Jump to content
Wozniak

Iphone dezactivat

Recommended Posts

Am si eu o problema cu un iphone 3g 8gb .

Am schimbat codul de protectie si am uitat combinatia, am incercat de vreo 10 ori codul si mi-am dezactivat telefonul (banda rosie in susul display-ului cu mesajul "iPhone dezactivat - conectare la iTunes").

Cum pot sa rezolv ?

Cand il conectez la iTunes imi cere un cod . Nu stiu codul respectiv .

Ajutati-ma va rog . Sunt disperat .

Link to comment
Share on other sites

inca ceva.. ca sa instalezi alt firmware trebuie sa bagi iphone`ul in restore mode.. asta inseamna sa ti apasat timp de 15 secunde pe butonul de start (cel din centru) pana iti apare emblema itunes.. iar pe pc trebuie sa-ti apara IPHONE is in restore mode.. sau ceva asemanator.

LE : in cazul in care nu ai backup facut poti downloada firmware`ul de aici http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

Edited by xteutzu
Link to comment
Share on other sites

inca ceva.. ca sa instalezi alt firmware trebuie sa bagi iphone`ul in restore mode.. asta inseamna sa ti apasat timp de 15 secunde pe butonul de start (cel din centru) pana iti apare emblema itunes.. iar pe pc trebuie sa-ti apara IPHONE is in restore mode.. sau ceva asemanator.

LE : in cazul in care nu ai backup facut poti downloada firmware`ul de aici iPod, iPhone and iPad Firmware Download

Scuza-ma ca te contrazic dar nu exista "restore mode"

sunt 2 moduri:

-recovery

-dfu

ce ai explicat tu se face foarte usor, cu RecBot fara sa te complici sa tii apasat pe butoate sau sa iti bati capul.

Ca sa eviti eventualele erori ale itunes cand instalezi ipsw`uri fie ele custom sau oem pune telefonul in pwned dfu mode folosid iReb.

Daca nu te descurci sa il aprinzi, da-mi un pm si te ajut !

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa dai restore, pentru ca daca ai dat ai pierdut tot ce era in el. Cauta pe Google, Gecko iPhone Toolkit, si de acolo cauta un tutorial cum sa il folosesti dar oricum este simplu de folosit, iti poti da seama si singur dar ca sa nu faci vreo prostie, totusi cauta un ghid. Sper ca inca nu ai dat restore!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...