Jump to content
macs

help! fee.del.icio.us

Recommended Posts

S@L

Acum ceva vreme am gasit asta fee.del.icio.us de la un user din rst si aveau oferte de link exchange si te lasau sa pui oferte de afiliati (CB,CJ...) cu un banner adsense si 1 dofollow backlink la 1$ pe post timp de 1 an. Mi s-a parut putin si am luat si eu 10 posturi (10$) cu toate ca nu am putut folosi backlinkurile catre realhacker sau alte site-uri de ale mele ca era chiar culmea ... dar cred ca banutii au iesi deja pe sfert din adsense asa cum banuiam.

Acum 2 saptamani am primit un mail de la iei ca vor sa il vanda si daca sunt interesat il pot cumpara cu conditia sa respect ceilalti cumparatori sau sa le returnez banii daca doresc sa il schimb ("!?")! Erau 7 DOH! asa ca leam dat banii si papucii...

Site-ul avea atunci 6 backlinkuri .edu de la iei si alte cateva din alte parti asa ca l-am luat aprox.500E (cu tot cu banii returnati la useri) si nu a fost mult dar cum nu am timp de el l-am pus pe flippa acum o saptamana...

Initial l-am pus doar sa vad reactia celor de acolo fara sa imi fac sperante ca o sa se vanda cu suma care am cerut-o eu, in schimb am primit o oferta pe privat de la cineva interesat... dublul sumei de cumparare (!?)

Acum, mai sunt vreo 6 ore pana la terminarea licitatiei si inca sunt in dubii in legatura cu vanzarea pentru ca la urma urmei nu imi cere de mancare si nici nu sunt in foame de bani.

Ma gandesc sa continui cu idea site-ului sau poate chiar sa o imbunatatesc sau nu!? Dar singur nu pot si nici nu am timp si am nevoie de ajutor, de cineva care vrea sa contribuie si sa faca bani in timp cu siteul ala.

Opinii, sugestii, cereri, oferte...

PS: Daca e cineva doritor... PM! Comentarii si injuraturi... AICI! :)

doh, nu comenteaza nimeni!? Nu injura nimeni!? cool! nu pot sa cred, hai ma ca pe aici e o traditie de obicei si imediat iese in fata cineva nemultumit sau mai destept ca ala dinainte.

pls help, am primit 2 oferte pe privat dar inainte sa raspund ok sau ko la pv vreau sa stiu opinii... sugestii... merita... nu... il las pe autopilot... ma c@c pe

Edited by MrRip
Link to comment
Share on other sites

asa ziceam si eu dar totusi am studiat putin piata si cum nea Google nu urmeaza regulile ci le face am impresia ca poate fi ceva de domeniul ala ca s-a dus de la 28mil. in alexa.. la 4mil. in doar 1 saptamana. A fost cumparat la 1 august si indexat la 15.aug

L-as mai tine putin sa il ridic in alexa si PR dupa care sa il vand la un pret mai bun doar ca am nevoie de ajutor ca nu-s caracatita plm. Cine se ofera cu idei si sigestii si vrea sa colaboreze tot ce iese se face 50-50 sau indiferent, se imparte egal plus ca folosim adsense.

Eu vreau sa il ridic in PR si alexa si sa il vindem.... mia mult.

Vand aia cacaturi fara imaginatie cu zeci si sute de mii pe flippa.

Si daca cineva nu are incredere... si o baba chioara poate sa citeasca pe rst!

Asa a inceput si panarama ala cu facebooku lui... putea sa se numeasca si "mama-i-grasa" ca tot ii iesea ptr ca a stiu cum sa faca regulile :)

Am luat toate TLD-urile ca sa fiu sigur si sa mor de nu pun cate un autoblog cu spinner pe ele si tot fac alea ceva pana la anu in august.

Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...