTENUAT!!

asta asteapta publicul roman de la jucatori: sa vada ca trag pe teren, chiar daca nu pot sa bage mingea in poarta. toata lumea este constienta de valoarea echipei nationale in momentul de fata, insa lumea nu accepta non-combatul si DELASAREA

in scumpa anglie exista acelasi fenomen: jucatorii sunt fluierati de suporteri cand trag de timp sau practica non-combatul. ca sa nu mai vorbesc ca sunt fluierate si huiduite pasele la propriul portar

eu sunt paranoic si ma gandesc ca poate piturca le-a spus la pauza (mizand pe un egal al bosniei) ca si un egal cu franta ne-ar mai da sperante. deci jucatorii s-au retras

oricum, publicul a fost magnific, ca si stadionul, ca si atmosfera. jucatorii nu s-au daruit indeajuns pe teren si de-asta au fost huiduiti.

good day!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...