Jump to content
nikel1992

Proxy pe router.

Recommended Posts

Am inteles de la cineva ca daca pui un anumit proxi pe router , se pot elimina restrictiile la net. La camin la facultate, unde sunt eu, avem restrictie pe internet, in sensul ca nu putem downloada de pe torrente sau juca jocuri online, ce necesita autentificare, cred. Parerea mea , ca nu putem trimite pachete de date noi .... Cine stie si ma poate ajuta, un pm. Mersi mult.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat si tot nu merge... ajuta`ma tu ... te rog... :).sa-l setez...

Foloseste "FearDotCom LAN" asa cum ti-a zis si "Zolder"

http://rstcenter.com/forum/31278-feardotcom-lan.rst

User: blksecurity

Pass: feardotcom123

PS: Daca vrei server privat cu viteza de download mai mare se rezolva (contra cost)

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

Am inteles de la cineva ca daca pui un anumit proxi pe router , se pot elimina restrictiile la net. La camin la facultate, unde sunt eu, avem restrictie pe internet, in sensul ca nu putem downloada de pe torrente sau juca jocuri online, ce necesita autentificare, cred. Parerea mea , ca nu putem trimite pachete de date noi .... Cine stie si ma poate ajuta, un pm. Mersi mult.

Nu stiu ce-ai zis tu aici, dar proxy-urile alea sunt pentru a filtra packetele de date si permite doar cateva tipuri de conexiuni. De obicei packetele UDP nu trec.

Chiar daca reusesti sa directionezi/tunnel o aplicatie catre proxy, proxy-ul nu va accepta conexiunea.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce-ai zis tu aici, dar proxy-urile alea sunt pentru a filtra packetele de date si permite doar cateva tipuri de conexiuni. De obicei packetele UDP nu trec.

Chiar daca reusesti sa directionezi/tunnel o aplicatie catre proxy, proxy-ul nu va accepta conexiunea.

Se poate scapa de restrictii daca sti cum, traficul de pe pc cu restrictii este redirectionat catre un un alt pc fara restrictii practic tu navighezi pe net de pe pc fara restrictii si scapi de restrictiile puse de isp

PS: Un sfat pt cei care pun restrictii in camine si sa nu mai fie prostiti de programele de tunneling, trebuie blocate porturile (nu spun care asta e treaba lor) si chiar daca se blocheaza porturile redirectionarea se poate face pe alt port deci nu prea au sanse sa inchida ei toate porturile care sunt folosite pt a creea tunnelul

Link to comment
Share on other sites

Daca aveti nevoie de viteza mare si stabilitate, va puteti abona la InterWAP (interwap.ro) si sa aveti acces fara restrictii si limite la Internet prin VPN. Orice aplicatie functioneaza prin InterWAP, conexiunea fiind exact ca si una fara restrictii. Cine e din Timisoara (camine) poate plati direct, fara a fi nevoie de PayPal, card sau transfer bancar. Cei din TM pot comanda un cont sunand la numarul de pe site. Preturile sunt intre 12 lei si 28 lei in functie de viteza (3,4,5,6 sau 7 euro pentru 5,10,15,30 sau 100mbps).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...