Jump to content
d3v1l

bug bounty

Recommended Posts

unii vor considera asta o lauda...insa cred ca persoanele mature o vor vedea altfel.Oricum,I don't care!

Am reusit sa castig de la Mozilla,Google si Facebook nu mai putin de 8 mii de dolari in 5 luni jumate.

In linkurile de mai jos veti putea observa si numele meu scris in lista contribuitorilor

Google Security Hall of Fame ? Company

https://www.facebook.com/whitehat

Prin asta vreau doar sa va fac sa intelegeti un singur lucru.Uneori nu merita sa faceti full disclosure pe forumuri,bloguri etc.. sau chiar deface la munca unor nevinovati si toate astea cu impresia ca veti iesi in evidenta.E o prostie!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Felicitari?Nu-s in masura eu.Aveai si posibilitatea exploatarii si vanzarii pe black market.Daca puneai ideea la punct (poate ai pus-o dar pur si simplu nu ai vrut sa faci rau) puteai castiga mult mai multi bani.

Cine o vede ca pe o lauda de sine e putin dus

Edited by LLegoLLaS
Link to comment
Share on other sites

Respectele mele frate, bravo tie, cateodata e mai bine sa fi pe WhiteHat decat pe Black, dar daca ai fii fost platit in mod constant era si mai super. Parerea mea e ca te va ajuta pe viitor aceasta munca deupsa.

Respect si bafta in continuare.

P.S. Daca nu sunt prea indiscret, din ce domeniu facea parte vulnerabilitatea/vulnerabilitatile?

Link to comment
Share on other sites

Felicitari Marius!

Poate intr-un viitor apropiat vei primi si o propunere de angajare pe un salariu bun.

Sper sa ai parte de multe reusite asemanatoare si pe viitor si sa-ti mearga cat mai bine!

Tine-ne la curent.

E buna o informatie de genul asta si nimeni nu ar trebui s-o interpreteze ca pe o lauda.

Lauda este atunci cand cauti vulnerabilitati in site-uri importante, le exploatezi si publici informatiile in asa fel incat sa fii sigur ca te vede presa ca sa apara pseudonimul tau in toate ziarele. Dupa care te apuci sa adormi copiii cu povesti cu spiridusi si unicorni.

Totusi, sa stii... cei mai multi bani in palaria neagra cad.

Link to comment
Share on other sites

faci disclose vendorului atunci cand nu stii ce sa faci cu ceea ce-ai prins ori abia dupa ce ai stors. xss-ul pe care l-ai publicat in ebay aduce acum sute de mii baietilor buni de prin valcea ( smecheria cu bidderii pentru cunoscatori ). 8k$ / 5 luni ? cu bidderii de pe ebay scoti MINIM 10k$ / saptamana; sa confirme cei care cunosc.

ps : sper sa ne vedem in Brasov

Link to comment
Share on other sites

Multumesc...

@Nytro nu m-am ocupat si nici nu am de gand sa ma ocup de combinatii aiurea,deci nu mi se pare nimic iesit din comun sa stie lumea numele meu real.Oricum,ai si tu dreptatea ta :)

@sirflo postu asta nu are nici o legatura cu fraudele ..iar in privinta xss-urilor in ebay,cred ca mai am vre-o 14 daca nu ma insel...la fel paypal.Insa am ajuns la concluzia ca e o porcarie sa le public

companiile care nu mi-au oferit bani pt disclosure mi-au trimis in schimb tricouri,stickuri etc ca semn de multumire,evident prin care se numara si yahoo.

Prefer sa dorm noaptea linistit in pat.

ne vedem cu siguranta :-P

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter

Am raportat 1 xss si o eroare mysql acum 5-6 ore, dar nu am primit niciun raspuns :|...

Chiar sunt curios sa vad daca primesc ceva :D. Mai am inca 2 xss-uri... daca ma rasplatesc cu ceva astia, o sa le raportez. Si asa vreau sa-mi iau masina :)))

EDIT:

Am si in yahoo.com un XSS. Oare daca il raportez, astia imi dau vreo ceva?

Link to comment
Share on other sites

Felicitarile mele!

Dar explicati-mi si mie va rog mult...ca sunt batut in cap,nu risti nimic cand cauti vulnerabilitati pe siteurile lor,nu te pot da aia in judecata cand le arati ca au probleme?Adica stiu ca nu ai voie sa le scanezi(nu ai voie sa le scanezi manual sa incerci fiecare link sau nu ai voie cu softuri?)

Lamuriti-ma si pe mine va rog mult!

Link to comment
Share on other sites

Felicitarile mele!

Dar explicati-mi si mie va rog mult...ca sunt batut in cap,nu risti nimic cand cauti vulnerabilitati pe siteurile lor,nu te pot da aia in judecata cand le arati ca au probleme?Adica stiu ca nu ai voie sa le scanezi(nu ai voie sa le scanezi manual sa incerci fiecare link sau nu ai voie cu softuri?)

Lamuriti-ma si pe mine va rog mult!

Site-urile ca google/facebook nu vor lua nici o actiune impotriva ta atata timp cat gasesti o vulnerabilitate si le-o prezinti ianinte sa o publici pe net sau sa o exploatezi....iar despre partea cu scanat, este posibil sa nu ai voie cu softuri dar manual nu e nici o problema...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...