Jump to content
wNNkz0r

PH Crypter [FUD 100%]

Recommended Posts

gogusan: Nici eu nu ii inteleg, dar chiar de ar fi scanat daca le-ar fi iesit fud l-ar fi executat cu incredere nu ?

Am mai zis eu intr-un topic, in ziua de azi trebuie sa mergi cu clona pe masina virtuala si sa nu mai rulezi nimic pe sistem-ul tau personal si indiferent unde esti sa bifezi sa nu ati salveze parolele.

"PS: Haceru imi place userul tau din windows "

E masina virtuala iar cand am configurat dns-urile am lasat asa si acum la domeniu am ns-ul fmm.domeniu.ro :).

Bine ca asta e clona nu are treaba cu principalul, dar a ramas acelasi nume "fmm".

Link to comment
Share on other sites

Nu mi-a mai ars sa il verific si nu am nimic instalat iar ceva online gen Anubis scan e in mentenanta si vor reveni curand.

Plus cand am vazut toate astea nu avea rost sa mai il verific, mi-a fost de ajuns inca de cand i-am dat load file si crypt.

Indiferent ca trimite sau nu, ceva este neinregula si nu functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

Pai asta ar fi singura solutie sa setezi firewallu ca tot ce intra si iese sa te intrebe daca accepti sau nu daca ai incredere.

Dar nu crezi ca e obositor un asemenea firewall ?

Intradevar sunt bune dar si obositoare/enervante cel putin pe mine unu mar stresa sa ma tot intrebe sau sa imi blocheze anumite aplicatii aiurea.

Acum au mai avansat ceva si au bagat o multitudine de programe care sunt incredere in asa fel incat sa nu te mai intrebe de ele daca ai incredere in ele sau nu.

Eu unu nu mai folosesc antivirus de cativa ani buni pentru ca nu descarc ori ce si in plus no fac la mine pe pc.

La o adica acum hai sa ne bagam toti 5 antivirusi 5 firewalluri si hai sa descarcam tot ce este pe rst ?

Ce ziceti ?

Nu e chiar asa...gata firewall si ai scapat:|.

Link to comment
Share on other sites

Acum de ce devii ironic ?

Mai si razi.

Daca un virus mai cu cap facut mai special sa zic asa iti trece de firewall si ce mortii lui o vrea eu de ce nu as putea face sau tu sau altul ?

Ati fac pana si in batch file in asa fel incat so iei in gura cu tot cu antivirusul/firewallu tau.

Si nu ma refer sa ati futa ceva de prin pc, ci doar pur si simplu sa ati dea end la procesele tele si apoi sa descarce minunatul virus si sa il execute.

Toata treaba ar dura 5 secunde de la deschiderea lui.

Sa nu mai vorbesc altele care sunt codate in diferite aplicatii.

Si poate sa fie procesele tele trecute pe system file, tot degeaba.;)

Edit:

Asa ca nu mai fi tu atat de sigur pe tine dupa cum se observa in ultimul post al tau, ca asa cum ai zis tu au zis si altii, bine ma bine...eu ce plm cum sa cad eu intr-un rat ceva ? Eu niciodata! FOLOSESC ANTIVIRUS.:)

Cu tot cu increderea ta o iei in gura.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma atac, dar cand vad dastia ca tine imi vine sa le trag cate o flecma.

Iar aruncat ironic, "*ap. imi place sa rad ".

Si da scriu cat vreau, in plus nu te-am pus sa citesti tu tot si ti se pare cumva ca am oprit pe cineva de a folosi crypter-ul ? NU(atunci ce plm aberezi si scoti de la tine atata?) Am spus ce era de spus despre el, care vrea sa il foloseasca o face bine mersi ori cand, linkurile de download inca sunt valabile.

Iar de scris da, era cu dedicatie special pentru tine, ca sa lamuresc un increzut si atotstiutor si nesimntit ca te poti arde cu tot cu antivirusul tau.

Dar deh nu toti suntem nascuti ca tine invatati -> "Einstain" usor.

Din primele cuvinte care le-ai scos mi-am dat seama cat de copil distrus poti fi, asa ca, cum am dat la altii cu jet ati dau si tie.

Link to comment
Share on other sites

dar poate deja e injectat in internet explorer si blochezi tu ce vine pe :80?, dai block all, si cand vrei sa intri pe o pagina dai allow? wtf shit shit da shi da yo da ci ia yo

wknzor sau cum il cheama pe asta care a pus mizeria asta la share pe forum.

ba baiatule daca tu nu l-ai testat, atunci esti LEACHER d'ala de 2 bani? (ar fi trebuit sa scrii in primul post ca nu l-ai testat, dupa ce ai dat copy paste la TEXT si nu la linkul de pe novirusthanks, dar ce ai zis, lasa ca apuc sa bag la cativa, pana se prinde vreunul, troll style:) )

Edited by gogusan
Link to comment
Share on other sites

Daca eram asa de distrus cum spui tu te injuram si eu in continuare dar nu are rost sa stric postul si sa iti dau conversatie.

Pe ce baza ma faci tu pe mine *(increzut si atotstiutor si nesimntit )?Te cunosc de undeva? La cum vorbesti pun pariu ca esti un copil daramat inchis in casa.

hai pa

Link to comment
Share on other sites

...mai puteti? :)) nu va mai certati degeaba, omu e dus cu capu.

PhabD Crypter

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>

<assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestVersion="1.0">

<assemblyIdentity version="1.0.0.0" name="MyApplication.app"/>

<trustInfo xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v2">

<security>

<requestedPrivileges xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v3">

<requestedExecutionLevel level="asInvoker" uiAccess="false"/>

</requestedPrivileges>

</security>

</trustInfo>

</assembly>

Daca vroiai sa ii infectezi pe oameni puteai cel putin sa fii mai creativ.

Link to comment
Share on other sites

Nu doream sa se deschida un subiect banal si sa se ajunga la niste conversatii contradictorii.

Cea ce am facut eu aici a fost un bine, ti se pare ca am avut pana acum ceva cu cineva ? NU.

Te-ai bagat in discutie spunand ca un simplu FIREWALL ar rezolva tot.

Eu spunanduti ca nu e chiar asa precum crezi si cateodata gandurile/impresile pe care le ai te pot insela.

La care tu apoi ai inceput sa razi (vezi doamne vorbesc prostii) la care din urmatoarele cuvinte "bine ma bine cum zici tu" ai dat de inteles ca tu ai dreptate si esti sigur pe tine iar eu aberez asta insemanand ca esti vrun atotstiutor de le sti tu pe toate.

La care ti-am raspuns sa te lamuresc ca ati pot trece si eu de firewallu tau cu un amarat de batch file ca sa vezi si sa nu crezi.

La care apoi nu ai facut nimic mai mult decat sa imi raspunzi iar ironic si razand asta denota ca esti prea nesimntit si distrus, eu incercam doar sa te ajut sa te fac sa intelegi ca nu e chair asa dar nu am cui, totul era pur si simplu prieteneste si pentru a mai capata ceva infromatii noi pentru tine.

Ultimul post al tau iar ironic.

Dute tare.

Link to comment
Share on other sites

imi mentin parerea, sunteti niste idioti nu aveti ce cauta in asemenea discutii.

haceru auzi la el :))) el e haceru! clar....

Edit: inainte sa ma bag la somn hai sa iti zic adevarul:

1. clar nu stii sa scrii: se scrie "du-te" nu "dute". Si clar nu stii nici sa citesti, pentru ca daca ai fi citit ce am scris in threadul acela, ti-ai fi dat seama ca am chiar mai multa treaba cu threadul decat oricine altcineva.

2. Pt toti idiotii care s-au lansat in discutii aiurea aici inclusiv tu "hacerule":

Nu reprezinta nici un pericol acest fisier, nu vreau sa intru in detalii, va zic decat ca a fost analizat cu atentie pas cu pas, iar voi aberati ca idiotii.

Dar nici nu este functional, cel putin pentru mine nu a functionat, probabil este foarte vechi.

A da, si hai pa!

Edited by nym3ny
Link to comment
Share on other sites

Ma terminati odata cu cearta si cu aberatiile. Gata a sarit unu in sus si va cacati toti pe voi. Cripteru sufletului nici macar nu merge pt ca nu e terminat cum am aratat mai sus si cum spune si nym3ny. VT il scoate ca virus numai la un singur scaner, iar norton il vede cu ws.reputation.1 doar pt ca nu la mai intalnit...

Concluzia, din astfel de threaduri si discutii idioate a ajuns rst sa fie pe locul 8 in google la "cur futut".

Link to comment
Share on other sites

nym3ny: inloc sa fi spus ca suntem idioti cu totii din acest theard, nu era mai bine sa fi venit si sa spui ca l-ai testat/verificat si nu are nimic ?

Eu am si spus ca nu am mai stat de capul lui atata timp cat nu functioneaza.

Dar tu il verifici si nu reiese ca fiind un virus iar ceilanti care nu l-au verificat hop gata sunt idioti.

Cand mai faci idioti pe unii specifica si de ce. De data asta am inteles pentru ca ai stiut sa specifici.

Bravo, l-ai verificat nu are nici pe draqu era greu sa zici "Sunteti idioti, nu are nimic programul" ?

L-am verificat si eu si nu reiese nimic, singura buba a fost ca nu functioneaza "nu e terminat" + a fost postat de cineva de neincredere si la cum a pus linkul si spus ca nu la verificat si testat normal ca urmatoarea concluzie a fost de catre toti ca e ceva injectat.

Recapitulare Crypter:

  • Nu functioneaza(pentru ca nu e terminat).
  • Nu face nici un fel de conexiune la deschidere.
  • Nu are virusi sau alte chestii introduse in el daunatoare systemului.
  • Reiese ca fiind "W32/VBTrojan.19B!Maximus"
    Am cautat despre rezutatul dat pe google dar nu am gasit nimic, iar acum "presupunand" ca e nou aliasul dat, se include in "Trojan:Win32/VB.AED" care are urmatoare aliasuri:
  • W32/VBTrojan.17E!Maximus (Command)
  • W32/Suspicious_Gen2.GZCBN (Norman)
  • Backdoor.Agent!1NTJBakOWP4 (VirusBuster)
  • Trojan.Asprox (Symantec)ses

Summary

Trojan:Win32/VB.AED is a generic detection for trojans written in Visual Basic that modify system settings, and may display pop-up messages and masquerade as a hack-program.

Encyclopedia entry: Trojan:Win32/VB.AED - Learn more about malware - Microsoft Malware Protection Center

Edit:

nym3ny:

Ca sa vezi cum sta treaba cu esti idiot.

"Esti idiot". (nu spun de ce, poate ca intr-un viitor reply)

Edited by Haceru
Link to comment
Share on other sites

hoo calmativa, am vrut si eu sa fac niste bani pe filesonic ;)) nu e nici un crypter e doar un programel facut de bine cu 3 butoane si un text box :) nu va mai agitati asa ;) stergeti postu nu e nici un virus nici nimic :)

uitati aici sursa de la un programel dasta numai ca aicea am urmat tutorialu lu Nytro dp forum :)http://www.mediafire.com/?zvz8mb5wicnk82b

varog sa ma iertati :)

Edited by wNNkz0r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...